Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że pasek ma 21mm, uwzględniłem Wasze narzekania z poprzednich projektów, że pasek 20mm jest niby za wąski do zegarków do 42mm. tutaj mamy 41mm koperte i 21mm pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego "polskiego" dekla jeszcze nie widzieliśmy. Wykonanie super, do tego kolorowy. Nie będę powtarzał opinii innych, więc krotko: nie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób.

Jak nie zrobisz, to zrobią inni i spie.przą, a Twój jest odpowiednio bez szajsu.

 

Projekt jest kontrowersyjny, bo jest odważny, a do odważnych świat należy :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawia się dylemat: tarczą do góry czy może jednak deklem do słońca, awers i rewers godne siebie. Trzymam kciuki za ten projekt, jedyna uwaga- QV zrób proszę wersję z datą i bez niej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek robi robotę! Bardzo ładny, jeśli wykonanie i zastosowane farby będą tak dobrej jakości jak render, to będzie super!

Świetnie wyglądają różne powierzchnie i kolory ze sobą zestawione, mat i połysk, czerń i złoto, super :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na te polerowane elementy dekla przenieść część literatury z tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie moja bajka to piękny projekt.

 

Zastanowiłbym się nad:

 

Zrezygnowaniem z nazwy marki na kopercie. Piękne podwieszone logo wystarczy.

 

Na pewno pozbyłbym się nazwy VM z tarczy. I zostawił Automatyczny i pod spodem 100m.

 

 

Po namyśle przyłączam się do kolegi - chyba by to grało :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, również się przyłączam do tego rozwiązania, krzyż po niewidocznej stronie, wyjdzie fajnie bez "lansu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

No to czas na zaprezentowanie frontu zegarka:

 

Zdecydowanie zbyt mocno wyeksponowana marka na tarczy zegarka. Wygląda jak Catorex czyli słabo. Może udało by się to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, po wywaleniu daty, "Vratislavia Conceptum", "wodoszczelny 100m" rozważyłbym też pozbycie się cyfr oraz sekundnika  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Zrezygnowałbym z logo i zmniejszył czcionkę. Poza tym wsadziłbym czerwoną wskazówkę sekundową z ładna przeciwwagą w kształcie łezki. Koronkę zostawiłbym surową ale np. cebulkę. Aktualnie biorąc pod uwagę kopertę i koronkę zalatuje KS a to ni jak ma się do ogólnego wydźwięku projektu. Poza tym jestem b. mile zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w Rolexie nikogo nie razi 6 linii literatury.

Myślę, że czas przestać się wstydzić marki. VIS i Formmeister nie miały nazwy w tej części tarczy bo tam nie było za bardzo miejsca i faktycznie psuło by to robotę. Tutaj naprawdę nie ma przeciwwskazań. Na deklu napisy będą wyglądać słabo. Jest dziełem skończonym.

 

Jak ktoś chce zegarka bez napisów na tarczy to są takie Parnisy - spełnienie marzeń.

 

Co do nazwy zegarka i nazwy na tarczy wydumałem:

 

PRO MILITARI

 

co myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Skoro masz w d*pie dyskusje na temat zegarka i wysylasz mnie po Parnisa to juz nie bede Ci przeszkadzal. Generalnie nie ma po co wstawiac renderow. Wyprodukuj, sprzedawaj i zarabiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Skoro dla niektórych nazwa zegarka Virtuti Militari to profanacja. To Pro Militari powinno zadowolić.

No nareszcie VC będzie na tarczy -myślałem, że się wstydzisz swojego dzieła i dlatego zegarki są "no name" .Z tarczy przeniósłbym na wewnętrzną stronę dekla napisy automatyczny i wodoszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz w d*pie dyskusje na temat zegarka i wysylasz mnie po Parnisa to juz nie bede Ci przeszkadzal. Generalnie nie ma po co wstawiac renderow. Wyprodukuj, sprzedawaj i zarabiaj.

 

Ja bronię swojej decyzji i argumentuję dlaczego tak a nie inaczej wydaje mi się, że jest lepiej. A Ty się nie unoś. W poprzednich projektach wiele osób zarzucało że brakuje im logo na tarczy, tam broniłem tego że nie powinno go być bo przez rezerwę chodu, która była elementem dominującym designu logo na tarczy zwyczajnie popsuło by projekt. tutaj mamy klasyczną tarczę z klasycznym układem i zegarki z pustą tarczą naturalnie kojarzą mi się z klonami parnisa które przed chwilą były podróbami Rolexa ale aby było wszystko Ok prawnie to produkowano czyste tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy powiedzmy polityczne przyćmiły bardzo głęboką inspirację koperty z (Grand) Seiko  :P  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy powiedzmy polityczne przyćmiły bardzo głęboką inspirację koperty z (Grand) Seiko  :P  :ph34r:

 

Raczej z King Seiko, nie przyćmiły, padło pytanie i konkretna odpowiedź. Poszukaj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z King Seiko, nie przyćmiły, padło pytanie i konkretna odpowiedź. Poszukaj :-)

Nie muszę, widziałem

dorzucam swoje zdanie jako kolejny,

ale nie mam szczególnie nic przeciwko, byle dała radę jakością szlifów - poproś Chinoli, żeby założyli nowy papier ścierny jak będą klepać - poważnie mówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie żeby na koronce zamiast loga które jest dać miniaturę krzyż z dekla.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KS - no przeca mówiłem! ;)

Ale to dobrze bo na grand seiko mnie na razie nie stać! :D

 

Póki co bardzo mi się podoba, skojarzenia z orisem vintage diverem, lotnikami a koperta seikowa... w sumie absurd - ale zagrało.

Ja jestem chętny...

 

Jakoś w Rolexie nikogo nie razi 6 linii literatury.

 

 

 

 

Nie wiem skąd ten wniosek, ale co i rusz są dyskusje że za dużo.

Dla mnie na pewno.

 

Pro militari jest świetnym wyjściem. Dla mnie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel wygląda bardzo fajnie, w dużej mierze właśnie z powodu braku napisów, jest czysto i schludnie. W przypadku zmiany nazwy (pro militari brzmi całkiem nieźle) lub jej całkowitego wyeliminowania z tarczy, tylko właściciel będzie wiedział co kryje się pod spodem, a szkło i koronka i tak będą wystarczająco przyciągać uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi. Po jakości krawędzi zawsze poznaję chińską kopertę od szwajcarskiej. Chociaż są fanatycy którzy twierdzą, że różnicy nie widać.

W tym zegarku cała koperta będzie polerowana co jest znacznie bezpieczniejsze dla jakości niż przeplotka poler-szczotka na której zwykle chińczyk się wykłada. Będzie dobrze, akurat dostawcę kopert mam na bardzo przyzwoitym poziomie co mogliście zobaczyć już na przykładzie Formmeistera czy Vis-a


Rozpoczynam jednoczesnie prace nad innym wariantem kolorystycznym tarczy, nooo zupełnie innym projektem który ma tą samą kopertę i koronkę ale reszta będzie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.