Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek19877

TEST: DAVOSA APNEA DIVER - "wyjątkowy nurek"

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwane lato. Bardzo się cieszę z tego faktu, ponieważ świetnie się czuję, gdy jest gorąco oraz uwielbiam wodne szaleństwa. Większość zegarkowych maniaków posiada w swojej kolekcji chociaż jeden czasomierz, który jest zarezerwowany specjalnie na ten gorący okres. Zazwyczaj w takiej roli doskonale sprawdzają się czasomierze typu „diver”.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie leży na ręce mimo tej "szokującej" średnicy 46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie leży na ręce mimo tej "szokującej" średnicy 46

To prawda ! Sam byłem w szoku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój! Davosa za 5 tysięcy?! W tej cenie nabędziesz prawdziwe nurki od Seiko. Np. Turtle PADI albo sumo. Poza tym... Apnea?! Poważnie? Jak określenie kogoś kto nie żyje. "Doktorze apnea!"

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, albo nie czytałeś i nie masz pojęcia o czym piszesz, albo masz poważny problem ze zrozumieniem tego co czytasz.

 

Już ci tłumaczę:

1, Davosa Apnea to zegarek zaprojektowany przez mistrza świata w swobodnym nurkowaniu i rekordzisty we wstrzymywaniu oddechu. Jest przeznaczony dla sportowców trenujących swobodne nurkowanie. Żaden z zegarków z Seiko, które tu przytaczasz się do tego kompletnie nie nadaje. Może zdefiniuj co znaczy "prawdziwy diver", w którego definicje wpisujesz Seiko.

2. Apnea - dla twojej wiedzy oznacza "bezdech" i w swobodnym nurkowaniu tak określa się wstrzymywanie oddechu.

3. Cena 5 k wynika ze skomplikowanej konstrukcji koperty. Weź zegarek do ręki, poczytaj o swobodnym nurkowaniu i dopiero zabieraj głos.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez grzeczność i aby nikogo nie urazić nie zacytuję jakiego określenia użyła moja Szanowna jak jej zdjęcia w "artykule" pokazałem zapowiadając że chcę sobie taki zegarek kupić - ale wiadomo gusta są różne i się o nich nie dyskutuje. :D

 

Cena mocno zniechęca w połączeniu z  Selita SW200 - "Mimo panujących stereotypów, że Eta 2824-2 jest o niebo lepsza i mniej awaryjna, podczas użytkowania nie zaobserwowałem niczego niepokojącego." Pytanie jakie tutaj się ciśnie to; "ile lat autor artykułu testował ten zegarek?".

 

Apnea też, w pierwszej kolejności, kojarzy mi się z medycznym znaczeniem tego słowa i raczej bym tak zegarka nie nazwał jeśli już miało by się bardziej kojarzyć ze sportem niż jednostką chorobową to "Static apnea" była by nazwą bardziej trafioną. Jakoś dziwnie bym się czuł targając "bezdech" na łapie - niezależnie co autor miał na myśli pisząc "Nam strzelać nie kazali..." ;)

 

Sam czasomierz na pierwszy rzut oka skojarzył mi się ze starym Wostokiem Amfibią albo nowszym Europe - znam wiele świetnych, lepszych sposobów na spożytkowanie 5 tys PLN


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez grzeczność i aby nikogo nie urazić nie zacytuję jakiego określenia użyła moja Szanowna jak jej zdjęcia w "artykule" pokazałem zapowiadając że chcę sobie taki zegarek kupić - ale wiadomo gusta są różne i się o nich nie dyskutuje. :D

 

Cena mocno zniechęca w połączeniu z  Selita SW200 - "Mimo panujących stereotypów, że Eta 2824-2 jest o niebo lepsza i mniej awaryjna, podczas użytkowania nie zaobserwowałem niczego niepokojącego." Pytanie jakie tutaj się ciśnie to; "ile lat autor artykułu testował ten zegarek?".

 

 

 

 

Doprawdy ? To muszę cię zasmucić, ale większość Orisów, FC, Maurice Lacroix,  Edoxów, Tag Heuerów jest na sw200 (to jest ułamek firm, które sięgają po selitę), i przypominam, że te zegarki nie kosztują 5 tyś tylko znacznie więcej :)

 

 "artykule" - ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, albo nie czytałeś i nie masz pojęcia o czym piszesz, albo masz poważny problem ze zrozumieniem tego co czytasz.

