Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Nurasy - fan club :)

Rekomendowane odpowiedzi

No to się dogadaliśmy
Nie wiem czy to kwestia teleskopów, które są dosyć cienkie, może nieoryginalne, czy kwestia samych maskownic. Muszę przełożyć teleskopy od Seiko i zobaczę. Ale już na samą myśl o próbie ponownego zamontowania bransolety to zęby mi zgrzytają

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Triptical napisał:

Sprawa jest bardzo osobista. Ja mam nadgarstek 19.5cm i zegarki o średnicy 44mm jak moje czucie są po prostu za duże.
Są tutaj też tacy co mają łapy jak drwale a noszą zegarki 37mm.

 

Racja. Ja np. zawsze nosiłem zegarki 40mm+. Jednak takiego kloca ja ta Doxa jeszcze nie miałem, ale przymierzając czułem się ok. Uszy są dość krókie i wyprofilowane więc zegarek układa się na ręcę.

15 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Ładny, i gdyby nie cyklop, to powiedziałbym nawet, że piękny zegarek. Ale faktycznie jest go dużo. Do tego na masywnej bransolecie więc i ciężki.

Sam mam jakieś 18-18,5 cm i już zegarki 42mm wyglądają na dość spore na mojej ręce.

Heh, również mam lekkie obawy przed lupką - ale może to kwestia przyzwyczajenia. 

Kwestia masy mi nie przeszkadza. Zegarek ma być traktowany jako "wół roboczy",  taki, że jak w coś przywalę, to żebym się martwił o tą rzecz a nie o zegarek :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, evilym napisał:

Kwestia masy mi nie przeszkadza. Zegarek ma być traktowany jako "wół roboczy",  taki, że jak w coś przywalę, to żebym się martwił o tą rzecz a nie o zegarek :D

 

Jak nosi się wygodnie i jak się podoba, to brać. Rzeczywiście, projektanci chyba o tym pomyśleli i uszy przy całej reszcie wydają się dość skromne. Rozmiarów zegarka już dodatkowo nie pompują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe pytanie do znawców tematu
Mocno przymierzam się do pierwszego nurka i chyba padło na Doxę (w kwocie do 3500, na bransolecie i marka z historią)
Co myślicie?
Mocno obawiałem się rozmiaru (44mm a nadgarstek 17cm) - na żywo wygląda jednak lepiej i bardziej dopasowany niż na zdjęciu.
wTo063Y.jpg&key=c77d63a7f1973237bf8a28ca1a37ad0f7df9ba53f5ef255ff4badf0d51d9e419
 
 
Przymierzałem również Tissota i Certinę, ale wykonanie, mechanizm i brak takiego "nurkowego" rodowodu chyba jednak stawiają ich w tyle do Doxy. Na plus chyba  tylko cena (poniżej 3k).
 
dQVtX6C.jpg&key=5bd6aae4065a094bc16edd66ea917063587bfb9aa2979eb25eb0c340d3fa3d95
Ta Doxa wg mnie wypada najlepiej. Ciekawa kolorystyka. Masywny duży zegarek. Jeżeli "czujesz" go nadgarstku to bierz.
P.S. Osobiście szukałbym nurka wśród japońskich marek, ewentualnie jakiś ciekawy mikrobrand. Ale to moja osobista opinia.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Jak nosi się wygodnie i jak się podoba, to brać. Rzeczywiście, projektanci chyba o tym pomyśleli i uszy przy całej reszcie wydają się dość skromne. Rozmiarów zegarka już dodatkowo nie pompują.

No i na taką odpowiedź czekałem :P

 

2 godziny temu, RagnarPL napisał:

Ta Doxa wg mnie wypada najlepiej. Ciekawa kolorystyka. Masywny duży zegarek. Jeżeli "czujesz" go nadgarstku to bierz.
P.S. Osobiście szukałbym nurka wśród japońskich marek, ewentualnie jakiś ciekawy mikrobrand. Ale to moja osobista opinia.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Ohhh... kwestię mikrobrandów analizowałem naprawdę długo.

Kolega @Perpetuum Mobile mocno promował Phoibosa (stosunek ceny do jakości świetny), ale chyba jestem uprzedzony i fakt, że jest to Chińczyk (czy tam HK) długo by siedział mi w głowie. Podobnie z innymi markami.

