Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za powyższy wpis (edytowałem) trochę mnie poniosło, ale mam "lekkie zakręcenie" jeśli chodzi o takie sprawy...

 

A nie można samo Virtuti? albo samo Militari?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwa VIRTUTI MILITARI nie jest zastrzeżona i nie można jej zastrzec ( gdyby ktoś chciał ), samo VIRTUTI jest - istnieje kilka podmiotów które ją zarejestrowały co prawda nie dla zegarków ale jednak.

Coś bardziej odkrywczego ?


Może: MILITARI WZ.17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie zostaw, nie rusz.

 

W Polsce produkty o zabarwieniu patriotycznym są nadal na fali - nie sprzeda się na forum, to sprzeda się poza nim. Wielkie marki mogą robić limitki od czapy na cześć byle czego (byleby kolorystyka była inna niż w standardowym modelu) a tutaj wielkie halo, że model Virtuti Militari.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to lotnik - więc może po prostu pilot, bez cudów prosto i bez wątpliwości, ewentualnie aerostat, aeronauta,  z lotniczych tematów z angielska może taildraggers? Pojęć lotniczych, nazw poszczególnych elementów samolotów czy nauki o nich jest masa - nikogo nie obrażają, anie nie imputują jakiejś zawoalowanej zależności dziejowej jak to robi Virtuti Militari


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mogę pisać Marcin? A może zrób nazwę Vratislavia Militari?

 

Wiadomo, że kojarzy się z Virtuti Militari - to raz, pasuje do dekla Virtuti Militari - to dwa, akcentuje wojskowy/militarystyczny styl zegarka - to trzy, nazwa bezpośrednio związana z producentem i z lekka patriotyczna - to cztery i pięć, a po szóste - pewnie połowa gimnazjalistów i jeszcze paru dorosłych nawet się nie kapnie, że Vratislavia Militari to nie nazwa odznaczenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Order Wojenny Virtuti Militari (łac. Męstwu wojskowemu – (cnocie) dzielności żołnierskiej)  Dodając Vratislavia to wyjdzie trochę jak tatuaż zerżnięty z chińskiej zupki - wygląda fajnie ale znaczy tapioka 


Ja bym nic nie zmieniał ale skoro padają propozycje to może  PATRIOTA  WZ.17 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że każdy myśli, że ta nazwa ma za zadanie nagonić frajerów. Tymczasem ja głupi nawet o tym nie pomyślałem, że ktoś o tym tak pomyśli, ale jak już padły takie zarzuty to w sumie sobie to uświadomiłem. Obrzydziliście mi tą nazwę na tyle, że zdecydowanie już jej nie chcę. Nie dlatego że nie pasuje tylko dlatego, że uważam, że ten zegarek może się nazywać nawet " Nasz zegarek nr 26" i i tak znajdzie chętnych, tak samo jak poprzednie.

Gdybym się chciał lansowac na nazwie to bym kupił gotowy projekt zegarka , zmienił nazwę i proszzzzz kupujta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Order Wojenny Virtuti Militari (łac. Męstwu wojskowemu – (cnocie) dzielności żołnierskiej)  Dodając Vratislavia to wyjdzie trochę jak tatuaż zerżnięty z chińskiej zupki - wygląda fajnie ale znaczy tapioka 

Jak wpisałem w translatorze "virtuti militari" wyszło potęga wojskowa, także vratislavia militari nie brzmi strasznie głupio -> można tłumaczyć jako vratislavia wojskowa (vratislavia jako nazwa własna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jednak niech zostanie oryginalny pomysł - jest dobry po oględzinach dekla pewnie wszyscy sie przekonają 


Jak wpisałem w translatorze "virtuti militari" wyszło potęga wojskowa, także vratislavia militari nie brzmi strasznie głupio -> można tłumaczyć jako vratislavia wojskowa (vratislavia jako nazwa własna)

To jest po łacinie - mi wyskakuje "cnota wojskowa"


Nazwijmy go CNOTA WOJSKOWA i już  :D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że każdy myśli, że ta nazwa ma za zadanie nagonić frajerów. Tymczasem ja głupi nawet o tym nie pomyślałem, że ktoś o tym tak pomyśli, ale jak już padły takie zarzuty to w sumie sobie to uświadomiłem.

