Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek wygląda fajnie, nowocześnie. Kupiłbym coś takiego.

Tylko mam prośbę. Jeśli projekt przejdzie do realizacji w zbliżonej formie to niech przynajmniej 1 raz luma będzie porządna, albo nie będzie jej w ogóle. 

Taka niby luma z poprzednich projektów, która niby świeci przez 15 minut to szkoda kasy na to. 

 

Wypraszam sobie ! w VIS1935 Uprising luma jest bardzo porządna! :-) . Jeśli ta kostka trafi w tej formie lub podbnej do produkcji z białą a nie barwioną lumą to świecić będzie dobrze, tym bardziej przy kanapce.

To jak już jesteśmy przy lumie, to moja prośba jest taka, żeby w ogóle jej nie było ;-)

 

W wersji sport prawdopodobnie jej nie będzie bo spodnia warstwa kanapki będzie stalowa a nie z lumy.

fajnie, ale sprawdźcie jeszcze jak w negatywie będzie wyglądało - tzn biała tarcza, granatowa reszta...

 

Trafne spostrzeżenie, ta ostatnia wersja wygląda dobrze tylko jeśli nie jest biała. Więc przy wersji białej wciąż jest pole do popisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia propozycja jest naprawdę fajna.

Pytanie tylko mam, gdzie zostanie umieszczona informacja o wodoszczelności i automacie? ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak. Czekam co dalej :)

 

 

Ostatnia propozycja jest naprawdę fajna.
Pytanie tylko mam, gdzie zostanie umieszczona informacja o wodoszczelności i automacie? ????

 

Sądzisz, że koniecznie musi to być umieszczone? Jak dla mnie, to wystarczy mi wiedza na ten temat.

Dlaczego używasz aż tylu pytajników? Jeden nie spełnia swojej funkcji? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak. Czekam co dalej :)

 

 

 

Sądzisz, że koniecznie musi to być umieszczone? Jak dla mnie, to wystarczy mi wiedza na ten temat.

Dlaczego używasz aż tylu pytajników? Jeden nie spełnia swojej funkcji? ;)

Oczywiście, że nie musi ta informacja nigdzie być zawarta, ale autor projektu twierdzi inaczej stąd moje pytanie.

Do pytania dodałem jeden znak zapytania plus uśmiechnięta buzke. Najwyraźniej usmiechnieta buźka zamieniła sie na znaki zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność na tarczy nie musi być podana ale nazwa modelu i informacja czy to zegarek automatyczny, mechaniczny czy kwarcowy się przydaje. Nie projektujemy tego zegarka tylko dla osób które wiedzą co i jak, ale także dla osób które się na niego zdecydują na podstawie zdjęć itd.

Jest propozycja aby na tarczy znalazło się Avantgarde i pod spodem Mecanique . Czemu po francusku ? A czemu nie :-) skoro dobrze brzmi i pasuje do eleganckiego charakteru akurat tej wersji. W wersji " klasztornej" ortodoksyjnej będzie zapewne inny język...może łacina :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie musi ta informacja nigdzie być zawarta, ale autor projektu twierdzi inaczej stąd moje pytanie.

Do pytania dodałem jeden znak zapytania plus uśmiechnięta buzke. Najwyraźniej usmiechnieta buźka zamieniła sie na znaki zapytania.

Ufff, już się bałem, że lubisz nadużywać ;)

 

Marcin, byle za dużo nie było na tarczy. "Dupka" też jest do tego dobra.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie "kwarcowy" po łacinie? :ph34r:

 

(tak, wiem że to na mechaniku będzie, więc problem z d&*y :D  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie "kwarcowy" po łacinie? :ph34r:

 

(tak, wiem że to na mechaniku będzie, więc problem z d&*y :D  )

 

wg Google "vicus", ale lepiej brzmi mechanizm kwarcowy: "vicus tractus" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loża szyderców ;-) właśnie jak będzie po łacinie loża szyderców :P

 

habitent in deceptione illusores ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooo... podoba mi się ten sport...


