Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacekd

Pierwszy Diver

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Po kilku klasycznych automatach, bardziej garniturowych i eleganckich przyszedł czas na zakup mojego pierwszego divera. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na zegarek to ok. 1000 zł. Do tej pory najbardziej spodobały mi się te dwa modele:

 

Orient Ray II

AA02005D-2.jpg?1460028259

 

oraz Orient Mako 2

AA02002D-6.jpg?1460031592

 

Czy te zegarki są warte polecenia? Który z nich uważacie za lepszy? :)

 

No i oczywiście najważniejsze pytanie, co innego możecie polecić jako pierwszy diver? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie! 

 

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep Blue robi bardzo fajne divery, mam i polecam, ale musiałbys trochę budzet naciągnąć bo w założonej cenie to tylko kwarce. Te które wrzuciłeś też są jak najbardziej spoko tylko to trochę mniejszy rozmiar, zależy jaki masz nadgarstek i czego oczekujesz. Oprócz tego sprawdź jeszcze Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek mam dosyć mały, do tej pory nosiłem zegarki w okolicach 40 mm, więc myślę że rozmiar 41-42 mm będzie w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te zegarki są warte polecenia? Który z nich uważacie za lepszy? :)

 

To jest ten sam zegarek tylko z inną tarczą, mają te same mechanizmy, ta samą kopertę - różnice to tarcza i wkładka bezela - oba są warte polecenia, ale żaden nie jest lepszy od drugiego - tutaj wybieraj ten który Ci się podoba ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłbym Ci Deep Blue Sea Quest, on ma średnicę 42mm, kiedyś mi go omyłkowo wysłali z niebieską tarczą (szlif słoneczny świetnie tutaj wygląda) zamiast pro aqua która jest można powiedzieć identyczna tylko średnica 45mm. Odesłałem i czekałem na pro aqua ale tylko dlatego że na mój nadgarstek 19,5mm wg mnie był trochę za mały. Ale w budżcie który podałeś to jedynie kwarc, z automata pewnie coś byś zbił cenę ale i tak wyjdzie sporo ponad 1000. Poza tym jak pisałem szukaj Seiko np monster, SKX, itp, generalnie co nie wybierzesz z Seiko będzie ok, albo te Orienty które wrzuciłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam na swojego pierwszego Divera wybrałem Orienta Blue Ray i mogę go szczerze polecić. Ja co prawda posiadam Ver.1, ale ver.2 ma po prostu nowszy i lepszy mechanizm i brak dodatkowego pushera do zmiany daty, co przemawia tylko na plus.

 

W tej kasie bardzo przyzwoite wykonanie.

 

Ewentualną alternatywą może być kultowy SKX od Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam na sprzedaż czarnego Raya na bransolecie wraz z paskiem Handmade z kozy. W razie zainteresowania wyślę zdjęcia na maila. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać Ray'a to tylko wersję niebieską - tarcza ma szlif "słoneczkowy", świetnie odbija refleksy i w zależności od kąta patrzenia i oświetlenia "zmienia" kolor od jasno niebieskiego, po czarny... Moim skromnym zdaniem blue rozwala system jeśli chodzi o Ray,a


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym rozstać się ze swoim Ray V1 niebieskim za jakąś połowę Twojego budżetu. Za resztę wstawisz sobie szafir i jeszcze zostanie na jakieś paski. Jeśli jesteś zainteresowany odezwij się na PW. W razie czego jestem za granicą więc najwcześniej temat moglibyśmy ogarnąć pod koniec przyszłego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie jestem zainteresowany używanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie jestem zainteresowany używanym :)

 

A to akurat błąd... Kupisz nowy i wyciągając z pudełka tracisz 20% wartości, bo za cenę zakupu już nie odsprzedasz, ja tam wolę żeby ktoś inny tracił... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane to dobre rozwiązanie przy ograniczonym budżecie , a ten DB bardzo fajny . Sam miałem już go kupować jakiś czas temu ,ale plany uległy zmianie . W podobnym stylu jeszcze jest Citizen NY0040 i już troche droższy balticus grey seal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jakość wykonania orientów, które widziałem, nie podoba i wybrałbym jakieś seiko. Dołóż pińcet złotych i kup sumo (używane, a ffuj) w stanie 9,5/10.


A to akurat błąd... Kupisz nowy i wyciągając z pudełka tracisz 20% wartości, bo za cenę zakupu już nie odsprzedasz, ja tam wolę żeby ktoś inny tracił... ;)

 

Podzielam Twoje zdanie, a za kwartał czy pół roku straci kolejne 20%. Już lepiej wziąć sobie tydzień urlopu i poleżeć na łące nad strumykiem, niż pokrywać utratę wartości zegarka pracując. No ale to już indywidualna sprawa każdego, na co przeznacza swój czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.