Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lawnowerman

Gdzie na wakacje samochodem do ciepłego miejsca?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Wielkie dzięki za info, odnotuję sobie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam wyjazd skoro świt ;-)

W jaki dzień tygodnia? Piątek i sobota najgorsze możesz nie dojechać przed nocą 

Ja ostatnie dwa razy robiłem tak: wyjazd o 15-16 i jadę non stop aż się nie zmęczę czyli do 1-2 w nocy czyli jestem już zazwyczaj w Chorwacji na wlocie albo bardzo blisko - potem rozkładamy fotele i kimam do 5-6 rano - te 4 godziny stawiają na nogi - ruszam o 6 po kawce i za 4-6 godzin wypoczęty dojeżdżam na miejsce 

Ogólnie dostanie się tam to trochę rzeźnia ale warto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sobota rano... Ale po tym co piszesz wygląda mi na to, że mogę zmienić plany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety najgorszy dzień na jazdę w dzień - tam naprawdę potrafi zrobić się korek na kilka godzin i stanie w upale - samochodu nie zgasisz bo się ugotujecie

Dla tego ja wyjeżdżam w czwartek aby w piątek być na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jestem coraz bliższy podjęcia decyzji o tym, żeby jednak jechać w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z dziećmi tak, by spać w Mikulovie, to jest przy granicy Czesko Austriackiej np. w penzion Zatisi... Rano jechałem dalej na Wiedeń i Graz omijając Słowenię by nie płacić im haraczu za kawałeczek autostrady... Ostatni zjazd przed granicą Austriacko - Słoweńską , zjazd na Mureck, potem na Ptuj, Lenart i wyjeżdżasz w Chorwacji.... Tak było... ale młodzi już nie chcą do Chorwacji  ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moje dzieciaki są na tyle małe, że póki co nie mają wyboru. Jeżdżą tam, gdzie my ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Bovington, :Tank Fest 2018 . Chcemy obejrzeć jedynego jeżdżącego Tygrysa... :ph34r:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było... ale młodzi już nie chcą do Chorwacji  ;)

Przeszli na wyższy level czyli Disneyland czy ciągnie ich do Kostrzynia n/Odrą ? :unsure:

A w temacie Bovington, byłeś w Munster? Chciałoby się jeszcze do Kubinki i Saumur.

Oprócz Munster zaliczyłem Laboe k/Kilonii z Ubotem typu VII udostępnionym do zwiedzania. Polecam obydwa wymienione miejsca miłośnikom militariów.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają 13 i 14 lat i na razie do Moskwy nie pojedziemy. Do Bovington wybieram się już od jakiegoś czasu, więc ten czas powinien w końcu nadejść... W Bielsku na Operacji Południe już mnie starszy zagiął... :blink:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grado polecam we Włoszech. Rewelacyjny klimat na 10 dni. Od granicy austriackiej jakieś 2-3 godzinki drogi. Jest plaża i starówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnogóra.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prOzak: na jak długo jedziesz i którędy? Rozważamy ten kraj jako rozszerzenie 7 dniowego pobytu w Chorwacji. Problemem jest tylko "wykręcenie" dużej liczby km żeby ogarnąć oba te miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja Wszystkim nie zdecydowanym polecam Macedonię752e8db468094575.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to majówka w Chorwacji,

zainspirowany wpisami Pawła i Senta z lutego, tym razem wybrałem Rogoznicę

Hotel Life  od niedzieli, zarezerwowałem przed chwilą :)

Trasa wybrana ,jutro rano wyruszam przez Słowację i Wegry ,

1600 km z Grudziądza

Nocleg tranzytowy w Szombathely , nocleg zarezerwowany ,

żona w szoku :) bezcenne

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się kierowałeś wybierając trasę przez Słowację i Węgry? Pytam bo sam jeszcze się waham jak jechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona trasa to Brno, Wiedeń i dalej na południe...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowację radzę omijać jeżeli tylko można, wszędzie ograniczenia do 50km/h i czychający policjanci za krzakami żeby wystawić wysoki mandat w euro. Dodatkowo przy okazji przetrzepia czy ma sie zestaw zapasowych żarówek, kamizelek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brno, Wiedeń, Mureck....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptuj, Lenart ... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najbardziej znany objazd autostrady  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matti

nie chce mi sie jeździc już przez czechy,austrie i słowenie

i nie lubie płacic słoweńcom za kawałek autostrady a austriakom dodatkowo za tunele.

a po za tym wole Dalmacje niz Istrie

Przez słowacje i wegry jade trzeci raz ,bo zawsze zatrzymuje sie  żeby coś zwiedzic

Na słowacje wjezdźam w Zwardoniu i tu pozytywne zaskoczenie po kilku latach przerwy

bardzo dobra nowa droga z Bielska Białej  omijajaca Żywiec W Zwardoniu nowa droga przez granicę ,po stronie słowackiej do Cadcy super nowa droga

 od Żliny autostrada przez Bratysławe na Budapeszt skręciłem na  droge 86 na Szombately po jakims czasie 86 przechodzi w M86 autostrada do samego Szombathely

 przejechałem 960 km  dzisiaj o godz 8 rano z Grudziadza w 9,5 godz  stojac w korku pieciokilometrowym na gierkówce przed częstochowa i w potem jeszcze w samej czestochowie

za 10 dniowe winiety zaplaciłem 10 EUR Słowacja i 10,9 EUR Wegry

Jutro czeka mnie 600 km do Rogożnicy

Można przez Budapeszt a z Budapesztu autostradą 300 km do Zagrzebia i dalej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowację radzę omijać jeżeli tylko można, wszędzie ograniczenia do 50km/h i czychający policjanci za krzakami żeby wystawić wysoki mandat w euro. Dodatkowo przy okazji przetrzepia czy ma sie zestaw zapasowych żarówek, kamizelek itp.

 

 

Gdasz...

Jak nie biedziesz jechsał jak wariat to luz

Kamizelek i żarówek to wiesz co sobie mogą.

Jest konwencja Wiedeńska


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można wymagać innych obowiązków niż w kraju z którego jest auto i kierowca - jakoś tak chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.