Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

A pokazesz wszystkie wizualizacje wczesniej, zeby mozna bylo dokonac wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będzie już sampel koperty zmontowanej wraz ze szkłem. Dekielek także będzie chodź nie wiadomo czy wypełniony już lakierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek jest już wypełniony emalią, podobnie jak koronka. Oczywiście kolor emalii skopany, ale to tylko sampel. Zdjęcia z fabryki już mam, ale sa słabiutkie, za 2-3 dni będę miał już całość w ręce więc zrobię dobrą sesję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sampelek przypłynął. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Szkło robi robotę, dekielek poezja chodź żółty kolor do poprawki przy masowej produkcji. Teraz czas na wskazówki i tarczę...

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta koperta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawy zegarek. Kolejny must have.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta koperta kojarzy się ze starymi King Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta koperta kojarzy się ze starymi King Seiko.

Słusznie, bo jest na niej wzorowana.

Bardzo dobrze się zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazuj więcej bo robi się coraz lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko super, a kształt koperty jeszcze lepszy. Natomiast brak mi w niej przejścia ze szczotki na polerkę i koronka mogłaby być bez wypełnienia jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta - moze to złudzenie na zdjęciach - ale jednolita polerowana powierzchnia z mocno obłymi krawędziami  troche przypomina mi zegarki Vintage poddane ponownemu chromowaniu. 

Brak ostrych krawędzi i brak odcięcia na szczotkownie, pisaskowanie, proszkowanie  lub tp. troszke niekorzystnie działa IMO

Oczywiście zdaje sobie sprawę dlaczego całość jest polerowana  :)

 

Natomiast dekiel i koronka są ok, ten żółty mógłby być mniej agresywny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny szczegół ale akurat dla mnie istotny, czy jest szansa żeby wizerunek orła nieco podrasować? W tej chwili robi takie jakieś dziwne wrażenie. Podejrzewam że gdyby nie było tego odcięcia skrzydeł od korpusu wyglądałby lepiej. Rozumiem, że w realu to będzie kilka milimetrów ale może wspomniana powyżej drobna korekta byłaby akurat na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta - moze to złudzenie na zdjęciach - ale jednolita polerowana powierzchnia z mocno obłymi krawędziami troche przypomina mi zegarki Vintage poddane ponownemu chromowaniu.

Brak ostrych krawędzi i brak odcięcia na szczotkownie, pisaskowanie, proszkowanie lub tp. troszke niekorzystnie działa IMO

Oczywiście zdaje sobie sprawę dlaczego całość jest polerowana :)

 

Natomiast dekiel i koronka są ok, ten żółty mógłby być mniej agresywny ;)

Racja, przydalyby sie ostrzejsze krawedzie i kontrast polerki ze szczotkowaniem :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzejsze krawędzie to konieczność, także to zauważyłem. Chińczyk szalał z polerką. Ale nie zapominajmy, że to dopiero pierwszy sampel. Nie wykluczam także wersji tej koperty szczotkowanej.

Z chińczykami jest ten problem, że albo wyoblą wszystkie krawędzie albo zrobią tak ostre, że można nimi podcinać sobie żyły.


Drobny szczegół ale akurat dla mnie istotny, czy jest szansa żeby wizerunek orła nieco podrasować? W tej chwili robi takie jakieś dziwne wrażenie. Podejrzewam że gdyby nie było tego odcięcia skrzydeł od korpusu wyglądałby lepiej. Rozumiem, że w realu to będzie kilka milimetrów ale może wspomniana powyżej drobna korekta byłaby akurat na plus.

 

Technikalia na to nie pozwoliły, to jest bardzo mały obszar i wydłubanie tam czegokolwiek jest wyzwaniem. Orzełek jest  - oryginalny :-) Ale nie zapominajmy, że klasycznego godła używać nie powinniśmy a jedynie formę przetworzoną. Z resztą nasz orzełek na przestrzeni lat właśnie ze względu na ograniczenia techniczne przyjmował różną formę na różnych powierzchniach i przedmiotach. Orzeł np. z zamka pistoletu VIS także nie był taki sam jak na godle. To normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam także wersji tej koperty szczotkowanej.

Jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w PRO-MILITARI górną powierzchnie koperty zrobimy szczotkowaną, boki pozostaną polerowane. Natomiast w Glacjologu i " projekcie bez nazwy " bedzie cala polerowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Marcin 3 zegarki od Ciebie, wszystkie je bardzo lubię i regularnie noszę. Ale na ten projekt się nie skuszę (może inne wersje na tej kopercie bardziej mi podpasują).

 

Zasadniczy problem mam z deklem. Rozumiem, że mała powierzchnia, rozumiem, że uwarunkowania technologiczne oraz zakaz wykorzystania nieprzerobionego godła. Ale wygląda to bardzo, bardzo źle. Nawet, gdyby kształt skrzydeł nawiązywał do herbu z lat 1919-1927 (co rekomenduję), to i tak chyba nie da się uniknąć katastrofy.

 

Tematykę jednak wybrałeś poważną, a skojarzenie niestety nasuwa się jedno...

 

ZD04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba zobaczyć dekielek na żywo, na żywo naprawdę przypomina to nasze godło :-) To jest takie złudzenie optyczne. Coś w dużym powiększeniu wygląda nieciekawie ale przy pomniejszeniu nabiera kształtów i sensu. Kwestia zaufania do mnie. Dużo pracy kosztowało opracowanie takiego dekla. W planowanym budżecie nikt takiego nie oferuje. Ale to już nie pierwszy raz gdy zauważam, że faktycznie lepiej klepać laserowe grawerki an deklach, chwytliwe tarcze bo mało kto docenia taką pracę. Nie mówię tutaj Michał tylko o Twoich odczuciach ale ogólnie takie są moje spostrzeżenia. Czasem dużo się napracuję nad czymś zupełnie niepotrzebnie bo tracę czas. Można iść na łatwiznę w pewnych tematach i tak mało kto zauważy różnicę.

To szkło także pewnie mało kto zauważy, że ma oryginalny kształt, jest projektowane i robione na zamówienie!, żaden zegarek na rynku takiego nie ma. Ale who cares ? Kopertę też można ukraść z katalogu jakąś jak to robi wiele szwajcarskich marek, dać swoje logo. 80% ludzi nie zauważy. Minimum wysiłku maksimum zysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta (zgadzam się z przedmówcami, że za dużo zebrali z krawędzi), szkiełko (!) oraz koronka są bardzo fajne i wszystko to się ze sobą dobrze komponuje. I dekiel co do idei jest ciekawy, ale jego centralny punkt w moim przekonaniu psuje odbiór całości.

 

Bez wątpienia masz rację, że w powiększeniu to wygląda inaczej niż na żywo, bo ten orzełek jest tylko nieco większy od koronki. Myślę, że ten orzełek zyskałby na urodzie, gdyby nadać mu ostrzejszych rys (szlif z góry), jak np. tutaj (przy okazji - to zdjęcie jest także w dużym powiększeniu - wiem,nie ten budżet!):

 

P4224247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.