Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

wyedytowałem poprzedni post, w trakcie gdy odpowiadałeś - chodzi o cieniowaną tarczę - jak Ci się takie pomysł widzi?

 

Zgadzam się postaramy się o cieniowane ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam, jeden napis musi być krótszy od drugiego. Nie miałem swiadomosci ze Avantgarde wyjdzie tej samej dlugosci co mecanique. Rozwiązanie to wypier....mecanique albo powiększenie naisu avantgarde a mecanique zrobic mniejszym fontem wtedy jeden będzie krótszy od drugiego i duzo duzo lepiej to bedzie wyglądało. Niuanse ale jakże istotne.

 

"mecanique" na dekiel

Bez niego tarcza jest prostsza i lepsza


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Te dwie wersje z malutkimi poprawkami nadają się do skierowania na produkcję. Pozostało pogadać o dekielku. Czy mechanizm jest na tyle ładny żeby zastosować szkiełko od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Te dwie wersje z malutkimi poprawkami nadają się do skierowania na produkcję. Pozostało pogadać o dekielku. Czy mechanizm jest na tyle ładny żeby zastosować szkiełko od spodu?

 

Jakos tak to wygląda:

 

7167_7958_a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest najgorzej? Co myślicie? To byłby fajny akcent. Mało jest zegarków mechanicznych, a jeszcze mniej z przeszklonym dekielkiem. Szkiełko szafirowe? Byłbym zadowolony.

 

Edyta: znalazłem zdjęcie lepszej jakości. Będzie dobrze:

8n33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Ci, że mało manuali raczej? Mechanizm może być, choć stałem się ostatnio zwolennikiem pełnych dekli.

 

Przeszklony dekiel przyciągnie raczej więcej zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Ci, że mało manuali raczej?

Dokładnie o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się chyba szykuje na niebieskiego :D moje pierwsze VC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek od początku jest zaplanowany jako przeszklony, były nawet wizualizacje

ale werk to 6T33, nieco inaczej wygląda ( jest mniejszy )

 

6t33_1024x1024.jpg?v=1515425579

 

26758398_2003283409928808_10329640513457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor różowego złota... Fajny :)

 

Edyta: A będziemy mieli wersję srebrną czy miedzianą (pozłacaną) werku? Bo podobno są dwie:

2442_0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten miedziano-złoty nie będzie pasował do różowego złota - już chyba lepszy srebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten miedziano-złoty nie będzie pasował do różowego złota - już chyba lepszy srebny

gilt pewnie jest i tak tylko na zamowienie specjalne.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kierunek obrał ten projekt. Szczerze mówiąc nie wiedziałbym na którą wersję się zdecydować. Wszystkie ładne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt, ja też bym nie wiedział na co się zdecydować :D Są już jakieś informacje o cenie?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez potwierdzam że wszystko świetnie wygląda teraz, dekiel myślę że koniecznie przeszklony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta prostota przekonuje. Zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem tych rowków aby przestrzeń pomiędzy nimi a wycięciami indeksów była mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy LA to tegoroczny projekt będzie? Mam juz na ten rok w planach rocznicowy, a drugi nowy zegarek w roku może nie być łatwym do zdzierżenia dla małżonki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup złoto-szarego dla małżonki. Kopertę tak zaprojektowaliśmy aby dobrze się prezentowała także na damskich nadgarstkach ;-)

Realizacja pod koniec roku. Zapisy ruszą ok Maja.

 

http://www.thibautoctave.com/fr/portfolio-56690-0-40-jaeger-lecoultre-reverso-classic-medium-duoface-auto-steel-paris-france.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlifu słoneczkowego nie da się wykonać na tarczy która ma garbowaną strukturę w centrum. Może być jedynie szlif horyzontalny.

Panowie co to znaczy "nie da się" ;-).

Dopłacamy do projektu 50 zł i niech Szwajcarzy, Niemcy i Japońce admiruja cuda ze stajni VC... Nie wierze, że jak AP umie zrobic żłobienia w tarczy R.Oak (a co za tym idzie również manufaktury chińskie) to VC nie zrobi szlifu słonecznego :-)

 

Wysłane z mojego GT-N5100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia czy w swiss czy hk, tylko na płaskiej powierzchni można zrobić słoneczkowy :-) .

Przy frezach można zastosować inny metaliczny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji Avantgarde kolor wypełnienia wskazówek jest taki sam jak indeksów (lub bardzo podobny). W wersji Sport nie i mnie się to gryzie. Dodatkowy, niepotrzebny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji Avantgarde kolor wypełnienia wskazówek jest taki sam jak indeksów (lub bardzo podobny). W wersji Sport nie i mnie się to gryzie. Dodatkowy, niepotrzebny kolor.

 

To nie będzie kolor tylko lita goła stal, kolor stali. A w zagłębionych indeksach będzie wydawał się ciemniejszy bo cień pada :-) . Będą rendery porządne to się wszystko uwidoczni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.