Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

leeny_

TAG, Eterna czy ML?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Niedawno napisałem post odnośnie kupna zegarka do 4000zł. Nie uzyskałem zbyt wielu odpowiedzi od Szanownych Kolegów. Wciąż szukam zegarka w tych granicach cenowych, jednakże jeśli znajdę jakąś perełkę zdecyduję się dołożyć nieco więcej jeśli będzie wykraczać poza budżet. 

 

Stąd proszę Was o opinie odnośnie kilku zegarków. 

 

Pierwszym z nich jest używany TAG Heuer Carrera Calibre 5. Co o nim powiecie i czy ta konkretna oferta jest warta uwagi? Cena: 4700

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/145776-tag-heuer-carrera-calibre-5/

 

Drugi, który mnie zainteresował to Eterna Soleure Moonphase Chronograph. Warto zastanowić się nad tą ofertą? Cena: 5600 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144713-eterna-soleure-moonphase-chronograph-model-834041411186/

 

Trzeci jest Maurice Lacroix Pontos PT6148-SS002-131. Mam możliwość kupna tego modelu za 6100 zł. Jest on jednocześnie najdroższy w zestawieniu ale jest też nowym czasomierzem. Tutaj link dla przybliżenia: http://www.czaszegarkow.pl/maurice-lacroix-pontos-srebrny-stal-p-34924.html

 

Serdecznie proszę o pomoc w wyborze. Może macie jakieś inne propozycje, które mogłyby mnie zainteresować? Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, ponieważ będzie to mój pierwszy "poważniejszy" zegarek, który jednocześnie będzie symbolizował dla mnie coś bardzo ważnego, dlatego chcę dokonać jak najlepszego wyboru.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego byś nie kupił to będzie dobry choć ja MLa bym sobie odpuścił- w moim odczuciu to klasa niżej a sama firma nie cieszy się dobrą opinią u mojego zegarmistrza.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś zły link do Eterny, ale warto się nią zainteresować. pytanie czego szukasz? klasyka jak Tag czy chrono jak Eterna?

klasyki z Eterny, które możesz ok 4k kupić to Legacy Date oraz kontiki w starej i nowej wersji:

Eterna-Kontiki-Date-122241111302.jpg

również w wersji z bransoletą / czarną

a tak wygląda starsza wersja:

Eterna-KonTiki-Date-122041631246.jpg

też są różne kolory, ale 4k można przekroczyć.

 

w tym budżecie można też znaleźć jakiegoś Oris np. Sixty-Five.

jeśli szukasz chrono to zwróć też uwagę na Alpinę. bez chrono też ma kilka fajnych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które wymieniasz zdecydowanie brałbym Eternę. Tag, oprócz loga nie oferuje aż tak wiele w przypadku tego modelu, ot, w miarę standardowy dress/casual watch. ML jak wspomniane wyżej, raczej jest klasę niżej od dwóch innych marek i wydaje mi się, że najszybciej straci na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit, poprawiłem link i teraz jest prawidłowy do Eterny, o której wspomniałem. 

Wciąż też mam dylemat czy uzywany bo nie chcialbym natknac sie na cos czego moglbym zalowac za taka kase, choc zdaje sobie sprawe ze w tym budzecie nie kupie nowych modeli TAGa i Eterny które wspomnialem i ktore mi sie podobaja. ML ma przewagę pod tym wzgledem, ze jest nowy. 

 

Jesli chodzi o styl to ta Eterna bardzo mi sie podoba, moze znacie cos podobnego z nowych modeli w granicach 5000?(+-)

 

Spójrzie na te linki do ofert i wyrazcie prosze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to na bazarku są dwie takie Eterny. Mazik sprzedawał jeszcze kilka dni temu taką samą jak wrzuciłeś z tym, że białą, prawie nie używaną. Z tego co mi wiadomo trochę zegarków już u nas na forum sprzedał i nie widziałem specjalnych narzekań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawane zegarki niektórych forumowiczów są jak nowe więc nie ma różnicy czy kupisz w sklepie czy na forum

no może poza ceną która często jest połowę niższa


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem jeszcze laikiem, dlatego jestem ostrożny, bo nie chcę się sparzyć. Podsyłam oferty i może znacie tych, którzy takie sprawdzone zegarki sprzedają bądź możecie pomóc mi w ocenie? Na co zwracać uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz starszą wersję Eterny, kóra jest moim zdaniem zdecydowanie ładniejsza :) Sam taką kupiłem :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/140483-eterna-soleur-moonphase-czarnanowa/?hl=eterna

 

Negocjuj cenę...

