Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
maciek.czas

Alternatywa w podobnym stylu dla dwóch zegarków... (Orient, Adriatica)

Recommended Posts

Cały czas zastanawiam się nad wyborem zegarka i co jakiś czas znajduję coś, co mi się podoba, ale zawsze są jakieś mankamenty. Prośba o doradzenie jakiejś alternatywy spełniającej dodatkowe wymagania do poniższych dwóch zegarków.

1. Pierwszy który wpadł mi w oko to ten Orient:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-sun-moon-fet0p003w0

Mój problem z nim to jego rozmiar. Na mój spory nadgarstek jednak chciałbym coś większego, zwłaszcza że zegarek jest bardzo gruby (a przynajmniej wizualnie robi takie wrażenie w porównaniu ze stosunkowo niewielką tarczą).

2. Drugi który wpadł mi w oko to Adriatica jak pod tym linkiem:
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-calssic-a1191-51b3ch

Wizualnie dla mnie rewelacja, ale tutaj oczywisty mankament to mechanizm. Cena zaskakująco wysoka jak na Adriaticę, a tu kwarc. Chciałbym automat.

Jakaś alternatywa utrzymana w podobnym stylu do dwóch powyższych ale spełniająca podstawowe moje oczekiwania (automat+szafir+rozmiar nie mniejszy niż 42 m)?

Edited by maciek.czas

Ad.2 Adriaticę masz na bazarku taniej, więc jest to jakaś alternatywa ;)

Nie sprecyzowałem budżetu, ale chciałbym czegoś w podobnym zakresie cenowym jak podane przeze mnie przykłady, czyli 1000-2000 zł. Jak będzie coś bardzo fajnego to ew. mogę dołożyć odrobinę ponad 2000.

Guest henio.w

Nie odniosłeś się do żadnej z podanych kilku propozycji. Jakby ich nie było.

Więc po co pytasz? Szukaj sobie sam, zamiast zawracać głowę.

Sorry nie siedzę non stop przy kompie. Odpisałem na szybko z telefonu to o co pytaliscie. Nawet nie miałem czasu dokładnie obejrzeć linków.

Citizen fajny, chociaż nie tani jak na tą markę. Zastanowię się nad nim.

Zeppelina jednego już mam (kwarca niestety), więc raczej inna marka.

A Ingersoll widziałem na forumowej czarnej liście, niektórzy piszą że dzisiejsze Ingersolle to kiepskiej jakości chinszczyzna...

Guest henio.w

Ja np. też nie siedzę non-stop, ale jak poświęcam komuś swój czas, to oczekiwałbym odpowiedzi.

Tylko tyle.

@maciek.czas - masz racje troche przegiołem z Ingresollem :-p sam chyba tez bym go nie kupił. Za bardzo chciałem wyszukac cos z wieksza tarcza niż Orient. W automacie raczej nie bedzie duzego wyboru jesli chodzi o ten styl.

W ogole to widze ze dyskusja zaczyna sie toczyc pod presją

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

@maciek.czas - masz racje troche przegiołem z Ingresollem :-p sam chyba tez bym go nie kupił. Za bardzo chciałem wyszukac cos z wieksza tarcza niż Orient. W automacie raczej nie bedzie duzego wyboru jesli chodzi o ten styl.

W ogole to widze ze dyskusja zaczyna sie toczyc pod presją

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

No nic, będę się jeszcze rozglądał. Podoba mi się ten Citizen w pierwszej odpowiedzi w wątku, ale jednak powyżej mojego budżetu (z przesyłką to ponad 2,5k). Co do stylu też jeszcze nie jestem zdecydowany na 100%, ale ten bardzo mi odpowiada.

Edited by maciek.czas

Czyli rozumiem, że najlepiej by tarcza miała wiele wskazań. Jednak w takiej cenie z nowych nie ma zbyt wielkiego wyboru mechanicznego zegarka z licznymi komplikacjami.