 

Miałem się już nie odzywać w tym temacie ale... się odezwę;

 

Zrób taki test: zapytaj 10 dowolnie wybranych na ulicy osób, w wieku 20+ z czym im się kojarzy Virtuti Militari - a jak Ci już odpowiedzą to zapytaj ich, jak myślą, dlaczego ktoś nazywa tak inną wytwarzaną przez siebie rzecz przeznaczoną na sprzedaż... zobaczysz jakie będą odpowiedzi.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jednak niech zostanie oryginalny pomysł - jest dobry po oględzinach dekla pewnie wszyscy sie przekonają 

To jest po łacinie - mi wyskakuje "cnota wojskowa"

Nazwijmy go CNOTA WOJSKOWA i już  :D  ;)

 No raczej nie po rumuńsku. Nie znam łaciny tak dobrze, dlatego użyłem googla - on mi tak powiedział:)

 

QV dla cnotliwych dobre, tylko jak będziesz sprawdzał czy nabywca jest godzien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać ale może najprościej jak się da: zegarek wojskowy?

 

Horologium militare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, jak jest. Ten zegarek się sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest świetny - podoba mi się stylistyka , koperta - koronka-> miód malina.

Mam dwie uwagi:

1. napis który wydaje mi się nadmiarowy (my będziemy wiedzieć co nosimy)

"Automatyczny

Wodoszczelny 100M"

2. nie wiem czy wersja bez datownika nie byłaby by spójniejsza.

 

pozdrawiam

i mam nadzieję że nie zrazisz się komentarzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie moja bajka to piękny projekt.

 

Zastanowiłbym się nad:

 

Zrezygnowaniem z nazwy marki na kopercie. Piękne podwieszone logo wystarczy.

 

Na pewno pozbyłbym się nazwy VM z tarczy. I zostawił Automatyczny i pod spodem 100m.

 

Reszta cacy.

 

I ad vocem do dyskusji. Rzeczywiście konotacje z powszechnym prawdziwym patriotyzmem mogą być jednoznaczne. Dziś przechodząc obok MSW zobaczyłem wielki billboard "żołnierzy wyklętych", obok dwa samochody w tym dostawczak z naklejkami "dumny powstaniec" oraz kotwicą powstańczą a chwile wcześniej przechodziłem obok sklepu z koszulkami dla "prawdziwych Polaków". Pomyślałem sobie, że coś mnie omija. Ta dyskusja jest tego dowodem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest super, wreszcie automat od VC i to ładny. Nie nazywałbym go na siłę, a już na pewno nie na tarczy, jak już koniecznie to coś na deklu ale chwilowo nic mądrego nie przychodzi mi do głowy. Bardziej bym postawił na jakość wykonania niż oryginalne nazewnictwo. Virtuti Militari mi kompletnie nie leży, takie trochę szukanie czegoś wielkiego na siłę. Niech zegarek sam się broni.

Koperta a la Seiko 44GS rewelacja, kupuję :) - chyba że dasz się namówić na rezygnację z daty to wtedy pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, data musi być! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zegarek ten powinien być bez daty, ale skoro jest z czarnym dyskiem to niech już będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie szkło Marcin ? Wypukły hesalit byłby zaiebisty w tym projekcie. Co planujesz ???


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie szkło Marcin ? Wypukły hesalit byłby zaiebisty w tym projekcie. Co planujesz ???

Zastosowaliśmy w nim kopertę o średnicy 41mm liczonej bez koronki. Super wypukłe szkło szafirowe ( które było bardzo drogie :/ ) i ciekawie grawerowany pełny dekiel z motywem a jakże orderu VIRTUTI MILITARI. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo a przerzuciłem cały wątek zanim zapytałem, na gały pada. Dzięki


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle powiedziane a jeszcze głównego winowajcę dekla nie widzieliśmy :) ale to co pokazałeś to bomba w megatonach liczona. Koperta i szkiełko są bezbłędne, świetny mechanizm, no pewnie wolałbym plexi dla stylu jednak taki szafir doda wartości. Czytanki na dole tarczy faktycznie za dużo, coś w tarczy nie gra ale sam nie wiem dokładnie co, prześpię się to pewnie łatwiej będzie mi się wysłowić ;) wskazówka godzinowa git, minutowa zła nie jest, ale w dobie powszechnej pamowatosci jakaś taka powszednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam w bólach porodowych

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.