Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lotaro

Marka Junkers - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu zegarka, najpierw miał być do 300 zł ale im dłużej oglądam tym budżet się zwiększa :D. Doszedłem do 700-800 zł i tutaj zainteresował mnie zegarek marki Junkers: https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-junkers-cockpit-ju52-kwarcowy-6180-3. Firmę kojarzę z produkcji samolotów a nie zegarków i chyba jest z tego o wiele bardziej znana bo informacji o zegarkach Junkersa za bardzo nie ma. Z tego co przeczytałem to mają one szwajcarskie mechanizmy więc podejrzewam, że są solidne ale wolałbym zapytać użytkowników tych zegarków albo kogoś kto się na tym bardziej zna ode mnie :). Do tego poza jakością ta marka jak jest postrzegana (jeżeli chodzi o zegarki bo samoloty to domyślam się, że w Polsce raczej nieciekawie :P), jest trochę prestiżowa czy nie warto patrzeć i standardowo jakiś Seiko?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, za tę kasę lepiej Seiko albo Citizena kupić... w kwarcach Junkersa jest jakiś noname mechanizm a`10 ojro sztuka, coś klasy Timexa najwyżej. Tyle samo w tym sensu co w zakupie Fossila czy innego Kriszczena Djora. :mellow:    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeśli kwarc to japoniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jest taka zaleta, że jak się zepsuje to będzie można za grosze cały mechanizm wymienić :D. A tak na serio to problem w tym, że będzie niedokładny? Byłem dzisiaj w sklepie i mierzyłem tego Junkersa i oglądałem Citizena to jednak Junkers z wyglądu dużo bardziej do mnie przemawia. A automaty też są jakieś noname czy coś lepszego mają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Junkersa i jestem bardzo zadowolony, ale tak jak koledzy piszą bardziej marka modowo/designerska niż marki z tradycjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tej cenie znajdę jakieś automaty warte uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku z łatwością... pytanie jaki typ zegarka Cię interesuje.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie poprawne

Ciekawy design

Mechanizmy to zwykle Ronda lub ETA.

Nie ma się czego doczepić.

 

Jak się podoba Junkers, czy Zeppelin, bo to też ich marka, to możesz spokojnie brać.

Przerabiałem temat :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje sie lotnictwem, szczególnie z okresu II WŚ dlatego tak mi ten junkers przypadł do gustu :). Moje obawy polegają na tym, żeby ludzie na widok zegarka nie myśleli sobie, że został kupiony w biedronce albo w sklepach z butami :P, chociaż ostatnio jak byłem w Swissie oglądać i przymierzyć zegarki to były właśnie Junkersy i Zeppeliny na wystawie czyli firma buduje swoją markę i zostaje w świadomości ludzi jako coś lepszego. Marka niby modowa ale już chyba teraz najbardziej znana staje sie właśnie z zegarków bo samolotów od dawna nie ma i ludzie nie wiedza ze kiedyś były takie samoloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie marka modowa, tylko mikrobrand jak polski Gerlach, czy Xicorr.

Zegarki nawiązują do lotnictwa zgodnie z nazwiskiem konstruktora, pod którego marką, za zgodą rodziny są produkowane.

Mam jednego Junkersa, i widzę w ofercie jeszcze dwa, które bym przygarnął :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nawiązuje do samolotów to akurat wiem bardzo dobrze, bo dzięki temu mnie zainteresowały. Chodziło mi bardziej o postrzeganie tej marki bo ostatnio jak coś wspolniałem o Junkersach to znajomi nie znali marki, z wyjątkiem jednego, który miał jakiś piecyk czy kocioł Junkersa :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Kupujesz dla siebie czy dla znajomych? Cala tyrada chcialabym ale sie boje. Podoba sie to brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przed zakupem robię głębokie rozeznanie, ale w sumie racja zegarek z wyglądu jest świetny a jak działa tez dobrze to wystarczy. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że twoi znajomi nie znają wielu marek zegarkowych.

Masz okazję ich czegoś nauczyć.

