Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michauu

Paski i paseczki

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując paska do swojego zegarka trafiłem na tematy naszych forumowych strapmakerów. Trochę poczytałem, pooglądałem i postanowiłem, że sam spróbuję coś zrobić. Kupiłem kilka podstawowych narzędzi, jakieś stare ścinki skór, trochę kleju i zabrałem się do pracy. Pierwszy pasek był ok, ale zrobiłem go ze zbyt miękkiej skóry i musiałem zrobić nowy.

Tak powstał pasek nr.2

post-88442-0-02572700-1491856975_thumb.jpg

post-88442-0-90252300-1491857023_thumb.jpg

Zrobiony również z jakiejś starej skóry, ale już pomalowany apreturą, która spowodowała, że pasek stał się twardszy. Przeszyty oczywiście ręcznie nicią.

 

Czekam na dostawę innych kawałków skór i postaram się zrobić coś nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny początek. Gratuluję.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie szycie wyszło. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Mam nadzieję, że następne będą tylko lepsze. Ciekaw jestem jak będzie pracowało mi się na nowej skórze i z nowa chemią, ale to muszę poczekać na dostawę, która jeszcze przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nowa skóra licowa i trochę chemii, więc powstał nowy pasek do mojego zegarka :)

post-88442-0-72187900-1492875396_thumb.jpg

post-88442-0-65581700-1492875404_thumb.jpg

Samodzielnie malowałem i impregnowałem. Mimo, że to kolor light brown wydaje mi się za ciemny. Zastanawiam się czy farby do skóry Fiebings Oil Dye można rozcieńczać? Chciałbym uzyskać jaśniejszy kolor. Farby są na bazie spirytusu, więc może to jest jakaś droga?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, jest nawet do tego dedykowany środek od Fiebingsa. Jeżeli nakładasz farbę tym wacikiem wełnianym to spróbuj ścierką jakąś czy starą koszulką. Przykładasz do wieczka ścierkę, przechylasz i odchylasz momentalnie, i smaruj skórę. Mi tak wychodziły trochę jaśniejsze kolory bo nakłada się wtedy mniej farby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, jest nawet do tego dedykowany środek od Fiebingsa.

Ten srodek nazywa sie "dye reducer"

 

Mozesz tez sprobowac koloru saddle tan lub wymieszac ktorys z nich z zoltym.

 

Wydaje mi sie takze ze uzyles za duzo jakiegos oleju lub tluszczu do impregnacji i od tego kolor dodatkowo sciemnial.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impregnowałem to Acrylic Resolene i nakładałem gąbką. Może rzeczywiście za dużo.

Dye Reducer to jest sposób, ale liczyłem, że można to zrobić jakimś domowym sposobem :) Spróbuję na jakimś kawałku skóry pomalować farbą rozcieńczoną spirytusem i jak będzie ok pomaluje tak pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się znaleźć czas, żeby coś nowego wyrzeźbić. Znajomy potrzebował paska do swojego zegarki i na zdjęciu efekt. Pasek ze skóry cielęcej ręcznie malowany, przeszywany i impregnowany.

post-88442-0-31060700-1507807169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.