Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

b_easy

Kubek termiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu kubka termicznego do samochodu, pojemność ok 400ml.

Na rynku jest dużo tego, ale chcę mieć pewność że będzie działał bez zarzutu przez długi czas, tak więc marketing - marketingiem, ale doświadczenie kolegów dla mnie mają największe znaczenie.

 

Jeśli więc macie sprawdzoną firmę lub model to napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam i polecam. Dwa przemyślenia na jego temat:

-Nie mieści mi się w uchwycie, polecam sprawdzić zanim zakupisz

-Termos dłużej utrzymuje temperaturę

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Contigo.

 

W produktach Esbita 375ml czy Fjord Nansen Lando słabym punktem jest automatyczna nakrętka ze względu na rozwiązanie techniczne, trwałość a także, (a może to główny argument) higienę.

Nakrętkę Contigo można rozebrać i umyć np. w zmywarce, a u wspomnianych powyżej marek z czasem trzeba wymienić korek.  Jednak już sam korpus kubka kubka należy myć "ręcznie" zgodnie z zaleceniami producenta w zmywarce z czasem uszkodzi się lakierowana powłoka. Wykonanie i nakrętka i jej system obsługi  na duży + dla Contigo. Jeżeli zaś chodzi o termikę to można znaleźć dobry (czyt. wystarczający jak na pojemność 400ml)  produkt nawet w markecie za cenę 20 parę zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. czyli widzę na forum marka sprawdzona, choć wcześniej o niej nie słyszałem.

Faktem jest że kubek musi się zmieścić w otworze na kawę bo inaczej nie będę miał jak go wozić. Najwyżej zamówię i oddam. W końcu takie mamy prawo. Albo może maja mniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FJ Lando działa jak termos, w zimę wystawiłem w nim wrzątek na balkon i po 8h był woda była ciepła nie gorąca ale ciepła. Z minusów to jest tak że jak wlejemy do niego np gorącą herbatę i chcemy się napić po godzinie czy dwóch to przez tę małą dziurkę parzymy sobie usta, albo trzeba przelać do szklanki albo otworzyć "zaworek" i poczekać aż trochę wystygnie, ewentualnie nie wlewać bardzo gorącej herbaty tylko lekko ostudzonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tym myślałem: Czy potrzebuję tak zaawansowany kubek?

Mój problem polega na tym że często jak zrobię kawę to muszę już jechać i albo nie dopijam, albo piję duszkiem co zabija całą przyjemność. 

Nie chodzi mi o napicie się kawy 8 godzin po zaparzeniu, tylko w ciągu 15 minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To jeżeli chcesz wypić kawę w ciągu 15 min. po zaparzeniu to odradzam kubek termiczny bo się mocno poparzysz ;)

Ja jak piję kawę rano w pracy to przelewam z Contigo do kubka bo się inaczej nie da wypić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pijam z mlekiem więc contigo się sprawdza na pierwsze 50km

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki  :)

2lsz2mo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Tim Hortons i poco kubkami sie martwic ;) podjezdzasz do okienka i bierzesz coffe jaka chcesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.