Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bakar155

Karta gwarancjna przy zakupie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z kartami gwarancajnymi,- nie wypisanymi (czysta karta) ,karta częściowo wypisana, karta wypisana tylko numerem limitacji?

Na naszym bazarku pojawia się duzo zegarków przeważnie ściąganych za granicy z takimi właśnie kartami nie bardzo wiem o co w tym chodzi. Jeżeli kupie taki zegarek mam jakąś gwarancję czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak albo nie. Temat przedstawiłeś bardzo ogólnie, a to tak nie działa. Zależy jaka firma, skąd zegarek, jaki druk gwarancji oraz jaki humor ma lokalny gwarant.

Najlepiej zapytać polskiego przedstawiciela czy dany kwit jest u nas honorowany czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jasne jest ze jak karta czysta to nie ma gwarancji


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam czystą kartę to mogę się zwrócić do lokalnego przectawiciela firmy żeby mi ją podbił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam czystą kartę to mogę się zwrócić do lokalnego przectawiciela firmy żeby mi ją podbił?

Miałby ją podbić jako kto? Że niby sprzedał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością podbije...

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kompletnie tego nie kumam. Ale tak na logikę to - Karta nie podbita nie ma gwarancji. Karta podbita jest gwarancja a co z kartami cześciowo wypisanymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta częściowo wypełniona podobnie jak pusta przydatna jest co najwyżej w toalecie. Wiele kart poprawnie i kompletnie wypełnionych za granicą też nie jest honorowanych przez polskie serwisy gwarancyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że taka karta to raczej "chłyt markuetingowy". Nie potwierdza daty sprzedaży ani nie potwierdza legalności produktu bo kartę można choćby kupić. Tylko marketing. Co ciekawe ludzi to często bardzo zachęca do kupna i takie zegarki uzyskują często wyższe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jeśli mam wypełnioną,podbitą przez sprzedawcę kartę i do tego z dowodem zakupu faktura paragon wtedy mogę liczć na uznanie gwarancji. Lecz w przypadku zakarków zagranicznych nie każdy srewis uznaje take karty. Wszystke inne karty są tylko dodatkem do proponowanego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pełne papiery, to jest napisane gdzie obowiązuje gwarancja, nie zawsze jest międzynarodowa. 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby miał pieczątkę datę i nr seryjny z dekla, wtedy w zależności od dystrybutora / przedstawiciela uznają kartę nawet jak nie jest wypełnioną w pełni. Mówimy o wypisywanych gwarancjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wszystko sprawdzają.

Kolega miał Edifica takiego samego jak jego szwagier, ale skonczyla sie gwarancja. Oddał do serwisu casio swoj zegarek, ale z papierami od objętego jeszcze gwarancją zegarka szwagra......i mu sie udalo - wymienili diode bez problemu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku wpisują numer modelu i datę z pieczątka więc się nie dziwię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach taka książeczka służy tylko do ew. wpisywania napraw przez serwisanta. Liczy się paragon.

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.