 

 

ps. TAG jest super ale nie ten model, który podałeś. Choruję na tego z mojego avatara, ale niestety poza zasięgiem na razie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz starszą wersję Eterny, kóra jest moim zdaniem zdecydowanie ładniejsza :) Sam taką kupiłem :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/140483-eterna-soleur-moonphase-czarnanowa/?hl=eterna

 

Negocjuj cenę...

 

 

ps. TAG jest super ale nie ten model, który podałeś. Choruję na tego z mojego avatara, ale niestety poza zasięgiem na razie :(

Planuję zakup Carrery Kaliber 5 Możesz coś więcej napisać co z tym modelem jest nie tag  tzn. nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup Carrery Kaliber 5 Możesz coś więcej napisać co z tym modelem jest nie tag  tzn. nie tak :)

 

Nie napisałem, że z nim jest coś nie tag :) Jeżeli Ci się podoba to bierz, to naprawdę dobry zegarek na 2824-2.

Moim zdaniem tylko za drogi jak na to daje - mechanizm, design, smaczki :) Ale w końcu to TAG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Eterny są brzydkie. Ta, którą wspomniałeś jest akurat w porządku.

 

Bazowe Tag Heuery to okropny pomysł. Seiko SDGM zjada go na śniadanie. Dobre TH to budżet co najmniej 10k.

 

ML Pontos to dobre wykonanie, ale nie dałbym 6k. W USA kosztują nowki między 3-4k. I tak trzeba szukać.

 

Mówienie, że ML to poziom niżej niż Eterna, której wiele modeli kosztuje od 200 USD za kwarc, czy od 300-400 za SW-200, jest nieporozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ocena ładny/brzydki jest akurat bardzo subiektywna i każdemu może podobać się co innego. Ja uważam, że ten model jest bardzo ładny. http://s8.postimg.cc/4ax86xz2t/Eterna_Chrono_04.jpg

 

A co do ML i Eterny to myślę, że większość osób z forum się ze mną zgodzi i przy wyborze ML Eterna wybierze tą drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ocena ładny/brzydki jest akurat bardzo subiektywna i każdemu może podobać się co innego. Ja uważam, że ten model jest bardzo ładny. http://s8.postimg.cc/4ax86xz2t/Eterna_Chrono_04.jpg

 

A co do ML i Eterny to myślę, że większość osób z forum się ze mną zgodzi i przy wyborze ML Eterna wybierze tą drugą.

I Ja tak mówię. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz starszą wersję Eterny, kóra jest moim zdaniem zdecydowanie ładniejsza :) Sam taką kupiłem :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/140483-eterna-soleur-moonphase-czarnanowa/?hl=eterna

 

Negocjuj cenę...

 

 

ps. TAG jest super ale nie ten model, który podałeś. Choruję na tego z mojego avatara, ale niestety poza zasięgiem na razie :(

Dla mnie Tag z tych modeli wyglada najlepiej,

odnosnie cytowanego posta tez jestem blisko decyzji co do 1887 ale wersji 43mm.

 

Wracajac do tematu wersje klasyczna bez chrono mozna dostac w stanach w dobrej cenie teraz, co pare dni sa tez kody rabatowe np na stronie ireviewwatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta wlasnie zrezygnowałem z MLa choc na początku sie do niego skłaniałem ale byłem obejrzeć i je przymierzyć w takich miejscach jak salonu apartu czy kruk gdzie oczywiscie ceny sa wywindowane szczegolnie w aparcie. Przymierzalem rożne modele ML w wielu miejscach i dwa razy miałem sytuacje co najmniej nieprzyzwoite. W jednym zegarku pasek od strony zapiecia był innego koloru niz ten od strony dziurek ktory był jakis wyblakniety i zniszczony. Druga sytuacja była brudna wskazówka sekundy w jednym z modeli MLa. Oczywiscie Panie wczesniej wad nie widziały, wspólnie doszliśmy jednak do wniosku ze to nie przystoi zegarkiem za te pieniadze (nie były to kwarce MLa za 2k).

