Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paulus_germnaus

Seiko SKX flieger mod

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo udany mod. Zegarek nawiązuje nieco swoim stylem do pama. Napisz coś więcej na temat samej modyfikacji. Czy całą operację zrobiłeś samodzielnie?


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pasek, gdzie kupiony? Jeśli chodzi o mod to przypomina trochę lum-tec M56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo udany mod. Zegarek nawiązuje nieco swoim stylem do pama. Napisz coś więcej na temat samej modyfikacji. Czy całą operację zrobiłeś samodzielnie?

 

Dziękuję bardzo! :) Wszystko robiłem diy. Wszystkie narzędzia z aliexpress :)

IMG_20160919_080601%20(1).jpg?dl=0

- szafir Bubble Boy od Crystaltimes:
- reszta komponentów od Dragonshrouds i Dr Seikostaina :)
 

Świetny pasek, gdzie kupiony? Jeśli chodzi o mod to przypomina trochę lum-tec M56

 Dziękuję :) Pasek wycięty samemu ze starej torby matki mojego przyjaciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum, to mój pierwszy post. Dzień dobry koledzy! Właśnie przymierzam się do zakupu SKXa. Czy ten płaski bezel sprawuje się lepiej niż stockowy obrotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum, to mój pierwszy post. Dzień dobry koledzy! Właśnie przymierzam się do zakupu SKXa. Czy ten płaski bezel sprawuje się lepiej niż stockowy obrotowy?

Uważam, że dużo lepiej. W stockowym denerwowało mnie to, że trudno było ustawić strałkę na 12 bezela dokładnie na 12 na tarczy i ciągle się przekręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z wymianą rehauta. We wszystkich SKXach jakie do tej pory widziałem indeksy na rehaucie nie pokrywają się idealnie z indeksami na tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z wymianą rehauta. We wszystkich SKXach jakie do tej pory widziałem indeksy na rehaucie nie pokrywają się idealnie z indeksami na tarczy. 

Też tak miałem! Denerwowało mnie to strasznie i właśnie to głównie zaważyło na wymianie na gładki. Miałem też SARB017 i nawet w nim (sic!) indeksy na kompasie nie pokrywały się z minutowymi na tarczy, więc ogólnie Seiko kuleje z jakością w swoich niższych i średnich modelach. Ale DIY rozwiązuje problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rehaut jest szczotkowany jak bezel, czy piaskowany albo polerka?

Rehaut, jak bezel, szczotkowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę zapytać, gdzie kupiłeś rehauta i bezel?

Linki do komponentów postnąłem kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że ktoś kto nigdy nie miał z tym styczności będzie w stanie wymienić to na własną rękę? Znaczy wiadomo, że 'na własną rękę', wszak to zegarek naręczny :) Ale nie wiem, czy będę w stanie to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pasek, gdzie kupiony? Jeśli chodzi o mod to przypomina trochę lum-tec M56

O tutaj widać jak wyglądał świeżo po wycięciu, jeszcze poszarpane krawędzie i jaśniejszy kolor: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/316-jaki-zegarek-masz-dzi%C5%9B-na-r%C4%99ku/page-6559?do=findComment&comment=1961698

Ale z czasem "doszedł" :)

Myślisz, że ktoś kto nigdy nie miał z tym styczności będzie w stanie wymienić to na własną rękę? Znaczy wiadomo, że 'na własną rękę', wszak to zegarek naręczny :) Ale nie wiem, czy będę w stanie to zrobić.

Słuchaj, ja przed tą modyfikacją nie miałem NIGDY wcześniej do czynienia z żadną modyfikacją żadnego zegarka i obyło się bez bólu. Powyżej posnąłem też zdjęcie kompletu narzędzi z chin jakie się przydały. Najbardziej przyda Ci się prasa, jeśli zdecydujesz się na wymianę kryształu. Pozostałe części da się generalnie wymienić łopatologicznie: np. dekiel, zanim kupiłem narzędzie do odkręcania jak wyżej, odkręcałem nożyczkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do wymiany wskazówek jest konieczne jakieś 'specjalne' narzędzie?

Pęseta + wkład z jednorazowego długopisu, żeby tą dziurka na końcu wkładu trafić w oś wskazówki i ją docisnąć. Jak się chce się to się da się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy taki wysoki kryształ nie przeszkadza w odczycie godziny?

Przeszkadza! :D Ale chodziło mi o ten "podwodny" efekt jaki daje pod nachyleniem go pod odpowiednim kątem - widać to dobrze na kilku ze zdjęć w OP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w obu zegarkach(pierwsze i drugie zdjęcie) jest ten sam mechanizm? W jednym datownik jest 'poziomo', a w drugim pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w obu zegarkach(pierwsze i drugie zdjęcie) jest ten sam mechanizm? W jednym datownik jest 'poziomo', a w drugim pod kątem.

Tak mechanizm jest jak najbardziej ten sam. Tylko tarcze mają okienka daty w innych miejscach. Jedyna inna różnica to kolor kółka datownika: w oryginale było ono białe, u mnie zostało wymienione na czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki paulus_germnaus. Rozwiałeś moje wątpliwości w kwestii zakupu SKXa i ew. modyfikacji. Teraz pozostaje jedynie znaleźć sensowną ofertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki paulus_germnaus. Rozwiałeś moje wątpliwości w kwestii zakupu SKXa i ew. modyfikacji. Teraz pozostaje jedynie znaleźć sensowną ofertę :)

Bez problemu. W razie 'w' pisz z innymi pytaniami, może też uda mi się pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki paulus_germnaus. Rozwiałeś moje wątpliwości w kwestii zakupu SKXa i ew. modyfikacji. Teraz pozostaje jedynie znaleźć sensowną ofertę :)

Namieszał, co nie? Nie sądziłem, że będę chciał kupić divera, ale wygląda na to, że wydam kolejną kasę. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namieszał, co nie? Nie sądziłem, że będę chciał kupić divera, ale wygląda na to, że wydam kolejną kasę. Ech...

Ale namieszał konstruktywnie :) A przy polecaniu SKX i jego modów moje rekomendacje są tak nieobiektywne jak to tylko możliwe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.