Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć!

Wiem, że pomożecie więc piszę zawczasu :) 
Zakup planowany za kilka miesięcy, ale już dzisiaj trzeba pomyśleć, żeby wyeliminować to co później mogłoby drażnić, a odwrotu nie będzie.

1.Tag Heuer Carrera Calibre 5     https://i.ytimg.com/vi/Qo4unqBbNTM/maxresdefault.jpg 

Klasyka ze świetnym (tak mi się wydaje) wykonaniem + równie atrakcyjna i wygodna bransoleta. Rozważam czarną lub granatową.

2. Tag Heuer Aquaracer 300m Ceramic

http://www.iconicwatches.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/350x588/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/w/a/way201bba0927_horizontal.jpg

Sportowy, diverowy, kolorowy - mniej klasyki. 300m i lupka.

Pytania i dylematy:

1. Zegarek ma być możliwie uniwersalny na różne okazje. 

2. Klasyka Carrery i jej wykonanie są super, ale czy na każdą okazję? W pracy do koszuli OK, ale czy później do T-shirt`a? Trampek?

3. Aquaracer to trochę kolorowa zabawka przy Carrera, ale z drugiej strony pasuje do każdego casualowego wyglądu i nawet do marynarki można czasami założyć.

4. hmmm i co tu wybrać? (tylko nie piszcie, że dwa :))

5. rozmiar 43 Aqua trochę powżniej wygląda na dłoni niż 41mm Carrery.

A co Wy na to?

Co będzie jednocześnie dobrym wyborem i zadowoleniem na większość dni w roku. (Sweterek i koszulka :))

Dzięki za każde sugestie i Wasze opinie, ale również (chyba nie uniknę, a jak słuszne to jeszcze lepiej) propozycje analogicznych produktów.

Dzięki!!!

Pozdrawiam!

post-28616-0-14930800-1490538630_thumb.jpg

post-28616-0-78649000-1490538630_thumb.jpg

Na codzien imo carrera ale tak naprawde to wez ten ktory ci sie bardziej podoba. Nurek do marynarki to tylko w bardzo casualowej wersji.

Ogolnie imho jak ktos nie plywa to nie widze sensu kupowania diverow :)

Zegarek na bransolecie pasuje do tshirta.

Carrera będzie bardziej uniwersalna według mnie, zwłaszcza czarna ale granat też nie będzie głupim pomysłem, jeśli rozważasz wybór Aquaracera to masz do wyboru jeszcze rozmiar 41mm albo 43mm z stalowa luneta która też będzie bardziej uniwersalna do ubioru niż ceramika.

Ja bym wybrał Carrere albo Tudora Black Bay'a jeśli chodzi o inne marki

Dzięki Panowie!

jeżeli są jeszcze chętni do pomocy - z góry dziękuję.

Właśnie Carrera wydaje się i do luźniejszego stroju i do garnituru jak trzeba, ale coraz bardziej czerń do mnie przemawia - jeżeli o wspomnianym uniwersalnym zegarku mówię.

Jeśli wybierasz między tymi dwoma Tagami, to ja oddam głos na Carrerę i to taką z czarną tarczą. Jest zdecydowanie bardziej uniwersalna, nawet w niej popływasz (100m) :) Oczywiście nie mówię by zabierać ją na basen, chodzi mi po prostu o to że weźmiesz ją na wakacje i świetnie się wkomponuje w luźny strój. A co do Aquaracer - wybrałbym innego divera :)

Jeśli wybierasz między tymi dwoma Tagami, to ja oddam głos na Carrerę i to taką z czarną tarczą. Jest zdecydowanie bardziej uniwersalna, nawet w niej popływasz (100m) :) Oczywiście nie mówię by zabierać ją na basen, chodzi mi po prostu o to że weźmiesz ją na wakacje i świetnie się wkomponuje w luźny strój. A co do Aquaracer - wybrałbym innego divera :)

:) a jakiego? jak pisałem rozpocząłem temat, żeby zanim kupię znudził mi się ten, którego nie chcę, a może poznam ten którego jeszcze nie brałem pod uwagę? 

Dzięki!

