Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarmistrzświatłapurpurow

Breitling Colt ChronoOcean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o stwierdzenie/podpowiedź czy zegarek jest oryginalny, czy odpuścić sobie jego zakup??

 

Wiem...

 

Wiem, że zdjęcia są złej jakości i nie ma zdjęcia mechanizmu - dlatego pytam Was (ludzi znających się o wiele bardziej ode mnie), którzy na podstawie pojedynczego elementu możecie naprowadzić na właściwy trop np. dekielka, czcionki, numerów etc.

 

Mnie osobiście zastanawia numer na deklu, który jest pod logiem (B), który to w niektórych egzemplarzach jest w wygrawerowanej ramce, a w niektórych nie?? Która opcja oznacza fake? Może dwie są dopuszczalne? Postaram się zaznaczyć na zdjęciu o co dokładnie chodzi.

 

Oczywiście intrygujący jest też sposób nabycia zegarka (tak historia o USA....itd. itd.) oraz brak dokumentów.

 

Jeszcze jedno bransoleta została chyba "spolerowana" w środkowej części??

 

Jeżeli szanowny użytkowniku forum będziesz miał czas proszę też o wypowiedź na temat mechanizmu tego modelu, samym modelu, czy warto? może jakieś propozycje jako alternatywa??

 

Pozdrawiam 

post-96596-0-25107000-1489691711_thumb.jpg

post-96596-0-83143000-1489691711_thumb.jpg

post-96596-0-35579000-1489691712_thumb.jpg

post-96596-0-87526400-1489691712_thumb.jpg

post-96596-0-38186700-1489691713_thumb.jpg

post-96596-0-62516500-1489691713_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitlingi są tak często i dobrze podrabiane, że nawet kupowanie z dokumentami nie jest bezpieczne :). Mnie się nie podoba - omijał bym z daleka. Wszelkie historie braku dokumentów są słabe. Po prostu powinien napisać, że z chęcią potwierdzi oryginalność u dowolnego zegarmistrza. Mądrzejści będziemy jak zobaczymy mechanizm. Ale pamiętaj że nie kupujesz zegarka za 200 zł (a jeśli tyle kosztuje to odpuszczaj od razu), i wszelki opis przedmiotu powinien być podany jak na dłoni. Jak nie ma dokumentów, powinien posiłkować się zegarmistrzem i pokazać mechanizm, jak tego nie robi to krzyż na drogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający zgadza się na weryfikację u zegarmistrza! Problem w tym, że z przyczyn niezależnych odbiór jego miałby być w małej miejscowości, w której nie ma profesjonalnego zegarmistrza. Podejrzewam, że jest tam Pan Józef który wymienia baterie w Casio za 5 zł. Środka zdjęć nie mam na jutro poproszę i wrzucę, z drugiej strony może niech sam go nie otwiera bo szkoda zegarka (zapewne zostałby odkręcony samodzielnie ponieważ i tak go odsprzedaje). Cena zegarka jest oczywiście wielokrotnie wyższa niż 200 zł. Może jakieś uwagi co do wyglądu zewnętrznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z daleka śmierdzi fejkiem.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może śmierdzi ale widzę, że do samego wyglądu nie można się przyczepić? Bynajmniej na podstawie takich kiepskich zdjęć. Natomiast bez weryfikacji u porządnego zegarmistrza się nie obędzie. Tylko jeżeli ktoś widzi w nim konkretny "błąd" to nie zawracałbym sobie głowy i oszczędził na ekspertyzie i dojazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup Colta z bazarku - nie utopisz kasy.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo spotkałem się w tym modelu z innym deklem, odkręconym w inny sposób? Może ktoś orientuje się w temacie? Proszę o rzeczowe odpowiedzi...


Lepiej kup Colta z bazarku - nie utopisz kasy.

 

Drogi Zbylaku! Szanuję ironię, dobrym żartem również nie pogardzę, ale jeżeli byś mógł (a wnioskując po wcześniejszej Twojej aktywności masz pojęcie nt. zegarków) dodaj też coś na temat samego zegarka. Pzdr

post-96596-0-44102500-1489696849.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się pisać ale potwierdzę że oryginał a jak klikniesz na rodzaj bransolety to pokażą się trzy rodzaje a ref. W ramce też jest ok z drugiej połowy produkcji.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oryginalny. Mechanizm powinien mieć doganiającą sekundę w chrono.

http://www.breitlingsource.com/watch_details/Colt_156.html

antiquarius.maximus - Dziękuję za opinię, w końcu krótko i na temat. Z drugiej strony w linku podanym przez Ciebie dekiel różni się od tego w "moim"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel w linku ma inną referencje i to wcześniejszy model przed zmianami


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się pisać ale potwierdzę że oryginał a jak klikniesz na rodzaj bransolety to pokażą się trzy rodzaje a ref. W ramce też jest ok z drugiej połowy produkcji.

Nie chciało się pisać... Nazwa użytkownika mówi sama za siebie... ;)  Dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym z fotek dodano cosc czyli werk z termokompensacją z drugiej połowy produkcji z roku 2001


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tego nie wiedziałem. Kiedyś miałem sentyment do tego modelu.

 

Dzisiaj to raczej już maluch jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym z fotek dodano cosc czyli werk z termokompensacją z drugiej połowy produkcji z roku 2001

Panie Staruszku, a co uważa Pan na temat samego modelu? Warto kupować zegarek kwarcowy "tej klasy" ?

Dzięki, tego nie wiedziałem. Kiedyś miałem sentyment do tego modelu.

 

Dzisiaj to raczej już maluch jest.

Wydaje mi się, że nie jest taki mały. Inną sprawą jest, że teraz produkuje się talerze koło 50 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.