 

Już ci tłumaczę:

1, Davosa Apnea to zegarek zaprojektowany przez mistrza świata w swobodnym nurkowaniu i rekordzisty we wstrzymywaniu oddechu. Jest przeznaczony dla sportowców trenujących swobodne nurkowanie. Żaden z zegarków z Seiko, które tu przytaczasz się do tego kompletnie nie nadaje. .

To ciekawe ... a czemu to inne zegarki nie nadają się do ćwiczeń oddechu ? I to na dodatek kompletnie. Bo nie mają kolorków na tarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc w tym kierunku do odmierzania czasu stoper też nie jest potrzebny. Wystarczy sekundnik. Stoper ułatwia odczyt i tak samo skalowanie pod trening.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy ? To muszę cię zasmucić, ale większość Orisów, FC, Maurice Lacroix,  Edoxów, Tag Heuerów jest na sw200 (to jest ułamek firm, które sięgają po selitę), i przypominam, że te zegarki nie kosztują 5 tyś tylko znacznie więcej :)

 

 "artykule" - ?

 

No i o czym to ma świadczyć?

Deep Blue też używa tego mechanizmu a zegarek kosztuje dużo mniej a Panerai  używa mechanizmu unitasa 6497 robi to też Adriatica to podnosi walory Adriatica czy ubliża Panerai?  Orient, Citizen  i Seiko używają wyłącznie własnych mechanizmów w zegarkach niezależnie od tego ile te kosztują - to o czymś świadczy? To takie głupawe gadanie...

 

Moim zdaniem, ten zegarek jest po prostu słaby, a całe to pierdo-lamento o "mistrzu świata w nurkowaniu swobodnym" ma uzasadnić potencjalnemu nieświadomemu nabywcy dlaczego ma wywalić 5 tysi za coś co jest, technicznie i materiałowo, warte ułamek tej ceny - czyli innymi słowy "kreowanie prestiżu"...  


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o czym to ma świadczyć?

Deep Blue też używa tego mechanizmu a zegarek kosztuje dużo mniej a Panerai  używa mechanizmu unitasa 6497 robi to też Adriatica to podnosi walory Adriatica czy ubliża Panerai?  Orient, Citizen  i Seiko używają wyłącznie własnych mechanizmów w zegarkach niezależnie od tego ile te kosztują - to o czymś świadczy? To takie głupawe gadanie...

 

Moim zdaniem, ten zegarek jest po prostu słaby, a całe to pierdo-lamento o "mistrzu świata w nurkowaniu swobodnym" ma uzasadnić potencjalnemu nieświadomemu nabywcy dlaczego ma wywalić 5 tysi za coś co jest, technicznie i materiałowo, warte ułamek tej ceny - czyli innymi słowy "kreowanie prestiżu"...  

 

 

To idąc twoim tokiem rozumowania - po co płacić 10 k za tag'a ( stal, ceramika, sw200 - parametry identyczne jak ta Davosa) skoro , jak to piszesz: "technicznie i materiałowo, warte ułamek tej ceny - czyli innymi słowy "kreowanie prestiżu"...  " 

 

Nie ma sensu ciągnąc dalej tej jałowej dyskusji - sam sobie przeczysz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc w tym kierunku do odmierzania czasu stoper też nie jest potrzebny. Wystarczy sekundnik. Stoper ułatwia odczyt i tak samo skalowanie pod trening.

Idac w tym kierunku samochód bez napędu na 4 koła kompletnie a nie nadaje się do zjechania na polna drogę.

 

Kolego masz poważny problem z odsianiem marketingowego bełkotu od rzeczywistości .

 

Na marginesie co to jest skalowanie pod trening ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac w tym kierunku samochód bez napędu na 4 koła kompletnie a nie nadaje się do zjechania na polna drogę.

 

 

A co ma wspólnego możliwość wjazdu na polną drogę z napędem na 4 koła. Polna droga jest zazwyczaj utwardzona i można bez problemu po niej jeździć. Natomiast wjedź z napędem na jedną oś do lasu w czasie ulewy i z niego wyjedź.. Zapewne z napędem 4x4 zdecydowanie łatwiej.

Przykład jednak generalnie z d*py.

 

Skalowanie pod trening - skrót myślowy. Chodzi o skalę, która znajduje zastosowanie w treningu. Wytłumaczyć co to skrót myślowy?


