Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

black6

Czy warto kupić tani zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałem zmienić trochę swój styl, a podobno zegarek i koszula to dobre zestawienie. Czy warto kupić tani zegarek do 150zł, czy lepiej wydać więcej bo taki do 150zł wywoła tylko negatywne odczucia? Jeśli w tej kwocie jest coś stylowego i eleganckiego to może ktoś coś poleci choć patrząc na zegarki za około 1000zł, to za 150zł raczej nic nie będzie. Ale nie znam się więc liczę na pomoc;) PS. Przeglądam zegarki Gino Rossi ale nie wiem, czy to nie szajs;) Aaaa no i zegarek ma tylko wskazywać godzinę, nie więcej mi nie potrzeba, główny cel to dodanie stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 150 dostaniesz Poljota De Lux - moim zdaniem idealny budżetowy do koszuli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gino Rossi to jakieś ciuchy chyba robi a nie zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gino Rossi to jakieś ciuchy chyba robi a nie zegarki.

Zegarki też robi, wszystko robią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki modowe to szajs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być modny to należy kupić zegarek armani, jak chcesz mieć dobry zegarek to można kupić ruska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zwiększyłbym budżet i kupiłbym kwarca z Seiko lub ewentualnie jak ma być tanio to może jakieś Casio... Japońce charakteryzują się dobrą jakością i dobrym stosunkiem ceny do jakości. A co do pytania o tanie modowe zegarki - oczywiście nie warto ich kupować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gino Rossi to od butów, a nie zegarków.

Zegarkiem radzieckim/rosyjskim lub japońskim raczej (na 90%) nie zaszpanujesz... Kup jakiegoś taniego Szwajcara (zyskasz w oczach innych), np. Tissot'a. Szwajcar to brzmi dumnie. Inna sprawa, że tak do końca tym Szwajcarem może nie być...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy zyskać w oczach innych to cel posiadania zegarka.

 

Z drugiej strony, jeżeli zegarek miałby tylko odmierzać czas - to majkela korsa można kupić - przecież też ma cyferblat i chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Witam,

Chciałem zmienić trochę swój styl, a podobno zegarek i koszula to dobre zestawienie. Czy warto kupić tani zegarek do 150zł, czy lepiej wydać więcej bo taki do 150zł wywoła tylko negatywne odczucia? Jeśli w tej kwocie jest coś stylowego i eleganckiego to może ktoś coś poleci choć patrząc na zegarki za około 1000zł, to za 150zł raczej nic nie będzie. Ale nie znam się więc liczę na pomoc;) PS. Przeglądam zegarki Gino Rossi ale nie wiem, czy to nie szajs;) Aaaa no i zegarek ma tylko wskazywać godzinę, nie więcej mi nie potrzeba, główny cel to dodanie stylu.

Musisz się zdecydować, jaki styl Ci odpowiada. Za sto pindziesiąt złotych możesz zaprezentować styl luzaka i utracjusza.

Gino Rossi ... hm, lubisz jak chłopcy cię podszczypują ?

Jeżeli aspirujesz do czegoś poważniejszego, raczej powinieneś trochę więcej zainwestować. I to nie tylko w zegarek. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kompletnie nie przywiązujesz wagi do zegarka i ma on wyłącznie wskazać godzinę wyjścia do i z pracy, tudzież orzerwy śniadaniowej w pracu (czy tam jakiegoś lunchu) i jeżeli nie będzie problemem konieczność jego wymiany poprzez wywalenie w śmietnik i kupno niwego bo coś padnie lub odpadnie to nie ma problemu byś kupił jakiś tani kwarc w Biedronce lub Lidlu lub gdzie tam jeszcze bywają. Jednak piszesz coś o koszuli i stylu więc niekoniecznie ta opcja. Poszukaj więc kwarca lub automatu Seiko lub Orienta. Jakiś niebrzydki, a dobry jakościowo będzie też kwarc od Swatch'a (a tu masz przeogromny wybór stylów). Trudno powiedzieć bo właściwie nie wiemy jaki styl preferujesz.

Gino Rossi mam buty. Całkiem przyjemne i podobają mi się :) Zegarek od firmy modowej, który bym preferował to jedynie Cartier (uwielbiam ich baloony i tanki). Reszta jak Aramni, Boss to tylko nazwa i nie ma wiele wspólnego z wysokiej klasy ciuchami tych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to już twoja decyzja, tak naprawdę nawet najtańszy zegarek kwarcowy będzie pokazywał czas, a wygląd i jakość to już inna sprawa, górnej granicy praktycznie nie ma, zawsze jest jakiś króliczek, którego się goni ;) Kup po prostu to co Ci się spodoba, sugerowałbym jednak opuścić tzw marki modowe, a kupić jakieś seiko, citizena, ew. casio, nawet jeżeli będzie nieco droższy, to taka inwestycja się opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio - coś do koszuli znajdziesz i będzie chodził wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Casio (mimo, że robią dobre zegarki) kolega nie będzie miał "więcej stylu", bo co drugi człowiek na ulicy ma Casio na nadgarstku (a co, ja też czasem zakładam) ;)

Lepszym wyborem byłby zegarek mniej rozpoznawalnej firmy.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee ... a kto tam w Polsce na zegarkach się zna! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wskazówki. Dzięki Wam już mam jakąś wiedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym po prostu bierz co ci się podoba i pasuje do twojego stylu (no chyba, że chcesz kupić zegarek na lata, ale to raczej nie wchodzi w grę).  Ważne jest, by jego funkcjonalność (szeroko rozumiana, nie tylko same komplikacje, ale np. estetyka, sposób wykonania, dokładność chodu) spełniała twoje oczekiwania i żeby nie było potem „A w zasadzie, to szkoda że nie wziąłem innego, bo tak naprawdę, to chciałem by…” itp.  ;) Jak jesteś w 100% przekonany do danego modelu, że to ten, to go bierz. Jeżeli tylko w okolicach 50% to szukaj dalej.

