Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pgajlewicz

Porady odnośnie zakupu na Chrono24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Post kieruję do osób, które są zaznajomione z kupowaniem na chrono24. Dojrzałem do zakupu kolejnego zegarka i tym razem będzie to spory przeskok cenowy i klasowy - z Certiny DS Action na prawdopodobnie IWC Pilot's Chronograph (wstępnie miała być Omega Speedmaster Pro, ale podczas oględzin na żywo nabrałem pewnych wątpliwości:). Tak czy siak, jest to dla mnie ogromny krok na przód, ale jednocześnie spore obciążenie psychologiczne, więc macam i badam temat z każdej strony. O ile obejrzenie Omegi nie było trudne, o tyle zakup IWC i to jeszcze w edycji "Le Petit Prince" jest już trudniejsze. Stąd też moje zainteresowanie Chrono24. I w tym miejscu chciałbyn podpytać się o bezpieczeństwo zakupu. Znalazłem interesujący mnie egzemplarz u niemieckiego sprzedawcy:

 

http://www.chrono24.pl/iwc/fliegerchronograph-edition-le-petit-prince-iw377714--id4542817.htm

 

Sprzedawca wydaje mi się bezpieczny, a cena rozsądna - 20 tyś przy 25 tyś jakie oferuje na podstawową wersje Apart. Ale w tym miejscu chciałbym się upewnić u doświadczonych kolegów/koleżanek z forum, czy sprzedawca, który ma takie statystyki jest pewny i nie muszę się obawiać "miny"? Jak wygląda kwestia gwarancji na taki zegarek w PL, gdzie mógłbym zweryfikować papiery i sam zegarek po otrzumaniu go kurierem, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. A może przy "trusted seller" nie mam się czego obawiać i mogę w ciemno zamawiać? I ostatnia kwestia-czy przy kupowaniu na Chrono24 faktycznie nie ma problemu z odesłaniem zegarka jeśli okaże się, że go nie "poczuję"? A być może ktoś jest w stanie polecić mi innego sprawdzonego sprzedawce, u którego dokonywał zakupów i ma w ofercie ciekawą propozycje na ten model.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Tak jak napisałem, tracę w tym wypadku dziewictwo i mocno się tematu obawiam, więc wdzięczny będę za wszelkie rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sklep zakup na 100% pewny, zegarek kupiony w unii wiec gwarancja obowiązuje 

tylko pamiętaj ,że dojdą do tego koszty prowizji , płacisz przez konto depozytowe wiec sprzedawca nie otrzyma pieniędzy do póki nie potwierdzisz ,że wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sklep zakup na 100% pewny, zegarek kupiony w unii wiec gwarancja obowiązuje

tylko pamiętaj ,że dojdą do tego koszty prowizji , płacisz przez konto depozytowe wiec sprzedawca nie otrzyma pieniędzy do póki nie potwierdzisz ,że wszystko ok

Czy to nie jest tak, że prowizja jest już w cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , trzeba zapytac jaka cena całkowita i poda kwote prowizji i cene wysyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 3,5% od ceny pobierają... zdecydowałem się na zwykły przelew - sprzedawca nie wyglądał na niebezpiecznego, więc zaryzykowałem. W tym wypadku koszt przesyłki to 69 Euro. Przelew poszedł, dziś wieczorem ponoć mam mieć już wgląd w śledzenie przesyłki kurierskiej. Akurat ten zegarek posiada (według sprzedawcy i mam nadzieję, że się nie natnę na minę) gwarancję wystawioną przez niemieckiego AD w styczniu 2017 - więc 2 miesiące gwarancji mam w plecy. Ale podczas poszukiwań natknąłem się też na egzemplarze, które mają podbitą gwarancję jeszcze w połowie 2016 roku więc już sporo czasu się traci. Na to trzeba zwrócić uwagę. Także na fakt, czy sprzedawca posiada zegarek właśnie z gwarancją producenta, czy daje swoją własną.

