Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Davidushka

Omega lata 50-te pasówka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Zakupiłem taki wynalazek:

http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-omega-pasowka-z-lat-50-i6763178638.html?snapshot=MjAxNy0wNC0wN1QxNDozODo1Mlo7YnV5ZXI7MTliMTc5Zjk0ODM0YWZhYjU5ZmIwOTZhMWI0M2U5NzMwMWFhYTM4OTkyNjQwOTNlOTZiYmEyOTJiOTgwZDk3Yw%3D%3D#thumb/2

Porszę o informacje, czy jest to udany zakup czy też dałem się ponieść emocjom pod nazwą Omega? Wrzuciłem maksymalną kwotę, którą spodziewałem się, że ktoś na pewno przebije. Zostawiłem, zapomniałem i nagle jest. Będę wdzięczny za każdą uwagę i ocenę zakupionego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten okaz nie ma nic wspólnego z Omegą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychwyt szwajcarski, na dobrym chodzie, dobrze wygląda wrzuciłem max. 210PLN i kupiłem za 205PLN. Czy zatem nie ma wstydu czy jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ten zegarek, poza namalowaną nazwą na tarczy, nie ma nic wspólnego z Omegą. Taka starodawna podróbka ;).

Ale sam mechanizm jest nawet ciekawy, nie znam firmy pieczętującej się kogutem.

Do tego raczej sporo starszy niż lata 1950, gdyż nastawa wskazówek za pomocą osobnego przycisku to domena zegarków sporo starszych, +/- nawet jeszcze z przełomu wieków czy też początku wieku XX. 

A czy warto było płacić, a to już sam sobie odpowiedz ;). Ty kupiłeś ;). Podoba się, to OK. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Tak też myślałem. Nie upadłem na głowę żeby stawiać majątek, a zegarek podoba mi się wizualnie. Nie miałem takiego murzynka jeszcze w mojej skromniusiej kolekcji. Na mechanizmach nie znam się zbytnio. Ten mnie wizualnie zaciekawił. Kogut?! Może to Skoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie Skoda?  ;)  

W Wikipedii opisali to tak: https://watch-wiki.org/index.php?title=Aeby_%26_Landry/en

Czyli wyglada na to, ze nie jest to na szczescie tandeta, a kawalek dosc dobrze utrzymanej historii. Moze ktos moglby mi cos opowiedziec troszke na temat tego mechanizmu? Nie udalo mi sie znalezc nic podobnego, a ciekaw jestem na ilu kamieniach jest zmontowany i czy to jest dobra konstrukcja w swojej klasie? Jestem laikiem jak Panowie chyba zauwazyli. Zbieram zegarki by miec i przekazac je w przyszlosci synowi. Chcialbym choc powierzchownie moc mu kiedys opowiedziec o tym, co siedzi w srodku. A i sam dla siebie chetnie lykne troche dobrego fachowego zdania. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak to ani historia, ani dobrze utrzymana, a na dodatek mająca udawać coś, czym w żadnym wypadku ne jest. .Mechanizm z przełomu weków XIX i XX, czasów gdy hahn landeron trudnił się produkcją surowych mechanizmów dla wielu rożnych firm


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze, fajnie, że szczerze Pan odpowiedział. Ja się nadal cieszę, bo to moja pierwsza pasówka i do muzeum techniki jej nie wstawiam. Zakup totalnie z przypadku z ceną jak za Poljota i koło Poljotów będzie leżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwie stówy to Poljot musi być naprawdę na wypasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwie stówy to Poljot musi być naprawdę na wypasie.

 

Albo naprawdę kiepski ;) Zależy jaki ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, choćby chroniaka się za 2 setki nie kupi, racja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szczerze powiem, że jednak czuję się oszukany. Proszę zwrócić uwagę, że w ogłoszeniu nie ma mowy o tym, że sprzedawany zegarek jest kopią, imitacją czy też czymś "przypominającym" zegarek marki Omega.

Co znalazłem na stronie allegro:

Na Allegro nie można sprzedawać przedmiotów nieoryginalnych (tzw. podróbek).

 

Zabroniona jest sprzedaż przedmiotów naruszająca w jakikolwiek sposób prawa innych osób, w tym prawa znaku towarowego, handlowego, firmowego (marki towaru) i oznaczeń pochodzenia.

 

Dalej natomiast szukając w internecie:

Konsument może domagać się wymiany towaru na zgodny z umową sprzedaży, a nawet żądać odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy – mówi Małgorzata Furmańska, z Kancelarii JWP . Jeśli uzna, że jakość towaru mu nie odpowiada, może bez podawania przyczyny odstąpić od umowy i odesłać towar sprzedawcy w ciągu 10 dni od dnia doręczenia. Przedsiębiorca będzie zmuszony zwrócić pieniądze cenę towaru i koszty dostawy.

 

Dlatego też postanowiłem jednak nie finalizować transakcji. Za sprzedaż artykułów podrabianych grozi grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. To czy zegarek ma sto lat czy tydzień nie zwalnia w żadnym wypadku od stosowania się do obowiązującego prawa.

 

Ot taki bieg wydarzeń... Sprzedający najpierw groził wystawieniem negatywnego komentarza, a po mojej odpowiedzi do tej pory milczy.

 

Dziękuję bardzo za konsultację i zamieszczone tu uwagi. Następnym razem będę najpierw Panów pytał a potem licytował. Tak było by bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szczerze powiem, że jednak czuję się oszukany. Proszę zwrócić uwagę, że w ogłoszeniu nie ma mowy o tym, że sprzedawany zegarek jest kopią, imitacją czy też czymś "przypominającym" zegarek marki Omega.

Co znalazłem na stronie allegro:

Na Allegro nie można sprzedawać przedmiotów nieoryginalnych (tzw. podróbek).

 

Zabroniona jest sprzedaż przedmiotów naruszająca w jakikolwiek sposób prawa innych osób, w tym prawa znaku towarowego, handlowego, firmowego (marki towaru) i oznaczeń pochodzenia.

 

Dalej natomiast szukając w internecie:

Konsument może domagać się wymiany towaru na zgodny z umową sprzedaży, a nawet żądać odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy – mówi Małgorzata Furmańska, z Kancelarii JWP . Jeśli uzna, że jakość towaru mu nie odpowiada, może bez podawania przyczyny odstąpić od umowy i odesłać towar sprzedawcy w ciągu 10 dni od dnia doręczenia. Przedsiębiorca będzie zmuszony zwrócić pieniądze cenę towaru i koszty dostawy.

 

Dlatego też postanowiłem jednak nie finalizować transakcji. Za sprzedaż artykułów podrabianych grozi grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. To czy zegarek ma sto lat czy tydzień nie zwalnia w żadnym wypadku od stosowania się do obowiązującego prawa.

 

Ot taki bieg wydarzeń... Sprzedający najpierw groził wystawieniem negatywnego komentarza, a po mojej odpowiedzi do tej pory milczy.

 

Dziękuję bardzo za konsultację i zamieszczone tu uwagi. Następnym razem będę najpierw Panów pytał a potem licytował. Tak było by bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.