 

Że stwierdzę wbrew obiegowej opinii – jeśli podoba ci się gino rossi – to go bierz. Podoba się jakiś „no name” – to też go bierz, o ile tylko akceptujesz ryzyko, że awaryjność może być większa, że z wykonaniem jest różnie, itd.

 

Z drugiej strony - zegarek to zauważalna część biżuterii, i trochę też „mówi” o właścicielu. Ale nie dla każdego „mówi” to samo. Zależy więc w jakim otoczeniu przebywasz i co chcesz (świadomie czy nie) przekazać. Jeżeli modowe zegarki podkreślają twój styl, to je noś. 90% społeczeństwa nie zwraca uwagę na mechanizm, precyzję wykonania, pochodzenie (chyba, że szwajcarskie hehe) itd. Po prostu stwierdzą że to fajny (bądź nie ) cool zegarek i, ewentualnie, że kojarzą markę.

 

Jeżeli natomiast  obracasz się w towarzystwie, które ma hopla na punkcie zegarków, przekaz może być zgoła odmienny.

 

Reasumując – bierz to , do czego jesteś w 100% przekonany. Osobiście, w podanym przedziale cenowym szukałbym najpierw casio, lorusa lub timexa (z nowych), lub mechaniczne vintage (szczególnie cccp). Przy mechanikach należy się jednak liczyć z przeglądem u zegarmistrza, rzędu ceny zegarka, ale frajda z noszenia duzo wieksza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee ... a kto tam w Polsce na zegarkach się zna! :D

 

No jak to? MY! ;)  :D


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zegarki, zegarki :unsure:  ... od samochodów to dopiero ekspertów się znajdzie ... a co do wypowiedzi kolegi Kornai'a dodałbym może jeszcze, aby ten nowy zegarek miał przynajmniej 5 atm wodoszczelności, na pewno się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Casio (mimo, że robią dobre zegarki) kolega nie będzie miał "więcej stylu", bo co drugi człowiek na ulicy ma Casio na nadgarstku (a co, ja też czasem zakładam) ;)

Lepszym wyborem byłby zegarek mniej rozpoznawalnej firmy.

Fakt, Casio nie kojarzy się zbyt "luksusowo". Za 150 można bez trudu na allegro jakiegoś płaskiego, szwajcarskiego kwarcyka z początku lat 90. złapać.Tissota choćby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że wszyscy podejrzewają znaną markę obuwniczą o produkcję zegarków Gino Rossi. Te dwie firmy nie mają ze sobą nic a nic wspólnego, co więcej producent obuwia pozwał właściciela firmy zegarkowej o naruszenie znaku towarowego. Więcej można poczytać tutaj:

 

http://www.rp.pl/Firma/303149895-Gino-Rossi---spor-o-naruszenie-znaku-towarowego-przez-producenta-zegarkow.html#ap-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to nie jest dziwne, bo wszyscy chyba kojarzą gino rossi jako tylko i wyłącznie markę producenta obuwia. DzIwne natomiast jest to, że w cywilizowanym kraju można sobie przez tyle lat bezkarnie "zapożyczać" cudzą markę dla własnej produkcji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, że wszyscy podejrzewają znaną markę obuwniczą o produkcję zegarków Gino Rossi. Te dwie firmy nie mają ze sobą nic a nic wspólnego, co więcej producent obuwia pozwał właściciela firmy zegarkowej o naruszenie znaku towarowego. Więcej można poczytać tutaj:

 

http://www.rp.pl/Firma/303149895-Gino-Rossi---spor-o-naruszenie-znaku-towarowego-przez-producenta-zegarkow.html#ap-2

 

Cóż, to trochę na tej samej zasadzie, jak kojarzenie butów Gino Rossi z Włochami, w dalszym ciągu większość tak własnie myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo niewiele osób zwraca uwagę na zegarek na ręku, chyba że obserwujący interesuje się nieco tematem, lub ktoś nosi monstrum nie dające się nie zauważyć ;). Casio ma u nas często przypinaną (niesłusznie) łatkę zegarka komunijnego lub dla dzieci, ale jeśli jakiś model Ci się spodoba, można brać, bo to dobrze wykonane zegarki. W podanym przedziale cenowym można też rozejrzeć się za Lorusem lub Timexem

 

Od siebie dodam, że jeśli zainteresuje Cię jakiś model, to sprawdź, czy to co oferuje, naprawdę tam jest, bo. np. wspomniany Gino Rossi w swoich zegarkach często nakleja małe nieruchome tarcze, tak aby całość imitowała chronograf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.