Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Avantgarde

 

To font z lat 30tych ( w których rozkwit przeżywał styl Art-deco ), tych samych co font po obwodzie. Najbardziej znany z logo studia stylistycznego Pininfarina. Jak najbardziej pasujący do projektu i przemyślany. To, że osiągnął sukces i jest często wykorzystywany zawdzięcza genialności kreślarzy którzy go opracowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, moim zdaniem za dużo cukru w cukrze na tarczy art deco i lepiej wyglądałby font kapitalikami.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tarcza kozak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna najładniejsza. Miałem kupić niebieską, ale wyszła jakoś dziwnie...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna najładniejsza. Miałem kupić niebieską, ale wyszła jakoś dziwnie...

 

Przeczytaj opis. Ta tarcza dopiero zamontowana w kopercie odżyje. Tak goła z racji rozkładu i niesymetryczności rzymianek zawsze będzie dziwnie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się niebieski podoba. Taki navy blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj opis. Ta tarcza dopiero zamontowana w kopercie odżyje. Tak goła z racji rozkładu i niesymetryczności rzymianek zawsze będzie dziwnie wyglądać.

 

Czytałem opis. Nie chodzi mi o rozkład i błędnie wykonane indeksy, a raczej o kolor/odcień niebieskiego bez głębi, przez co tarcza wygląda jakby była plastikowa. Jak już tak zostanie to trudno. Może wklęsłe indeksy to zmienią.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo się mylisz. To zdecydowanie najpiękniejsza niebieska tarcza jaka wyszła z pod naszego szydła, modlę się aby chińczyk nie spierdzielił tego uzyskanego koloru przy masowej produkcji. Tarcza opalizuje, jest metaliczna a odcień głęboki i zmieniający się.

Plastikowy " wydźwięk" może powodować nieogradowanie otworu centralnego i wygląda faktycznie jak odlew z plastiku ale to wszystko metal!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor ładniejszy niż w niebieskim Formmeisterze?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos czcionek, swietna czcionka, ktora jest dla mnie wrecz synonimem stylu art-deco jest Plaza. Mysle ze tu by wygladala znakomicie :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos czcionek, swietna czcionka, ktora jest dla mnie wrecz synonimem stylu art-deco jest Plaza. Mysle ze tu by wygladala znakomicie :)

Byłaby bardzo słabo widoczna przy wielkości napisów na tarczy. W tym foncie masz indeksy godzinowe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauwazylem bo nigdy go do cyfr nie uzywalem wczesniej :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Avantgarde Moderne odczyt wskazań wskazówek jest bardzo czytelny, bo podziałka minutowa znajduje się poza wskazówką, której końcówka dokładnie wskazuje czas. Niestety ta sama wskazówka minutowa w Avantgarde Mecanique/Sport zasłania podziałkę minutową i ze względu na jej grubość wskazanie jest nieczytelne +/- 2 minuty. Czy jest możliwość zmiany wskazówki minutowej w Avantgarde Mecanique/Sport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Avantgarde Moderne odczyt wskazań wskazówek jest bardzo czytelny, bo podziałka minutowa znajduje się poza wskazówką, której końcówka dokładnie wskazuje czas. Niestety ta sama wskazówka minutowa w Avantgarde Mecanique/Sport zasłania podziałkę minutową i ze względu na jej grubość wskazanie jest nieczytelne +/- 2 minuty. Czy jest możliwość zmiany wskazówki minutowej w Avantgarde Mecanique/Sport?

 

Przy prostokątnej podziałce jaka jest w Mecanique/Sport wskazówki zawsze będą pokrywać podziałkę ( przynajmniej w pewnym zakresie ) bo kreślą koło a podziałka nie jest kołem. To normalne w tego typu zegarkach. W JLC Reverso jest tak samo. Oczywiście można przyciąć wskazówki do najmniejszej odległości osi od podziałki i zrobić lilipucie pikutki ale przy wielkości tego zegarka to jeszcze gorsze rozwiązanie i już w ogóle popsuta czytelność nie mówiąc o estetyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna i jasna wyszły super. Wskazówki też. Jak będą gotowe wpadnę na przymiarki, jeśli można :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

test wskazówek

 

Czy możliwe jest zamontowanie cieńszego sekundnika, takiego jak na renderach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Na jaki kolor będzie świecić luma na wskazówkach w moderne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A czy jest szansa żeby świeciła na oliwkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa żeby świeciła na oliwkowy?

 

Jezu. Jesteś facetem i odróżniasz pistacjowy od oliwkowego ??? :D :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.