Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Owczar

Staruszek no-name

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, taki zegarek jak poniżej:

post-27674-0-68919900-1491208652_thumb.jpg

post-27674-0-18518000-1491208651_thumb.jpg

Nie mogę znaleźć o nim info, które w jakiś sposób by datowało jego wiek. Wygląd zegarka jak z czasów I WŚ, mechanizm z tego co mi się udało ustalić to prawdopodobnie Unitas 146. Ktoś miał już styczność z takim przypadkiem? :)

 


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unitas 146 to chyba za duży werk jak na to, co widać na Twoich zdjęciach (ile to ma mm średnicy?). Nie ma jakiejś sygnatury pod balansem? Zegarek wygląda na lata 20-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek ma 32 mm średnicy bez koronki.

Oprócz napisu "swiss made" przy balansie i M-ki na płycie nie doszukałem się nic więcej.

Tutaj fotka Unitas 146:

post-27674-0-48626800-1491215423.jpg


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie nie jest Unitas 146 (patrz: półmostki, zapadka...)-  podobne, ale nie to samo - ale takie błądzenie jest wpisane w naszą chorobę...

Ten ze zdjęć jest wcześniejszy i może być "z rodziny" - obstawiam wczesne lata 20.

 

Patrz pierwszy rząd w grafice:

https://www.google.pl/search?q=Rubaiyat+watch&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiutYP7oorTAhXGApoKHbChCB0QsAQIGQ&biw=1366&bih=662

 

Czyli stara Bulova.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, teraz jak się przypatrzyłem lepiej to są różnice.

Tutaj z ebay podobny mechanizm Invicty, też nie Unitas, też nie ten co w moim ale również bardzo podobny :)

post-27674-0-71775300-1491290791_thumb.jpg

 

Po tym co wrzuciłeś, mogę zostać przy swoim pierwotnym założeniu, że zegarek pochodzi z czasów I WŚ :)

 

Dzięki Grigoris1, trochę poczytałem i ma to sens, zegarek bardzo wczesny, naręczny wyrób późniejszej Bulovy :)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.