 

Teraz tylko trzymać kciuki abym faktycznie otrzymał oryginalny produkt... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj prosze znac jak transakcja bedzie sfinalizowana, bo stoje przed tym samym dylematem :-)

 

Dokładnie, 3,5% od ceny pobierają... zdecydowałem się na zwykły przelew - sprzedawca nie wyglądał na niebezpiecznego, więc zaryzykowałem. W tym wypadku koszt przesyłki to 69 Euro. Przelew poszedł, dziś wieczorem ponoć mam mieć już wgląd w śledzenie przesyłki kurierskiej. Akurat ten zegarek posiada (według sprzedawcy i mam nadzieję, że się nie natnę na minę) gwarancję wystawioną przez niemieckiego AD w styczniu 2017 - więc 2 miesiące gwarancji mam w plecy. Ale podczas poszukiwań natknąłem się też na egzemplarze, które mają podbitą gwarancję jeszcze w połowie 2016 roku więc już sporo czasu się traci. Na to trzeba zwrócić uwagę. Także na fakt, czy sprzedawca posiada zegarek właśnie z gwarancją producenta, czy daje swoją własną.

 

Teraz tylko trzymać kciuki abym faktycznie otrzymał oryginalny produkt... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z ubezpieczeniem 3,5proc i płaciłem przelewem. Polecam płacić kartą, ponieważ jest szybciej, pewnie taniej no i jest dodatkowe zabezpieczenie.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy karcie faktycznie dużo łatwiej wyegzekwować zwrot płatności w razie W... tak samo paypal jest pod tym względem dużo przyjemniejszy niż przelew:)

Ale w wypadku tego sprzedawcy wychodzi na to, że jest uczciwy...póki co - mam już kod do śledzenia przesyłki i fedex twierdzi, że jest szansa na dostarczenie nawet jutro...chociaż obstawiam bardziej na piątek.

Tak czy siak - wszystko wręcz ekspresowo - nie raz zamówienia w sklepach internetowych w PL wloką się dużo bardziej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ze Ty konkretny zegarek zamowiles :-) czekam na Twoja relacje jak otworzysz pudlo i trzymam kciuki za szybkie i pozytywne zakonczenie transakcji :-)

 

Pozdro

Przy karcie faktycznie dużo łatwiej wyegzekwować zwrot płatności w razie W... tak samo paypal jest pod tym względem dużo przyjemniejszy niż przelew:)

Ale w wypadku tego sprzedawcy wychodzi na to, że jest uczciwy...póki co - mam już kod do śledzenia przesyłki i fedex twierdzi, że jest szansa na dostarczenie nawet jutro...chociaż obstawiam bardziej na piątek.

Tak czy siak - wszystko wręcz ekspresowo - nie raz zamówienia w sklepach internetowych w PL wloką się dużo bardziej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku wszystko wyszło idealnie. We wtorek zrobiłem przelew - dziś, w czwartek mam zegarek w domu! Pełny komplet papierów z gwarancją podbitą przez oficjalnego AD.

post-96513-0-87775300-1490881722_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Dobrze, że wszystko udane. Dzięki, że opisałeś bo to przydatne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Too super ze wszystko pomyslnie przebieglo! Zegarek takiek klasy kupic na odleglosc to jednak stresik jest, ale nabieram odwagi po Twoim doswiadczeniu aby przeszukiwac ten portal chrono24

 

W moim wypadku wszystko wyszło idealnie. We wtorek zrobiłem przelew - dziś, w czwartek mam zegarek w domu! Pełny komplet papierów z gwarancją podbitą przez oficjalnego AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to wszystko kwestia rozsądku. Oferty na poziomie 20%-25% (a nawet może i 30%) taniej niż u nas u AD są bezpieczne - zwłaszcza u sprzedawcy z fajna historią. Jeśli polujemy na większe okazje to już się pewnie pojawia większe ryzyko. Ja oszczędziłem 20% - jak dla mnie to super sprawa, choć jestem świadomy, że ktoś z większym doświadczeniem i talentem pewnie bez problemu wyhaczy lepsze oferty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku polskich "sellerów" z Chrono jest tu w klubie i pojawia się na forum. Myślę, że spośród sporego grona niemieckich także można wyłowić porządne firmy (nawet sprzedające kilkunasto, klikudziesięcioletnie zegarki z 12 miesięczną gwarancją). Ogólnie zauważyłem, że Niemcy dużo lepiej tam podchodzą do klienta niż nasi (tak samo jak w realnych sklepach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem także podzielić się swoimi doświadczeniami po zakupie zegarka na Chrono24.

