Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ferszcik

Zegarek na bransolecie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jako że z zegarkami mam niewiele do czynienia to poradzę się kogoś mądrzejszego. Obecnie jestem posiadaczem G-Shock'a GA-100C. Zegarek fajny ale jak wiadomo nie zawsze pasuje żeby go nosić. Po głowie zaczął mi chodzić jakiś zegarek na bransolecie. Mój budżet to mniej więcej 200zł, może być mniej może być trochę więcej. 

 

Co lubię, co mi się podoba? Trudno stwierdzić ale takim powiedzmy wzorem jest Tag Heuer Link Chrono, bardzo mi się podoba taka stylistyka. Problemem w doborze zegarka może być dość mały nadgarstek ponieważ obwód wynosi niewiele ponad 16 cm. Podobają mi się zegarki chrono, divery też są ok jednak jak jest za dużo rzeczy na tarczy i w okolicy to już nie jest to fajne. 

 

Dodam jeszcze że za używkami za bardzo nie przepadam, wolałbym coś nowego. Czy ktoś może coś wstępnie doradzić?

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio MDV-106 na bransolecie byłby idealny, niewiele przekracza budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić obecnie wersję z bransoletą, nie śledzę jakoś specjalnie, ale dwa lata temu musiałem osobno dokupować bransoletę w krainie czasu, bo jak był już ten zegarek gdzieś to z paskiem z tworzywa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie mogę tego Casio znaleźć z bansoletą. A z drugiej strony tak średnio mi się podoba szczerze mówiąc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić obecnie wersję z bransoletą, nie śledzę jakoś specjalnie, ale dwa lata temu musiałem osobno dokupować bransoletę w krainie czasu, bo jak był już ten zegarek gdzieś to z paskiem z tworzywa :P

Też nie śledzę, zainteresowałem się modelem, bo tata ma niedługo urodziny, podobają mu się Casio, pasowałby mu taki jako zegarek na co dzień i właśnie musi być na bransie...

https://www.skywatches.com.sg/reviews/casio-quartz-mens-divers-watch-mdv-106d-1a2vdf-mdv-106d.htm

Znalazłem coś takiego, zakupów tam nigdy nie robiłem, trzeba się zorientować co i jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Out of stock

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Out of stock

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70F przy użyciu Tapatalka

Faktycznie, dziwne że nie zauważyłem... Masz rację, jak widać jedyna opcja dokupić bransę, widziałem że koszt takiej to 50-100zł.

Lub jest jeszcze opcja MDV-302D-1AV, ale moim zdaniem traci trochę na czytelności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mi nie podchodzi ten zegarek, za dużo wszystkiego. Coś innego może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z Citizenów, np. AO9020-50E? Przekracza trochę budżet, widziałem na Allegro za 400zł, ale jest z eco drive...

Ogólnie około tej ceny dobrym wyborem będzie jakiś Citizen, Orient, Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że 400zł to dwu krotność zakładanego budżetu. Odpada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na markę Lorus, która należy do Seiko i oferuje dobrą jakość za rozsądną cenę. W cenie do 200 zł też można wybrać kilka modeli, np. klasycznie

http://allegro.pl/zegarek-lorus-rh963gx9-od-maxtime-i6762618394.html lub http://allegro.pl/zegarek-meski-lorus-rs913bx9-classic-data-50m-i5963672057.html

albo klasyczny EDC http://allegro.pl/zegarek-lorus-rh991ex9-wr100m-gwpl2l-kurier-gratis-i6763080344.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio MDV-106 na bransolecie byłby idealny, niewiele przekracza budżet.

na 16 cm rece? odwaznie.

poszukaj na creationwatches.com j.springsa. Do 100$ spokojnie znajdziesz z bransoleta z pelnych ogniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oczy J.Springs BEB021. Idealnie trafia w mój gust. Tylko nie mogę go znaleźć nigdzie. Widział ktoś gdzie można kupić w Polsce ewentualnie poza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie kojarze marki.
Co do rekomendacji to lorus modele z chrono widzialem i nie polecam... mimo wszystko bym dolozyl i kupil cos jak nawet timex czy casio - kiedys byly fajne chrono edifice - polecam na stronie producenta przejrzec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J. Springs to podobnie jak Lorus i Pulsar tańsze brandy od Seiko. Z modelem który pokazałeś będzie ciężko w PL, już chwilę go nie ma. Na eBayu patrz.

W podobnej kolorystyce masz BEB 078. Fajny zegar.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, budżet się trochę zmienił. Teraz jest to około 500zł. Reszta zostaje taka sama. 

