Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Friedrich

SEIKO SKS515P1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż przedwczoraj zakupiłem w.w zegarek w sklepie happytime i gdy go dzisiaj rozpakowałem, to zauważyłem w nim parę wad, które też zakwestionowały jego oryginalność.

 

Wykryte wady:

 

1. Zegarek ma uszkodzoną tarczę - uszczerbek w pobliżu punktu "55" (zdj. http://i.imgur.com/o4rPh0r.jpg)

2. Chronograf nie pracuje poprawnie:
 a ) wskazówka sekundowa zeruje się nieprawidłowo - ustawia się na ok. 55 sekundzie,
 b ) wskazówka od minut przeskakuje już po 40 sekundach,
3. Pokrętło w momencie ustawiania godziny ma trochę luzu (ok. 30*)
 
Fotki (przepraszam za jakość, ale mój telefon nie pozwolił na więcej):

 

Front: http://i.imgur.com/gssdWPz.jpg?1

Dekiel: http://i.imgur.com/a84HBnL.jpg

Certyfikat + instrukcja: http://i.imgur.com/elLR7mO.jpg?1

 

Opis:

 

Numer mechanizmu (4T53) jest zgodny na deklu i froncie, ale na instrukcji (4T57) już nie(?), poza tym zegarek w rzeczywistości prezentuje się ok (w kwestii jakości, choć jest to mój pierwszy "poważny" zegarek). Poza tym, to  sklep opisuje go jako fabrycznie nowego.

 

Zaraz będę pisał wiadomość do sklepu, aby zrealizować wymianę, bo zegarek bardzo mi się podoba, a jedynie oni go mają. Są jakieś wątpliwości co do oryginalności tego zegarka, czy po prostu nie miałem szczęścia i trafił mi się felerny egzemplarz?

 

Z góry Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nowy, nie powinien mieć żadnych śladów mechanicznych uszkodzeń. jeżeli ma, to do wymiany.

 

nie wiem czmu dali instrukcje od innego mechanizmu. może tak ma być, a może na szybko kompletowali przesyłke. wskazówki powinny dać się skalibrować. tutaj masz instrukcje do 4t53: https://www.seikowatches.com/support/ib/pdf/4t53_e.pdf , a tutaj filmik poglądowy: 

(co prawda inny mechanizm, ale powinno zadziałać - w każdym razie działa na 4t57)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Wymienić na pewno wymienię, bo nie przepuszczę tak ładnego zegarka (w rzeczywistości wygląda po prostu genialnie), bo nic innego co by mi się podobało w cenie <600 zł nie ma (oprócz Orienta FUG1R003W6, ale to do innych celów).

 

Zegarek mam dwie godziny w ręku i przeczytałem jedynie polską instrukcję, dodaną przez sklep (dla jakiego zegarka Casio), gdzie nie było wspomniane o tej kalibracji. 

Cóż, najwyraźniej mam felerny oryginał. ;/


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałeś pecha - trafiłeś na bardzo nierzetelną firmę, skoro wysłali Ci taki bubel. Ciekawe jak podejdą do zwrotu/reklamacji ...

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent zazwyczaj w instrukcach zamieszcza sposób na manualne ustawienie wskazówek chronografu, by celowały w pozycje startową bo dopuszcza sie ich rozjechanie. Tylko dlaczego nie sprawdzono tego przed wysyłką? Powinni sprawdzic zegarek. A chyba nawet nikt go dobrze nie obejrzał bo ta wgniotka wcale nie jest jakaś mała, czy też ukryta pod spodem czy miedzy uszami. Jeśli pójdą w zaparte to trudno będzie udowodnić ze uszkodzenie na kopercie było juz przy rozpakowaniu zegarka.

 

W miare możliwości napisz jak przebiegła reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno napiszę jak przebiegła reklamacja. Sklep ma wiele pozytywnych opinii na opineo i ceneo, więc może pójdzie gładko. ;)

Odnośnie jego sprawdzenia - możliwe, że w ogóle go nie sprawdzali, bo wszystkie papiery były w tym większym pudle. Na zdjęciu tego może nie widać, ale to uszkodzenie ma wyczuwalne ostre krawędzie, tak jakby ktoś wziął młotek i dłutem to zrobił, także wydaje mi się, że niemożliwym jest zrobienie czegoś takiego przez upadek z 1 m.

 

PS. Tak przy okazji jeszcze zapytam, czy wskazówka sekundowa (duża od zegarka) może nie trafiać w wyznaczone linie na tarczy?


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie trafiać. To dość czesto sie zdarza - pociesze Cie - nawet w duzo droższych zegarkach. Trzeba nauczyc sie z tym żyć.

Albo kupic automat i wskazówka bedzie sobie płynąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana odebrałem wymieniony zegarek (miałem 15min wolnego, więc szybko sprawdziłem) i obyło się bez jakichkolwiek problemów ze strony sklepu, ale:

 

Poza niewymienioną instrukcją na prawidłową (to mi akurat nie przeszkadza), to dostałem drugi egzemplarz, który jest bez widocznych uszkodzeń (poza drobną ryską na zewn. stronie ucha, ale to jeszcze jestem w stanie przeżyć), ale wskazówka sekundnika nie trafia idealnie w 60' na "postoju (o dziwo główny sekundnik trafia w indeksy na całej tarczy, co nie licząc uszkodzeń zewnętrznych jest dokładnym odbiciem poprzedniego egzemplarza - te od chronografu trafiały idealnie w punkt, a główny nie). Niestety, ale korekcja przyciskami nic nie daje, bo odstęp jest równy ~1/2 sekundy i albo mam wskazówkę przed albo za 60', wyśrodkować nie mogę.

 

Nie wiem czy nie spróbować raz jeszcze wymienić, mam problem z nadmiernym perfekcjonizmem, a ta wskazówka od razu "wpadła mi w oko", no ale główna trafia w indeksy! - to już coś. :D


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim ssc 391 nie miałem żadnych problemów. Wszystko było elegancko ustawione. Może ten model tak ma, że nie jest idealnie wycentrowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na wymianę, ale w wiadomości do nich napisałem, że jeżeli nie mają na stanie egzemplarza bez wad, to chcę zwrot pieniędzy. Problem polega na tym, że bardzo mi na tym modelu zależy, bo do 700 zł nic innego mi się nie podoba i jedyna opcja jaka zostaje, to zamówienie go z creationwatches.com. Czy warto zaryzykować?


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.