 

Zakupiłem Breitlinga Chronomat od sprzedawcy z Włoch dokładniej z Turynu.

Proces zakupu jest dość prosty.

Po otrzymaniu oferty od sprzedającego czyli kwoty wraz z przesyłką + prowizja Chrono24 (jeśli wybierasz "Trusted checkout) i jej akceptacji co wiąże się już z zawarciem umowy kupna, otrzymuje się nr konta na który należy przelać pieniądze. Ja otrzymałem nr konta jednego z banków francuskich (mimo że Chrono24 jest niemieckie). Walutą transakcji jest oczywiście euro więc przelew (zakładając że nie mamy konta walutowego) wykonujemy w tzw SEPA. Jak Chrono otrzyma przelew informuje nas i sprzedającego. Ten wysyła zegar my potwierdzamy jego otrzymanie i cała transakcja zakończona.

W moim przypadku trwało wszystko ok 5 dni. Zegar dotarł taki jakiego się spodziewalem.

Także moje doświadczenie z zakupem czasomierza na Chrono24 uważam za pozytywne

 

Mam nadzieję że będzie to pomocną informacja, gdyż przed zakupem także miałem mieszane odczucia i szukałem opinii i opisu doświadczen innych

 

Pozdrawiam

 

W razie dodatkowych pytań, szczegółow proszę pisać

Edytowane przez nexcite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem także podzielić się swoimi doświadczeniami po zakupie zegarka na Chrono24.

 

Zakupiłem Breitlinga Chronomat od sprzedawcy z Włoch dokładniej z Turynu.

Proces zakupu jest dość prosty.

Po otrzymaniu oferty od sprzedającego czyli kwoty wraz z przesyłką + prowizja Chrono24 (jeśli wybierasz "Trusted checkout) i jej akceptacji co wiąże się już z zawarciem umowy kupna, otrzymuje się nr konta na który należy przelać pieniądze. Ja otrzymałem nr konta jednego z banków francuskich (mimo że Chrono24 jest niemieckie). Walutą transakcji jest oczywiście euro więc przelew (zakładając że nie mamy konta walutowego) wykonujemy w tzw SEPA. Jak Chrono otrzyma przelew informuje nas i sprzedającego. Ten wysyła zegar my potwierdzamy jego otrzymanie i cała transakcja zakończona.

W moim przypadku trwało wszystko ok 5 dni. Zegar dotarł taki jakiego się spodziewalem.

Także moje doświadczenie z zakupem czasomierza na Chrono24 uważam za pozytywne

 

Mam nadzieję że będzie to pomocną informacja, gdyż przed zakupem także miałem mieszane odczucia i szukałem opinii i opisu doświadczen innych

 

Pozdrawiam

 

W razie dodatkowych pytań, szczegółow proszę pisać

 

Jaki sklep wybrałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie,

 

Chce kupić zegarek na chrono24.

 

Sprzedawca jest „prywatny” który nie udostępnia danych.

 

Zegarek ma stan „nienoszony” ale nie nowy.

 

Zegarek jest w bardzo małej cenie tzn. kosztuje 2400 zł gdy nowy kosztuje 6500 a używane około 4000.

 

Zapytałem się sprzedawcy zagranicznego skąd taka niska cena odpowiedzial, ze to prezent był o nie jest zadowolony.

 

Moje pytanie.

 

1. Czy zapłacę podatek za zegarek w statusie na chrono24 „nienoszony” - jeżeli tak to ile z kwoty 2500 zł (Zakup omawianego zegarka będzie z Belgii)

 

2. Ile od tej kwoty % muszę oddać dodatkowo chrono24?

 

3. Ile kosztuje wysyłka - dowiem się wybierając etapy zakupu na chrono24? czy dopiero jak zakupie zegarek

 

4. Czym najlepiej zapłacić.

 

Obawiam się niskiej ceny, podatku, i ceny wysyłki

 

Doradźcie.

Edytowane przez eraeste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.