Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iMichas

Zegarek do smokingu ~2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym się spytać, jakie klasyczne zegarki polecacie do smokingu? Jak wiadomo jest to bardzo formalny strój (niektórzy uważają, że nie powinno się do niego nosić w ogóle zegarka, ale ja się z tym nie zgadzam  :lol:  ) i raczej tylko te najbardziej proste czasomierze będą pasować.

 

Zależy mi na kolorze stonowanym biała/czarna tarcza, średnica conajmniej 40mm (mam duży nadgarstek), brak udziwnień w stylu chronografu, musi być w miarę niski, aby mieścił się swobodnie pod mankietem koszuli ze spinkami (posiadam zegarek 15,9mm grubości i niestety nie mogę go nosić, bo zahacza o mankiet).

 

Nie ukrywam, ze wolałbym automat/mechaniczny ale porządny kwarc tez może być. Cena nie jest wygórowana, bo tylko ~2000, bo raczej nie bede nosił go na codzień. 

 

Przeglądałem wiele zegarków i najbardziej wpadł mi w oko Roamer R-Matic II:

 

maxresdefault.jpg

 

e0c1b6e26fb02e660d6effb2e86c6139.png

 

Wyglada jak dla mnie świetnie, cena jak za automat niska. Jedynie mnie martwi fakt, że niby to chińskie zegarki składane w szwajcarii. Przyznam się, że jeszcze tej marki nie miałem w ręku, dlatego ciężko mi coś o jakości powiedzieć. Polecacie ich automaty?

 

Myślałem tez nad Orientami, ale mnie martwi brak szkła szafirowego. (może da się łatwo w nich wymienić mineralne szkiełko na szafir?)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty zamierzasz robić w tym smokingu, że boisz się porysowania mineralnego szkiełka? No chyba że masz licence to kill :)

Pomyśl o zegarku kieszonkowym. Tak sugeruje poradnik dżentelmena ;)

https://www.gentlemansgazette.com/black-tie-watch/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak licencji :D 

 

Cóż, głównie do smokingu chciałem kupić, ale do garnituru też pewnie go nieraz ubiorę ;) W końcu zegarek  ~2000zł to nie Patek bym trzymał go w sejfie i raz na 5 lat wyciągał go na specjalne okazję.

 

@Poradniki dżentelmena czytałem, ale jednak nie przemawia do mnie styl z początku ubiegłego wieku :D Kieszonkowe zegarki to nie dla mnie. Stylówka Jamesa Bonda w smokingu i z zegarkiem na pasku bardziej do mnie przemawia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że zegarek na bransolecie nie będzie pasował ze smokingiem, garniturem i innymi oficjalnymi strojami. Jak już to najlepiej na ciemnym, stonowanym pasku skórzanym. Można to porównać do białych skarpetek do garnituru. 2k to całkiem fajny budżet, ale nie wydawałbym tyle. Myślę, że ta czarna Doxa http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Doxa_D_light_1731010101__1731010101_-9913.html będzie fajnie prezentowała się z oficjalnym strojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do smokingu, jeśli już musi być zegarek, na dodatek jeszcze naręczny, to na pewno nie z ciemną tarczą. Chyba, że mowa o smokingu tropikalnym? Wtedy ciemną tarczę bym może zaryzykował.

A pasek oczywiście skórzany i dobrany, rzecz jasna, do butów. Tak w kolorze, jak i detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Intra-matic. Poszukaj używki albo trochę zwiększ budżet :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Intra-matic. Poszukaj używki albo trochę zwiększ budżet :).

 

Mieszkam w Krakowie i niestety nigdzie nie widziałem w salonach Hamiltonów. Bardzo ładne zegarki, jednak budżet też troszkę "większy" ;) Jakieś salony z używkami są w Krakowie? Sprawdzałem tutejszy bazarek, niestety nic w budżecie nie wpadło mi w oko. 

 

 

Do smokingu, jeśli już musi być zegarek, na dodatek jeszcze naręczny, to na pewno nie z ciemną tarczą. Chyba, że mowa o smokingu tropikalnym? Wtedy ciemną tarczę bym może zaryzykował.

 

Hmm, mnie się właśnie wydawało, że w przypadku czarnego smokingu to strój ma się wybijać, a zegarek tylko taki gustowny dodatek i biała tarcza by zbyt kontrastowała. Jednak może faktycznie coś w tym jest. Pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Krakowie i niestety nigdzie nie widziałem w salonach Hamiltonów. Bardzo ładne zegarki, jednak budżet też troszkę "większy" ;) Jakieś salony z używkami są w Krakowie? Sprawdzałem tutejszy bazarek, niestety nic w budżecie nie wpadło mi w oko. 

Hamilton jest w PL traktowany po macoszemu. Nie wiem dlaczego, to w końcu Swatch Group.

Na bazarku się pojawiają Intra-matiki. Nowe można na kraff.pl kupić (spore przekroczenie budżetu) lub importować z Germanii. Z przymierzeniem będzie ciężko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Większość automatycznych będzie stosunkowo gruba, niestety.

Wiem że nie ta półka cenowa, ale szukałbym czegoś w stylu tego Eposa:

 

https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-originale/epos-originale-3408/epos-originale-ref-3408.208.20.10.15.html

 

Jeżeli ma być noszony tylko okazjonalnie, poprzestałbym na kwarcowym, byle płaskim. Po co przepłacać za mechaniczny, jeżeli z założenia ma głównie leżakować.

 

P.S. Podana wcześniej Doxa, w kilku wariantach do wyboru, wydaje się być bardzo dobrą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oszczędziłbym trochę kasy i wziął czarnego Orienta bambino. Używkę znajdziesz za około 500, nowy za około 800. Bardzo minimalistyczna tarcza, wew. inhousowy werk z całkiem niezła dokładnością zazwyczaj, zostanie jeszcze na nowy pasek, który w oryginale jest paskudny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

TISSOT Heritage Visodate. Z czarna tarczą i na czarnym skórzanym pasku. W środku ETA 2836-2, szkło szafirowe, choć niestety bez AR, nutka vintage, mieści się w budżecie i w mojej ocenie bardzo dobrze sprawdzi się do smokingu/garnituru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.