 

Co do Eterny przymierzalem u AD Kruka rożne modele m.in. KonTiki ktora zrobiła na mnie super wrazenie na zywo w porównaniu do wrazenia ze zdjec. Niestety modelu Soleure nie mieli. A ja głęboko sie zastanawiam nad kupnem dokładnie tego modelu, ktory uważam za piękny: http://s8.postimg.cc/4ax86xz2t/Eterna_Chrono_04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Eterny przymierzalem u AD Kruka rożne modele m.in. KonTiki ktora zrobiła na mnie super wrazenie na zywo w porównaniu do wrazenia ze zdjec. Niestety modelu Soleure nie mieli. A ja głęboko sie zastanawiam nad kupnem dokładnie tego modelu, ktory uważam za piękny: http://s8.postimg.cc/4ax86xz2t/Eterna_Chrono_04.jpg

Wisi oferta na bazarku, może Cię zainteresuje, tylko czarna tarcza, co według mnie nawet dodaje uroku:)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144713-eterna-soleure-moonphase-chronograph-model-834041411186/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi oferta na bazarku, może Cię zainteresuje, tylko czarna tarcza, co według mnie nawet dodaje uroku:)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144713-eterna-soleure-moonphase-chronograph-model-834041411186/

Dzieki za zainteresowanie i czekam oczywiscie na ciekawe propozycje!

Widziałem ta Eterne z czarna tarcza ale chyba z biała nawet bardziej mi sie podoba. Cały czas sie nad tym zastanawiam jeszcze :) jedno co, ze zegarek z tej oferty nie jest nowy a za 5600 mozna ten model sciągnąć nowy, tylko trzeba poczekać dobra ofertę no i oczywiscie nie w sklepach stacjonarnych typu Kruk i inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie i czekam oczywiscie na ciekawe propozycje!

Widziałem ta Eterne z czarna tarcza ale chyba z biała nawet bardziej mi sie podoba. Cały czas sie nad tym zastanawiam jeszcze :) jedno co, ze zegarek z tej oferty nie jest nowy a za 5600 mozna ten model sciągnąć nowy, tylko trzeba poczekać dobra ofertę no i oczywiscie nie w sklepach stacjonarnych typu Kruk i inne :)

dzieki za post- tez zwrocilem dzieki niemu uwage na eterne :)

co do cen to ten model widze w usa nowa 5150pln lub zblizona za 4100 plus koszty jesli ktos nie ma znajomego w usa zeby to ogarnac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen to ten model widze w usa nowa 5150pln lub zblizona za 4100 plus koszty jesli ktos nie ma znajomego w usa zeby to ogarnac ;)

No właśnie - jak dodać koszt wysyłki, cło i vat, ewentualnie koszty przewalutowania, a do tego ryzyko, że na przykład dostaniemy towar uszkodzony, to już nie wygląda to tak kolorowo. Ale faktycznie bywa, że da się wyhaczyć coś z ekstra rabatem, bywa, że warto zaryzykować, a już na pewno jak ma się rodzinę\znajomych w USA B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak jest z cłem ale to chyba groszowe sprawy w porownaniu z VATem. Mam oferte z USA na jednym z forum angielskjezycznych podobnym do naszego klubu, proponuje mi w promocji ten zegarek jako nowy za 900 plus koszty wysylki ubezpieczonej 68$. Tylko uwazam taka transakcje a troche duze ryzyko, przeleje kase nie wiem na PayPalu i jaka mam pewnosc ze wysle zegarek... Takie transakcje to zawsze ryzyko jak nie ma się kogos zaufanego a mi sie tez nie widzi wysylac w ciemno takiej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak jest z cłem ale to chyba groszowe sprawy w porownaniu z VATem. Mam oferte z USA na jednym z forum angielskjezycznych podobnym do naszego klubu, proponuje mi w promocji ten zegarek jako nowy za 900 plus koszty wysylki ubezpieczonej 68$. Tylko uwazam taka transakcje a troche duze ryzyko, przeleje kase nie wiem na PayPalu i jaka mam pewnosc ze wysle zegarek... Takie transakcje to zawsze ryzyko jak nie ma się kogos zaufanego a mi sie tez nie widzi wysylac w ciemno takiej kasy