Do mnie najbardziej przemawia Eterna Super KonTiki 1273.41.40.1718, bardzo podoba mi się też Davosa Argonautic ale ta bez trytu (w tej z trytem troszkę drażnią mnie wskazówki) i trzecie miejsce Mido Ocean Star:)

Edited by 5kemot5

Ja również oddam swój głos na Carrere bo jako typowe EDC sprawdzi się znacznie lepiej ze względu na swoją uniwersalność. 

szpila9 sprawdź skrzynkę PW

a może rozwaz jeszcze inne opcje z linii Aquaracer - np.caf2010 ba0809 albo coś z tej linii? dobrze sie bedzie komponowało przy różnych outfitach :)

L4.720.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By fanfar19
      Zastanawiałem się czy napisać o swoich problemach z Tag Heuer Carrera w wątku Tag Heuer, czy zakładać osobny. Ale chyba szkoda zaśmiecać wątku wielbicieli????

Więc idąc za popularnym na forum zwyczajem robienia zdjęć swoim zegarkom, ja też parę takich zrobiłem swojej Tag Heuer Carrera Calibre 5. Również macro (no, powiedzmy). Patrząc na te zdjęcia doszedłem do wniosku, że tarcza w mojej Carrera nie jest dobrze skorelowana z wewnętrznym bezelem.
      Wygląda to mniej więcej tak:

Do tego dzień tygodnia też nie jest prosto. Poniżej przykład dla wtorku.

Wcześniej jakoś tego nie zauważałem, a nawet jak zauważałem to zakładałem, że to problem moich oczu. No ale jak już zauważyłem, to widziałem z każdym spojrzeniem na zegarek.
      I zaczęło mnie to drażnić. W końcu fajny zegarek, a unikałem patrzenia na niego.

Pomyślałem więc, że oddam do serwisu, w końcu zegarek ma i gwarancję i rękojmię. Niech będzie serwis. Trufey w tym przypadku jest autoryzowanym serwisem Tag Heuer’a w Polsce.
      Oddałem więc.
      I tutaj nastąpiło moje zdziwienie. Otrzymałem taką informację od Trufey’a:
      ###
      - przesunięcie indeksów skali zewnętrznej tarczy względem indeksów tarczy głównej mieszczą się w normach producenta
      ###
      Czyli to co widać na zdjęciu pierwszym jest wg TH w normie? Hm. Miałem takie wewnętrzne bezele w Longines i Victorinox (nawet podwójny), żona ma w Certinie i wszędzie jest równiutko. A to tańsze zegarki. I to sporo.

No ale pomyślałem, poczekam na zegarek i wtedy się zobaczy. Parę dni temu przyszedł. Jak efekty?
      Dzień tygodnia poprawiono. Ale co dziwne dla TUE, już FRI jest krzywo, ciekawe jak to możliwe?
      Przesunięcie indeksów – właściwie bez zmian. Chyba faktycznie w Trufey uważają, że wszystko jest w normie. Bardzo pojemnej normie.

I pewnie machnąłbym ręką, odebrał zegarek i uderzył temat z rękojmi albo i w ogóle.

Ale jak się okazało, w Trufey nie bardzo umieją złożyć zegarek, mianowicie pojawiła się szpara pomiędzy bezelem, a tarczą, na wysokości indeksów 10 i 11. Widoczna gołym okiem, nawet moim.
      No i udało im się trochę porysować kopertę, z boku, widać tak go musieli odkładać na jakąś twardą powierzchnię. Na szczęście same mikroryski, nic dużego.
      Odmówiłem przyjęcia zegarka, mają go odesłać jeszcze raz do poprawki. Choć nie wiem czy dobrze zrobiłem. Może się okazać, że kolejny raz wróci w jeszcze gorszym stanie.
    • By sebster79
      Witajcie drodzy Forumowicze

Mam możliwość zakupu jednego z dwóch opcji, bardzo różnych od siebie, w podobnej cenie,pełnej autentyczności i świetnym stanie
      obecnie posiadam zegarki automatyczne i kwarcowe, certine diver,steinhart ocean one,tissot solar ,bulova moon i fenix 6 pro szafir, ze względu na duża ilość sportu używam najczęściej fenix ale lubie zalozyc automatyczny zegarek w dni wolne,wakacje i wypady na nurkowanie zakładam divera,a fenix sprawdza się do monitoringu wszystkiego łącznie ze snem oraz nawigacja w górach ,posiadając wolne fundusze myśle nad zakupem dodatkowego czasomierza ,podobają mi się oba z lekka przewaga na taga, sportowa elegancja, a fortis to limitowana wersja zegarka który ma ciekawa historie za sobą ,zastanawiam się który będzie bardziej prestiżowy lepiej wykonany i praktyczniejszy , ewentualnie ,którego lepiej odsprzedam. Dziekuje z góry za wasze zdania i opinie
      ps; myśle ,ze po zakupie sprzedam albo bulova moon , lub tissota , ewentualnie stenka 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.