 

Byłem obejrzeć parę zegarków. Z wielu bardzo mi się podobał Fossil FS5238 oraz Festina F16759/3. Dobrze wyglądały na mojej ręce oraz był fajnie wykonane. Zakładałem parę Lorusów ale przy tamtych były jak z aluminium, straszna tandeta. Zakładałem też Seiko 5, za mały....

 

Ktoś coś może o nich powiedzieć? Coś innego polecić w tym stylu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

festina bardzo ladna ale 44mm bedzie wygladac glupio na 16cm....
fossil 43 wiec niby lepiej ale troche wyglada plastikowo przez te kolory plus kolorowy bezel bedzie sie zapewno scieral i kazde lekkie otarcie zrobi ryse na niebieskiej warstwie...
zdecydowanie z tych festina ale szukalbym mniejszego jednak...
 

Dobra, budżet się trochę zmienił. Teraz jest to około 500zł. Reszta zostaje taka sama. 

 

Byłem obejrzeć parę zegarków. Z wielu bardzo mi się podobał Fossil FS5238 oraz Festina F16759/3. Dobrze wyglądały na mojej ręce oraz był fajnie wykonane. Zakładałem parę Lorusów ale przy tamtych były jak z aluminium, straszna tandeta. Zakładałem też Seiko 5, za mały....

 

Ktoś coś może o nich powiedzieć? Coś innego polecić w tym stylu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

No tak jak pisałem, miałem oba na ręce i ta Festina wyglądała ok, powiedziałbym że na styk. Nie wyglądała komicznie. Fossil był bardzo porządny w dotyku, fajna stal ale może faktycznie się ścierać. 

 

Jak z festiną? Co powiecie na temat firmy? Może jeszcze jakieś inne propozycje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 16cm to dobieraj średnicę 40-43, w ostateczności 44, ale z krótkimi uszami. Średnica jest ważna, ale drugoplanowa. Najbardziej jest istotna grubość zegarka, bo to ona powoduje, że zegar na chudej ręce źle wygląda. Szukaj w okolicach 11 mm. Max 13 i ponad to nie wychodź. Kwarcaka o tych rozmiarach znajdziesz bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 16cm to dobieraj średnicę 40-43, w ostateczności 44, ale z krótkimi uszami. Średnica jest ważna, ale drugoplanowa. Najbardziej jest istotna grubość zegarka, bo to ona powoduje, że zegar na chudej ręce źle wygląda. Szukaj w okolicach 11 mm. Max 13 i ponad to nie wychodź. Kwarcaka o tych rozmiarach znajdziesz bez problemu. 

dobre info!

 

co do festiny to raczej ok, nie najnizsza jakosc, plus jak fajnie lezal i wygladal to nie ma co kombinowac.

zastanawiam sie jeszcze czy np. nie starczylo by Ci na jakis np zeppelin (czyli raczej polka wyzej) lub nawet modowe marki jak calvin klein czy tommy hilfiger? tez maja nawet fajne chronografy, ale budzet lekko moze byc przekroczony.

Napewno w USA sa do kupienia za 50-100 dolarow jak trafisz promocje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście unikałbym modowych marek, nie twierdzę że są źle wykonane itp., w środku nawet może być dobry mechanizm, po prostu najczęściej ich wartość jest przeszacowana - sporo kasy płacisz za znaczek na tarczy a nie za jakość, historię marki itd. Łatwo się naciąć na chińszczyznę, więc trzeba się rozeznać w temacie. Moim zdaniem lepiej zainwestować w markę, która się specjalizuje w robieniu zegarków a nie np. ciuchów - chcesz fajną koszulę - kup Tommy Hilfiger, chcesz fajny zegarek - kup Omegę lub Citizena...

No chyba że jedyny argument 'bo mi się podoba' - wtedy tak, kup i już, też będzie ok:) Ja bym nie kupił, ale wiem, że ludzie kupują i są zadowoleni :D

 

E: a co do Festiny - jeśli znalazłeś jakiś zegareczek i Ci się podoba to go weź, myślę że będziesz zadowolony, ogólnie z tego co się orientuję to wykonanie Festin jest ok. Warto zwrócić uwagę na mechanizm, wodoszczelność, szkiełko i... sam wygląd B) Jeśli nie masz jeszcze upatrzonego modelu, rozejrzyj się wśród Citków, bardzo możliwe że w podobnej cenie wyhaczysz coś ciekawszego :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 500zł masz Citizena lub Seiko. prestiżem trochę wyżej od Festiny, chociaż jak się na nią zdecydujesz to tragedii nie będzie - w przeciwieństwie do modowych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Francua
    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.