Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek19877

TEST: DAVOSA APNEA DIVER - "wyjątkowy nurek"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blunio

"5 tyś zł. To bardzo atrakcyjna kwota, zważywszy na zastosowane materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne". Pozwoliłem sobie przeczytać cały artyluł. Otóż nie wytłumaczono jak zegar przydaje się podczas nurkowania, tylko skupiono się na oddychaniu za biurkiem. A materiały i rozwiązania ? Pięć tysi za popularny werk i badziewne paski to już zakrawa na rozrzutność. No chyba że ktoś lubi big size. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"5 tyś zł. To bardzo atrakcyjna kwota, zważywszy na zastosowane materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne". Pozwoliłem sobie przeczytać cały artyluł. Otóż nie wytłumaczono jak zegar przydaje się podczas nurkowania, tylko skupiono się na oddychaniu za biurkiem. A materiały i rozwiązania ? Pięć tysi za popularny werk i badziewne paski to już zakrawa na rozrzutność. No chyba że ktoś lubi big size. :P

Rozumiem ze pomijasz fakt ze masz ceramiczna wkładkę pierścienia (inne marki biorą znacznie więcej za to $) , dwie koperty z ciekawym rozwiązaniem, mechanizm - większość firm z poza SG go stosuje i bierze znacznie więcej tylko ze "znana marka" . Wyjaśniłem tez ze pasek nie był oszczędzany.

 

Skupiłem sie na treningu oddechowym bo to motyw przewodni... w normalnym nurkowaniu przydaje sie jak każdy inny nurek. Jak zasponsorujesz następnym razem podwodna sesje z całym osprzętem, to napisze jak sprawdza sie w nurkowaniu głębinowym...

 

Znajdź mi taki sam zegarek innej szwajcarskiej marki za mniej niż 4200 zł z tymi prametami i rozwiązaniami koperty - powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego TIK TAK nie denerwuj się. Nie chciałem być nieuprzejmy. Po prostu nie podoba mi się ten zegarek, generalnie nie lubie davosy. A i cena jest dla mnie z d...py. Wiem co to znaczy apnea, jestem lekarzem. Może dlatego tak jednoznacznie mi się kojarzy. Aż mi ciarki przechodzą jak słyszę ten wyraz. Pewnie wiesz co mam na myśli ;) .

Tak czy inaczej, przepraszam i pozdrawiam.

Acetabular, za co Ty przepraszasz ? To tobie należą się przeprosiny.

 

Kolega tictak handluje zegarkami, na glownej stronie jego sklepu jest reklama Davosy, model z tematu ma wyróżniony jako nowość . Jego biznesem jest sprzedać ten zegarek.

 

Zresztą tu jedno nazwisko i miasto Kraków pojawia się bardzo często. Zaraz będzie fala hejtu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acetabular, cenie Twoje uwagi. Ubodła mnie ich forma. Nie ma tematu.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to śmieszne, że z jednej strony ciagle spotkać można krytykę - jak to każdy diver "kopiuje" Rolexa (co mi osobiście nie przeszkadza, cieżko jest na nowo wynaleźć koło) a w momencie kiedy wypuszczony zostaje nurek o oryginalnym wyglądzie i ciekawym rozwiązaniu z możliwością wyjęcia zegarka z koperty to pojawiają się spięci którym nie podoba sie nazwa i to ze mechanizm jest jaki jest. Napiszcie proszę petycje do SG aby nie ograniczali podaży ETY i bedzie po kłopocie ;).

 

Co do pytania - jak zegarek przydaje sie podczas nurkowania - proszę Cię, chcesz żeby zegarek pomagał przy nurkowaniu to kup smartwatcha, lub inny komputer :).

 

Mi osobiście bardziej podobają sie klasyczne nurki od Davosy, na ten mam za wąski nadgarstek, ale gdyby nie to, chciałbym go mieć w kolekcji - jest to ciekawy gadżet i chyba o to chodziło :).

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acetabular, za co Ty przepraszasz ? To tobie należą się przeprosiny.

 

Kolega tictak handluje zegarkami, na glownej stronie jego sklepu jest reklama Davosy, model z tematu ma wyróżniony jako nowość . Jego biznesem jest sprzedać ten zegarek.

 

Zresztą tu jedno nazwisko i miasto Kraków pojawia się bardzo często. Zaraz będzie fala hejtu....