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego możliwość wjazdu na polną drogę z napędem na 4 koła. Polna droga jest zazwyczaj utwardzona i można bez problemu po niej jeździć. Natomiast wjedź z napędem na jedną oś do lasu w czasie ulewy i z niego wyjedź.. Zapewne z napędem 4x4 zdecydowanie łatwiej.

Przykład jednak generalnie z d*py.

Skoro już mowa o tekstach jak to ujales elegancko z d..py to przeczytaj swoje odpowiedzi. Dalej nie doczekałem się odpowiedzi czemu inne divery kompletnie nie nadają się do ćwiczeń oddechu ?

 

Skalowanie pod trening - skrót myślowy. Chodzi o skalę, która znajduje zastosowanie w treningu. Wytłumaczyć co to skrót myślowy?

Co to jest skrót myślowy wiem, natomiast jak można stoperem mierzyć skalę która ma zastosowanie w treningu pojęcia nie mam. Co za brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idąc twoim tokiem rozumowania - po co płacić 10 k za tag'a ( stal, ceramika, sw200 - parametry identyczne jak ta Davosa) skoro , jak to piszesz: "technicznie i materiałowo, warte ułamek tej ceny - czyli innymi słowy "kreowanie prestiżu"...  " 

 

Nie ma sensu ciągnąc dalej tej jałowej dyskusji - sam sobie przeczysz :)

 

Kolego proszę Cię czytaj ze zrozumieniem ;) Za przeproszeniem Davosa czy Steinhart to nie Tag, czy Panerai, czy nawet Doxa żeby mówić o jakimś prestiżu marki czy wieloletniej tradycji i wkładzie w sztukę zegarmistrzowską, a tym samym "haraczu" który trzeba płacić.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego proszę Cię czytaj ze zrozumieniem ;) Za przeproszeniem Davosa czy Steinhart to nie Tag, czy Panerai, czy nawet Doxa żeby mówić o jakimś prestiżu marki czy wieloletniej tradycji i wkładzie w sztukę zegarmistrzowską, a tym samym "haraczu" który trzeba płacić.

 

 

Dokładnie dlatego w przypadku Davosy płacisz połowę mniej, niż w przypadku Taga za jak to ująłeś "haracz". Masz dobrą jakość, taki sam mechanizm, ceramiczną wkładkę, ciekawe rozwiązanie techniczne i 2 pasek w zestawie. Model bez pvd kosztuje ok 4200 zł - sam sobie odpowiedz czy to "aż" tak drogo. 

 

 

 

I tym akcentem zakończmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o tekstach jak to ujales elegancko z d..py to przeczytaj swoje odpowiedzi. Dalej nie doczekałem się odpowiedzi czemu inne divery kompletnie nie nadają się do ćwiczeń oddechu ?

 

Co to jest skrót myślowy wiem, natomiast jak można stoperem mierzyć skalę która ma zastosowanie w treningu pojęcia nie mam. Co za brednie.

 Nie ma sensu odpisywać na komentarze , które edytujesz co parę minut, bo potem sam się gubisz.  W moim sktrócie myślowym nie było słowa o stoperze. Jak to mówi mój kolega z Irlandii: f*ck logic!


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu odpisywać na komentarze , które edytujesz co parę minut, bo potem sam się gubisz.  W moim sktrócie myślowym nie było słowa o stoperze. Jak to mówi mój kolega z Irlandii: f*ck logic!

Zacytuję Cię żebyś nie musiał wracać kilka postów wyżej

"Stoper ułatwia odczyt i tak samo skalowanie pod trening."

 

Ale w jednym masz rację, dyskusja z Tobą sensu nie ma. Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj całe zdanie ze zrozumieniem może zaskoczysz, a jak nie poproś kogoś niech Ci wytłumaczy.

 

Kolego proszę Cię czytaj ze zrozumieniem ;) Za przeproszeniem Davosa czy Steinhart to nie Tag, czy Panerai, czy nawet Doxa żeby mówić o jakimś prestiżu marki czy wieloletniej tradycji i wkładzie w sztukę zegarmistrzowską, a tym samym "haraczu" który trzeba płacić.

 

No to mamy zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości, bo o ile rozumiem, że firmy na dorobku czy średniaki stosują sellitę, to kompletnie jest dla mnie niezrozumiałe, że firmy z tzw. tradycją stosują tą samą sellitę i jest niby OK. Jak to się ma do wkładu w sztukę i gdzie tu tradycja...


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj całe zdanie ze zrozumieniem może zaskoczysz, a jak nie poproś kogoś niech Ci wytłumaczy.

