Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PatMach

Le Roi a Paris

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zegar to pamiątka rodzinna. Nie wiem czy składak czy nie i nie ma to dla mnie różnicy. Chciałabym jednak wiedzieć jak ten zegar obsługiwać. Jest w moich rękach od kilku dni i nie wiem jak się do niego zabrać. Jest klucz i nakręcić zegar potrafię, ale gdy tylko stanie, zdarza mu się często, za każdym kolejnym uruchomieniem bije inaczej. Tzn: raz bije o pełnych godzinach 1x, kolejny start i o pełnej godzinie bije 5 razy itd. Czy ktoś może pomóc?

post-96612-0-18645200-1489757252.jpg

post-96612-0-84980200-1489757252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się często zatrzymuję to może się upomina o konserwację :)

 

A możesz bardziej rozwinąć problem bicia?

 

On wybija ci tylko na pełne godziny? czy też na połówkach ?

 

jak nie wybiją na połówkach to zapadka nie wyzwala bicia i przez to może robić się problem taki jak opisałeś wybija na pełnej 1 a następnym razem 5 i potem znowu 1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegar to pamiątka rodzinna. Nie wiem czy składak czy nie i nie ma to dla mnie różnicy. Chciałabym jednak wiedzieć jak ten zegar obsługiwać. Jest w moich rękach od kilku dni i nie wiem jak się do niego zabrać. Jest klucz i nakręcić zegar potrafię, ale gdy tylko stanie, zdarza mu się często, za każdym kolejnym uruchomieniem bije inaczej. Tzn: raz bije o pełnych godzinach 1x, kolejny start i o pełnej godzinie bije 5 razy itd. Czy ktoś może pomóc?

Wklej zapytanie tutaj szybciej dostaniesz odpowiedź bo tam przesiadują spece od dużych zegarów http://zegarkiclub.pl/forum/forum/44-zegary/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brud, luzy, brak smarowania. Nie ma na to innej rady niż wizyta u zegarmistrza.

Zegar ewidentnie jest składakiem, mechanizm jest starszy, skrzynia pochodzi z lat 20. Mechanizm to zapewne FMS.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.