Buahaha - ale komedia. Żal mi Ciebie... masz problem z tym ze zegrek firmy x kosztuje x, a nie y. Typowy polaczek. Jak Cie cena i wygląd nie odpowiada to nie kupujesz i tyle. Ale ty wolisz cisnąć kolegę Tik Taka ze broni swojego produktu, którym handluje. Każda firma tak działa. Ale ty chyba tego nie rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takiego oderwania się od rzeczywistości, szfajcary są robione w chinach a Japończyk to niby nie?

 

Najlepiej jak by wszyscy robili zegarki jak Patek a płacić jak za Seiko - Januszowe podejscie

 

Przepraszam za kolejny O.T. - nie mam nic przeciwko produkcji zegarków gdziekolwiek - nawet w Etiopii, chodzi jednak o to że zegarek robiony w Etiopii nie był droższy pierdylion procent od zegarka robionego w Etiopii z takiej samej stali 316 i z takim samym werkiem, moim skromnym zdaniem "napis na tarczy" nie jest tego pierdyliona wart ;) Japończyki pewnie też są robione tam gdzie taniej - ale pomimo niezaprzeczalnego wkładu w rozwój zegarmistrzostwa "prestiż" jakby tańszy  ;) 

 

A wracając do tematu Davosa Apnea:

 

 

 w normalnym nurkowaniu przydaje sie jak każdy inny nurek.

 

Czyli w zasadzie jak w obecnych czasach telefon stacjonarny - znaczy nie przydaje się... ;) Panowie przecież nikt nie projektuje obecnie zegarków z werkiem automatycznym po to aby z nimi nurkować, taki zegarek ma wyglądać i robić wrażenie - do nurkowania używa się komputera.

 

 

Rozumiem ze pomijasz fakt ze masz ceramiczna wkładkę pierścienia (inne marki biorą znacznie więcej za to $) , dwie koperty z ciekawym rozwiązaniem, mechanizm - większość firm z poza SG go stosuje i bierze znacznie więcej tylko ze "znana marka" . Wyjaśniłem tez ze pasek nie był oszczędzany.

 

Co do pasków, kopert itd to, moim zdaniem, jest to najsłabsza strona tego zegarka, bo rozumiem że to będzie krótka seria a rozwiązania są nietypowe - co za tym idzie w przypadku zużycia, paska i kopert powiedzmy za kilka lat może być lipa, bo może i rozwiązanie ciekawe ale ciężko będzie o zamiennik jak się magazyny opróżnia.

Poza tym jak długo trwały "testy" skoro w ich czasie przetarł się pasek?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym sobie davosa zasłużyła na tak upartych i "wiernych" troli, ale nieważne, co innego mnie zastanawia,

 

te kolorki do oddychania, wciągamy-trzymamy-wydychamy, nie wiem czemu ale jakoś tak oczywiste wydaje mi się, że początek skali na tarczy to godzina 12 i że zaczął bym od wciągamy, albo od wypuszczamy, żeby zacząć wciągać ;) czemu w takim razie zaczynamy od trzymamy? czyli inaczej czemu niebieskie jest w sekundach 55-60 i 25-30? spodziewał bym się na 0-5 i 30-35 ewentualnie 10-15 i 40-45

 

może mamy na forum jakiś fanów podtapiania się :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy ? To muszę cię zasmucić, ale większość Orisów, FC, Maurice Lacroix,  Edoxów, Tag Heuerów jest na sw200 (to jest ułamek firm, które sięgają po selitę), i przypominam, że te zegarki nie kosztują 5 tyś tylko znacznie więcej :)

 

 "artykule" - ?

Oris to pomyłka miałem -20 na dobę mimo gwarancji i 3 wizyt w serwisie... używany do nurkowania, łapał rysy od wodorostów dramat

Doprawdy ? To muszę cię zasmucić, ale większość Orisów, FC, Maurice Lacroix,  Edoxów, Tag Heuerów jest na sw200 (to jest ułamek firm, które sięgają po selitę), i przypominam, że te zegarki nie kosztują 5 tyś tylko znacznie więcej :)

 

 "artykule" - ?

Oris to pomyłka miałem -20 na dobę mimo gwarancji i 3 wizyt w serwisie... używany do nurkowania, łapał rysy od wodorostów dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.