Poza tym zegarki są dobrze wykonane, więc jak zobaczą na żywo, to szybko zrozumieją, że byli w błędzie :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Ja zawsze przed zakupem robię głębokie rozeznanie, ale w sumie racja zegarek z wyglądu jest świetny a jak działa tez dobrze to wystarczy. Dzięki za pomoc :)

 

Działa i jest OK. Na forum będą Cię namawiać na Japońca ale jak go kupisz to będzie Ci brakowało tego militarnego sznytu, który poszukujesz. Fajny zegarek na dobrym, prostym i popularnym mech. Kupuj i olej Citizeny czy inne jak nie mają tego zacięcia, którego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jest taka zaleta, że jak się zepsuje to będzie można za grosze cały mechanizm wymienić  :D

 

Tu się mylisz, nikt się nie bawi w naprawę takiej masówki, obowiązują te same zasady co przy "serwisowaniu" sprzętów AGD... jak się zepsuje malakser za 120 złotych, to zamiast wymieniać plastikową zębatkę o wartości 80 groszy kupuje się nowy malakser.

 

To, że nawiązuje do samolotów to akurat wiem bardzo dobrze, bo dzięki temu mnie zainteresowały. Chodziło mi bardziej o postrzeganie tej marki bo ostatnio jak coś wspolniałem o Junkersach to znajomi nie znali marki, z wyjątkiem jednego, który miał jakiś piecyk czy kocioł Junkersa :|

Mając do wyboru tego kwarcyka z dumnym napisem Junkers i fajne, stylowe, dobrej jakości automaty Seiko czy Orienta nawiązujące do historii lotnictwa nie zastanawiałbym się ani przez moment...

 

post-94542-0-12385700-1490793808.jpg post-94542-0-61500900-1490793819.jpg

 

Z łatwością mieszczą się w Twoim budżecie. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nawiązuje do samolotów to akurat wiem bardzo dobrze, bo dzięki temu mnie zainteresowały. Chodziło mi bardziej o postrzeganie tej marki bo ostatnio jak coś wspolniałem o Junkersach to znajomi nie znali marki, z wyjątkiem jednego, który miał jakiś piecyk czy kocioł Junkersa :|

Junkers to też piecyki gazowe od czasów przedwojennych do dziś ;) Niestety na naszej twardej wodzie i średniej czystości gazie nie wytrzymują zbyt długo bez konserwacji. A tak poważniej to oglądałem zegarki z tym logo kilka lat wstecz w Niemczech, później w Polsce i znów w Niemczech i uważam, że mają bardzo przyjemny design, a dla miłośników lotnictwa i tych ciekawych maszyn (choć nas bombardowały ongiś) to niezła gratka. O mechanizmach nic nie jestem w stanie powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto czym się interesuje - jednym kojarzy się z piecykami a innym z samolotami :P. Jeżeli chodzi o sam wygląd to Junkers bardziej mi się podoba niż Seiko. Co do samego mechanizmu, widzę, że większość poleca automaty, rozumiem, że dla pasjonatów jest różnica ale dla takiego laika w temacie zegarków jak ja warto dopłacać, żeby mieć automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla laika lepszy kwarc. Zakładasz i nosisz aż bateria nie padnie.

Automat to już inna zabawa. Najlepiej poczytaj o mechanizmach :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam . Dobrze wykonany . Stosunek : cena- jakość , dla mnie bardzo dobra

Reasumując : polecam :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że automaty są droższe o około 400-500 zł. Nie wiem dlaczego ale jakoś bardziej mnie przekonują zegarki szwajcarskie lub niemieckie niż japońskie, szkoda tylko, że są sporo droższe od japońców i albo kupuje niemiecki/szwajcarski kwarc albo japoński automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że automaty są droższe o około 400-500 zł. Nie wiem dlaczego ale jakoś bardziej mnie przekonują zegarki szwajcarskie lub niemieckie niż japońskie, szkoda tylko, że są sporo droższe od japońców i albo kupuje niemiecki/szwajcarski kwarc albo japoński automat.

Cóż, w sumie częsta przypadłość... Może warto sprawdzić gdzie i na jakichś podzespołach są robione te "niemce" i "szwajcary"? Może warto płacić za jakość a nie za napis?

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.