Druga sprawa, że lubię sobie pomacać przed finalizacją :D

Z Japonii to Seiko (Orient mi nie leży), ale czemu do cholery używają szkła mineralnego zamiast szafiru... A chyba nie chce mi sie bawić w modowanie SKX'a czy Samuraja...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, evilym napisał:

 

 

 

Przymierzałem również Tissota i Certinę, ale wykonanie, mechanizm i brak takiego "nurkowego" rodowodu chyba jednak stawiają ich w tyle do Doxy. Na plus chyba  tylko cena (poniżej 3k).

Co do braku nurkowego rodowodu u Certiny to sie calkowicie nie zgodze, Certina wyprodukowala wiele wspanialych “nurkow” zegarki takie jak DS-2 Super PH1000m, czy DS-3 Super PH1000m to prawdziwe legendy wsrod tego typu zegarkow....

https://www.vintagecertinas.ch/en/certina-divers-watches/


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Robnyc napisał:

Co do braku nurkowego rodowodu u Certiny to sie calkowicie nie zgodze, Certina wyprodukowala wiele wspanialych “nurkow” zegarki takie jak DS-2 Super PH1000m, czy DS-3 Super PH1000m to prawdziwe legendy wsrod tego typu zegarkow....

https://www.vintagecertinas.ch/en/certina-divers-watches/

Masz rację, mogłem inaczej to ująć.

Przed przymierzaniem również poczytalem o DS'ach. Co nie zmienia faktu, że nurki Doxy to już legendarne.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam, oglądałem, zastanawiałem się i chyba mi jednak nie pasują (najciekawsza Sub 200 i tak jest poza zakładanym budżetem). 

 

Mniej potrzebuję nurka a bardziej tool-watcha którego mi nie będzie szkoda :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




 Mniej potrzebuję nurka a bardziej tool-watcha którego mi nie będzie szkoda

Kup sobie tą Doxę, bo widać że jesteś zdecydowany i dalsze dywagacje nie są jakby potrzebne.
Pokaż na zdjęciach jak już położysz na niej ręce.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Jak oceniasz tego ML na tle reszty swojej kolekcji..?

 

 

Bardzo dobrze oceniam.Relacja cena jakość jest super.Zegarek jest dokładny( + 5 sekund doba) , moim zdaniem bardzo dobrze wykonany i kosztował mnie 1 k Euro.

 

Generalanie to mam sentyment do ML ponieważ model Milestone automatic jakieś 15 lat temu był moim pierwszym poważnym zegarkiem....Od tego zegarka wszystko się zaczęło....

 

Także ten Pontosik siedzi w kolekcji już ponad 2 lata i nie myślę nawet o jego sprzedaży bo ciągle jak go wyjmuje z pudelka to cieszy jak świeżo zakupiony... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Genovese_ napisał:

 

Bardzo dobrze oceniam.Relacja cena jakość jest super.Zegarek jest dokładny( + 5 sekund doba) , moim zdaniem bardzo dobrze wykonany i kosztował mnie 1 k Euro.

 

Generalanie to mam sentyment do ML ponieważ model Milestone automatic jakieś 15 lat temu był moim pierwszym poważnym zegarkiem....Od tego zegarka wszystko się zaczęło....

 

Także ten Pontosik siedzi w kolekcji już ponad 2 lata i nie myślę nawet o jego sprzedaży bo ciągle jak go wyjmuje z pudelka to cieszy jak świeżo zakupiony... ;) 

 

Dzięki za odpowiedź. Bardzo fajny model. Zresztą, od strony wizualnej, co najmniej kilka modeli ML chętnie bym u siebie widział. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, revolta4 napisał:

200m na blacie.

  smiech-ruchomy-obrazek-0072

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiej się, z DW 3100 byłem na 48 metrach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Thomas666 napisał:

Nie śmiej się, z DW 3100 byłem na 48 metrach...

1965969856_5e820f4dc14d3_osize933x0q70hacb193.thumb.jpg.f6a5d405158c4edd119842451ed6cb21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Jeszcze tu nie spamowalem ;)

 

IMG-0749.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.