jesli paypal to zwroci kase w razie nie dostania towaru- pozniej paypal sobie sciagnie od sprzedajacego - bardzo bezpieczna forma :)

co do cla to polecam google bo moze byc sporo 8-20% wartosci nawet - zalezy co zadeklaruje sprzedawca, kiedys sie pisalo ze prezent ale trudniej ubezpieczyc wtedy chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku innych marek ale Tag zakupiony w USA/JP nie posiada u nas w PL gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku innych marek ale Tag zakupiony w USA/JP nie posiada u nas w PL gwarancji...

 

czyżby? 

jak sprawdzałem oryginalność swojego TH u Pieśkiewicza to pytałem też o gwarancję wystawioną przez AD w usa - potwierdził, że jeśli to autoryzowany sprzedawca podawany na oficjalnym www to gwarancja ważna wszędzie, także w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka informacje dostałem w jednym z butikow w Warszawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Stan_101
      Sprzedam Tag Heuer Carrera CAR2014.BA0799 bardzo mało używany.

      Zegarek kupiony w styczniu 2020 r. Sprzedaję z całym kompletem, tj. kartonik, pudełko, książeczki, ogniwa do bransolety.
       
      Carrere nosiłem sporadycznie, tylko w weekendy na zmianę z 2 innymi automatami. 
       
      Stan oceniam na 8,5/10. Posiada bardzo delikatne ślady użytkowania, jedynie jakieś włoskowate mikroryski na gładkich powierzchniach. Szkło czyste, bransoleta w super stanie,  starałem się wszystko pokazać na zdjęciach. Antyrefleks w tym zegarku jest świetny. Zegarek na żywo robi "robotę" 
       
       
      Cena: 9 700 zł.
       













    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez Stan_101
      Sprzedam Tag Heuer Carrera CAR2014.BA0799 bardzo mało używany.

      Zegarek kupiony w styczniu 2020 r. Sprzedaję z całym kompletem, tj. kartonik, pudełko, książeczki, ogniwa do bransolety.
       
      Carrere nosiłem sporadycznie, tylko w weekendy na zmianę z 2 innymi automatami. 
       
      Stan oceniam na 8,5/10. Posiada bardzo delikatne ślady użytkowania, jedynie jakieś włoskowate mikroryski na gładkich powierzchniach. Szkło czyste, bransoleta w super stanie, nie ma nawet za bardzo śladów od desk divingu,  starałem się wszystko pokazać na zdjęciach. Antyrefleks w tym zegarku jest świetny. Zegarek na żywo robi "robotę"
       
       
      Cena: 10 500 zł.
       













    • Przez Stan_101
      Sprzedam Tag Heuer Carrera CAR2014.BA0799 bardzo mało używany.

      Zegarek kupiony w styczniu 2020 r. Sprzedaję z całym kompletem, tj. kartonik, pudełko, książeczki, ogniwa do bransolety.
       
      Carrere nosiłem sporadycznie, tylko w weekendy na zmianę z 2 innymi automatami. 
       
      Stan oceniam na 8,5/10. Posiada bardzo delikatne ślady użytkowania, jedynie jakieś włoskowate mikroryski na gładkich powierzchniach. Szkło czyste, bransoleta w super stanie, nie ma nawet za bardzo śladów od desk divingu,  starałem się wszystko pokazać na zdjęciach. Antyrefleks w tym zegarku jest świetny. Zegarek na żywo robi "robotę"
       
       
      Cena: 10 500 zł.
       













×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.