Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PatrykH

ST25 Seagull czy nh35 Seiko ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Mam na oku dwa zegarki Gerlacha, jednak jeden z nich ma mechanizm ST25, natomiast drugi nh35. Który waszym zdaniem jest lepszy, bardziej popularny i przy którym będzie mniejszy problem w razie naprawy i części zamiennych? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim napiszę w innym wątku, bo muszę sprawdzić coś, to:

1. lepszy st25

2. bardziej popularny - tu chyba remis

3. mniejszy problem z naprawą będzie przy seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - wrzuć o jakie zegarki chodzi. Jaki gerlach ma ST25?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach nie widzę różnic w działaniu, to i to chodzi zacnie i bez jakiś większych odchyłek (np. Dzik vs Layan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czy Seiko jest gorszym mechanizmem niż Sea-Gull?

Moim zdaniem bardzo porównywalne mechanizmy...

Naprawami - jakby co - i tak zajmie się Gerlach, więc też nie powinno byc problemu.

Moim zdaniem nie powinno być to istotnym kryterium przy zakupie jednego lub drugiego modelu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ten, który bardziej Ci się podoba, mechanizmem się nie przejmuj. Oba mechanizmy są tak samo dobre i tak samo niedobre ;)

Po prostu zwykły, solidny mechanizm produkowany w dużych ilościach. Jakość dobra, a usterka i tak zawsze moze się przytrafić, tak jednemu, jak drugiemu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. A wie ktoś z jaką częstotliwością płynie sekundnik? W którym jest lepszy efekt tego "płynięcia"? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam żadnego z nich, ale wnioskując po wykresach, specyfikacji i niezliczonych opiniach, te mechanizmy są na dokładnie tym samym poziomie jeśli chodzi o osiągi. Jeżeli cykacz miałby przeszklony tył, to ewentualnie stwierdzam, że ST25 jest ładniejszy (utrzymany w stylistyce szwajcarskiej). Ostatecznie jednak definitywnie decyzją powinien kierować wygląd zewnętrzny zegarka, jeśli rozpatrujesz tylko te dwie opcje werków.

 

Wydaje mi się, że Seiko jest mimo wszystko bardziej popularne ze względu na sprawdzoną opinię historyczną firmy i brak stygmatu Chin. Mam wrażenie, że Seiko NH35 są częściej spotykane w microbrandach diverowych, Seagulle bardziej w pilotach i garniturowcach (pewnie ze względu na open-heart lub przeszklony dekiel ukazujące mechanizm). Oba to, koniec końców, typowe masówki 21600bph, stosunkowo nowe.

edit:

 

Dzięki za porady. A wie ktoś z jaką częstotliwością płynie sekundnik? W którym jest lepszy efekt tego "płynięcia"? :)

Mają dokładnie taką samą częstotliwość więc sekundnik płynie tak samo. Poszukaj na YouTube 21600bph to zobaczysz jak to wygląda w praktyce (6 cyknięć na sec). ;)

Edytowane przez Godless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedż. O to mi chodziło. jeszcze raz dzięki.

 

Edit.

 

Chciałbym tylko dopytać jeszcze o wahnik i nakręcanie? Czy są to mechanizmy nakręcane tylko z jednej strony czy z dwóch? Dokładnie nie wiem o co w tym chodzi. Wiem natomiast, że np. Ustawia się jakoś rotomat żeby okręcał się wg specyfikacji danego mechanizmu. Może się mylę, proszę nie linczować. 

Edytowane przez PatrykH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mają nakręcanie automatyczne obukierunkowe (obojętne w którą stronę kręci się rotor = nakręca naciąg). Obojętne więc, jak ustawisz rotomat.

Zachęcam do używania Google. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W google wyczytałem, że st25 ma nakręcany rotor w 1 kierunku, dlatego chciałem tutaj to skonfrontować. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mają nakręcanie automatyczne obukierunkowe (obojętne w którą stronę kręci się rotor = nakręca naciąg). Obojętne więc, jak ustawisz rotomat.

Zachęcam do używania Google. ;)

 

St 25 nakręca tylko w jedną stronę. Dodatkowo przy komplikacji power reserve tylko koronką można "podnieść wskaźnik" rotor jej nie rusza.

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pod tym względem wygrywa NH35

 

Nie zmienia to faktu że oba mechanizmy są naprawdę dobre.

Wybór należy do tego czy chcesz chińczyka czy japońca :)

Dla mnie w zasadzie bez znaczenia mam taki i taki i nie narzekam na żaden z nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Rotor podnosi wskaźnik PR.

 

Wysłane z mojego MI+4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1. u mnie też działa. za to w st 25 zwróciłbym uwagę na to, że praca automatu jest zdecydowanie glośniejza niz w Miyotce czy budżetowym automacie od Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem parnisa power reserve i rotor podnosil wskaznik

 

 

Zgadza się. Rotor podnosi wskaźnik PR.

 

Wysłane z mojego MI+4W przy użyciu Tapatalka

 

Podczas dnia w zwykłym użytkowaniu podnosi? Jak długo trwa nakręcenie (tzn ile wahnięć?)

Jeżeli byście "kręcili zegarkiem" tak, żeby rotor obracał się w stronę nakręcania to po jakim czasie zegarek się na tyle nakręci, że wskaźnik się podnosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie. Nie powiem dokładnie jak długo, ale PR szybko skakała na full

 

Wysłane z mojego MI+4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z opóźnieniem ale obiecane:

GERLACH

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=19044&share_tid=70339&share_pid=1969013&url=http%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F70339-GERLACH%2Fpage__view__findpost__p__1969013&share_type=t

 

I jedna mała uwaga: ostatnio wkłada się częściej nh35 do microbrandow bo jest zwyczajnie dużo tańszy.

A co do reszty to zgadzam się z przedmówcami: brać ten który się bardziej podoba. Reszta nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

St 25 nakręca tylko w jedną stronę. Dodatkowo przy komplikacji power reserve tylko koronką można "podnieść wskaźnik" rotor jej nie rusza.

 

Dziwne, o ile prawdziwe.  Prostszy mechanizm Sea-Gull'a  ST17 (z power reserve) podnosi wskaźnik przy dokręcaniu (nakręcaniu) koronką  oraz  przez rotor ― podczas noszenia.  Dokręcanie podczas noszenia jest bardzo efektywne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.