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie taki sam :-)

 

post-63011-0-77137700-1518706208_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji niebieskiej to taki prostokątny Patek Nautilius faktura tarczy, wskazówki...

Nie twierdze, że mi się to nie podoba, ani że nie pochwalam.

Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji niebieskiej to taki prostokątny Patek Nautilius faktura tarczy, wskazówki...

Nie twierdze, że mi się to nie podoba, ani że nie pochwalam.

Wręcz przeciwnie.

taka też była inspiracja.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dzieło skończone. Nic bym nie zmienił w tej wersji Sport.

 

Vratislavia_Conceptum_-_Avantgarde_Sport

 

No i zwykła Avantgarde Mecanique, pasek będzie inny, na razie ten jest tymczasowy.

 

Vratislavia_Conceptum_Avantgarde_Mecaniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazówki nie powinny być "ostrzej" zakończone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazówki nie powinny być "ostrzej" zakończone?

 

Okrągłość wskazówek koresponduje z okrągłością wyfrezowań i ogólnie zaokrąglonym stylem wykończenia zegarka. Ostre wskazówki powodują brak spójności wizualnej; już próbowaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieska z poprzedniej strony, bez dodatkowego napisu ( francuskiego mechanicznego) i szlifem słonecznym bardziej do mnie przemawiała - już prawie miałem pisać: "biere"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieska z poprzedniej strony, bez dodatkowego napisu ( francuskiego mechanicznego) i szlifem słonecznym bardziej do mnie przemawiała - już prawie miałem pisać: "biere"

 

Szlifu słoneczkowego nie da się wykonać na tarczy która ma garbowaną strukturę w centrum. Może być jedynie szlif horyzontalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Tak czy siak szlif to takie moje spostrzeżenie - chyba napis mnie gryzie dużo bardziej, a to ze względu na to wybrzuszenie na tarczy specjalnie powiększone, aby napis wszedł. W wersji sport mi to bardzo pasuje. "sport" jest krótszy i fajnie się komponuje - również tam kolor fajnie gra z resztą. W niebieskim to już się trochę robi mniej ciekawe.

 

 

Edit. Aha jeszcze jedno - to pewnie sprawa renderu, ale na poprzednim - niebieska tarcza wydawała się być ciemniejsza. W nowym z kolei, ta jaśniejsza tarcza fajnie wygląda, gdy w prawym górnym i lewym dolnym jest rzucony taki cień - dałoby się zrobić ją cieniowaną tam gdzie indeksy?- taka winieta/gradient, by bardziej kontrastowały jasne indeksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Tak czy siak szlif to takie moje spostrzeżenie - chyba napis mnie gryzie dużo bardziej, a to ze względu na to wybrzuszenie na tarczy specjalnie powiększone, aby napis wszedł. W wersji sport mi to bardzo pasuje. "sport" jest krótszy i fajnie się komponuje - również tam kolor fajnie gra z resztą. W niebieskim to już się trochę robi mniej ciekawe

 

W pełni się zgadzam, jeden napis musi być krótszy od drugiego. Nie miałem swiadomosci ze Avantgarde wyjdzie tej samej dlugosci co mecanique. Rozwiązanie to wypier....mecanique albo powiększenie naisu avantgarde a mecanique zrobic mniejszym fontem wtedy jeden będzie krótszy od drugiego i duzo duzo lepiej to bedzie wyglądało. Niuanse ale jakże istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam, jeden napis musi być krótszy od drugiego. Nie miałem swiadomosci ze Avantgarde wyjdzie tej samej dlugosci co mecanique. Rozwiązanie to wypier....mecanique albo powiększenie naisu avantgarde a mecanique zrobic mniejszym fontem wtedy jeden będzie krótszy od drugiego i duzo duzo lepiej to bedzie wyglądało. Niuanse ale jakże istotne.

 

wyedytowałem poprzedni post, w trakcie gdy odpowiadałeś - chodzi o cieniowaną tarczę - jak Ci się takie pomysł widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.