 

 

No to mamy zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości, bo o ile rozumiem, że firmy na dorobku czy średniaki stosują sellitę, to kompletnie jest dla mnie niezrozumiałe, że firmy z tzw. tradycją stosują tą samą sellitę i jest niby OK. Jak to się ma do wkładu w sztukę i gdzie tu tradycja...

 

Ale ja nie o "stosowaniu" tylko o cenie i "haraczu" za tzw prestiż, cokolwiek to znaczy - co do "stosowania" to nigdy nie zrozumiem, a bardzo się starałem aby jednak zrozumieć, jak to może być że "renomowana", "szwajcarska", "prestiżowa", "manufaktura" zegarkowa z tradycjami sięgającymi 150 lat do tyłu chwaląca się "wkładem w zegarmistrzostwo" przez tyle lat nie dorobiła się własnego werku, albo kilku - a taki "zupełnie nie prestiżowy" Orient, czy Citizen ma tych werków kilka ale nawet nikt ich nie ujmuje w "piramidzie prestiżu" pomimo że jest w niej taki np Tissot - ze swoimi robionymi w chinach "składakami"...  Sam osobiście raczej nie kupuje zegarków w których "cyka" werk producenta innego niż jest to napisane na tarczy zegarka... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie o "stosowaniu" tylko o cenie i "haraczu" za tzw prestiż, cokolwiek to znaczy - co do "stosowania" to nigdy nie zrozumiem, a bardzo się starałem aby jednak zrozumieć, jak to może być że "renomowana", "szwajcarska", "prestiżowa", "manufaktura" zegarkowa z tradycjami sięgającymi 150 lat do tyłu chwaląca się "wkładem w zegarmistrzostwo" przez tyle lat nie dorobiła się własnego werku, albo kilku - a taki "zupełnie nie prestiżowy" Orient, czy Citizen ma tych werków kilka ale nawet nikt ich nie ujmuje w "piramidzie prestiżu" pomimo że jest w niej taki np Tissot - ze swoimi robionymi w chinach "składakami"... Sam osobiście raczej nie kupuje zegarków w których "cyka" werk producenta innego niż jest to napisane na tarczy zegarka... ;)

Odpowiedź jest prosta - bo jest to nie opłacalne, nakład produkcyjny nie jest aż taki duży, należą do spółki gdzie jest stosowany jeden producent werków.

 

Nie rozumiem takiego oderwania się od rzeczywistości, szfajcary są robione w chinach a Japończyk to niby nie?

 

Najlepiej jak by wszyscy robili zegarki jak Patek a płacić jak za Seiko - Januszowe podejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W roli informacji dla wszystkich mitomanów, zgadywaczy Apnea ma 2 koperty i oby dwie zostały wyprodukowane w Profzhaim. 2 pasku kauczukowe są produkcji włoskiej.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski są włoskie ale kiepskiej jakości co przyznaje sam autor recenzji czy raczej reklamo-recenzji. A klient poprzez kształt uszu jest na nie skazany niestety Wątpię żeby znalazł przyszłości jakiś zamiennik jak davosa przestanie je produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski są włoskie ale kiepskiej jakości co przyznaje sam autor recenzji czy raczej reklamo-recenzji. A klient poprzez kształt uszu jest na nie skazany niestety Wątpię żeby znalazł przyszłości jakiś zamiennik jak davosa przestanie je produkować.

Napisałem tak, bo faktycznie przetarł się, ale ja go intensywnie użytkowałem - moze to moja wina, ale zawsze jestem obiektywny i pisze jak jest(nawet jak jakaś firma mi dostarczy zegarek), z czarnym, jak narazie nic sie nie dzieje. I nie jest to jak to mowisz "reklamo-recenzja" - bo zegarek jest prywatny :) Jak jakaś firma dostarcza mi zegarek do testów to jest zawsze adnotacja na dole artykułu, także bez oczerniania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego TIK TAK nie denerwuj się. Nie chciałem być nieuprzejmy. Po prostu nie podoba mi się ten zegarek, generalnie nie lubie davosy. A i cena jest dla mnie z d...py. Wiem co to znaczy apnea, jestem lekarzem. Może dlatego tak jednoznacznie mi się kojarzy. Aż mi ciarki przechodzą jak słyszę ten wyraz. Pewnie wiesz co mam na myśli ;) .

Tak czy inaczej, przepraszam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.