Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gotujesz jajco na twardo , pakujesz do worka lub pojemnika wraz z zegarkiem, rozgniatasz jajco , zamykasz szczelnie worek/ pojemnik i czekasz :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie

Willek777

Ładnie go przypaliło też z Helsonem to robiłem ale cierpliwości brakło i jak pamiętam tylko 4 godz był. Efekt dużo słabszy Teraz postanowiłem że reszta będzie się godnie starzec , bez wspomagaczy

 

Ps. Swoją drogą ten Ancon podoba mi się coraz bardziej kawał fajnego brązu.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego trzymałem ok 12-14 godzin,spodziewałem się bardziej radykalnego efektu,na filmie zegar wyszedł prawie czarny,nie wiem tylko czy robili to na brązie czy na mosiądzu. Na razie zostaje potem Cape coś i od nowa zabawa.

A ancon świetny jest, dzięki.

Edytowane przez willek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma szlifów. Jak ma szczotkowanie to cape codem zniszczysz sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek39 piękna kolekcja,godna pozazdroszczenia.

Mam nadzieję,że przynajmniej połowę z tych zegarkowych dzieł sztuki uda mi się zebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jestem pewien że dasz , tylko czasu potrzebujesz A tak po prawdzie czy jest ich aż tyle potrzebnych ? Ciężko powiedzieć...co niektórzy w tym temacie są po prostu uzależnieni w tym ja

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, oczywiście, że nie potrzebujesz tylu, masz ich za dużo. Ja, to co innego, cierpię na chroniczny niedobór :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym dziale.Coraz bardziej podobają mi się zegarki w brązie. Np.Heroic.Kiedyś myslałem o Kazimonie ale niedostępny. Heroic obawiam się że może być za duży na moją rękę ale wysypało się tego że coś wykombinuję. Brązu jeszcze nie miałem trza posmakować.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heroic jest super. 

Dotykałem tego zegarka. Robi wrażenie i wydaje się być większy niż w rzeczywistości, tzn. na średniej łapie dobrze leży (właściciel na jakieś 18-19 cm w nadgarstku)

Jak Cię zawołał, to bierz, nie opieraj się, pamiętaj, że niewykorzystane okazje się mszczą.

 

edyta: wszystko się daje edytować

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heroic jest super. Ale bardziej po polsku jest "brąz". Nie gniewaj się, ale popraw może. 

Dotykałem tego zegarka. Robi wrażenie i wydaje się być większy niż w rzeczywistości, tzn. na średniej łapie dobrze leży (właściciel na jakieś 18-19 cm w nadgarstku)

Jak Cię zawołał, to bierz, nie opieraj się, pamiętaj, że niewykorzystane okazje się mszczą.

Ale gafa.Poprawione ale co  się zobaczyło to się nie da odzobaczyć. Tak już tu gdzieś czytałem :) Ja mam nadgarstek 17-17,5 cent.więc to stanowczo za mało na taki zegarek może niektórzy noszą tak wielkie zegarki ale ja bym się źle czuł,ale jest tego sporo więc nie ma stresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak człowiek naogląda to nabiera chęci... Czas chyba spróbować. Też mam skromną łapkę - 17,3cm. Kusi mnie Helson. Wprawdzie wersja 40 w mosiądzu ale na początek powinno być ok. Na plus w miarę sensowny rozmiar i tarcza do wyboru. Chociaż z datą jest tylko zielona... Pytanie jak to ściągnąć i ile trza doliczyć do ceny sklepowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja więcej jak 44mm nie biorę pod uwagę. Miałem kiedyś Sina U1 i w życiu bym nie zgadł jakby mi go ktoś dał przymierzyć że ma 44mm.Tak super leżał. Myślę że jakby tak rozmiarowo U1 to i 45mm też bym zmieścił ale ani grama więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, to wszystko zależy od profilu koperty. Piotrek39 ma Rawai 49mm a łapkę w normie i nie ma problemu. Natomiast Steinhart Triton, pomimo 45mm wymaga dużego łapska, bo L2L ma wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, to wszystko zależy od profilu koperty. Piotrek39 ma Rawai 49mm a łapkę w normie i nie ma problemu. Natomiast Steinhart Triton, pomimo 45mm wymaga dużego łapska, bo L2L ma wielkie.

Tritona też miałem i za nic mi nie pasował.Tak jak piszesz profil koperty dużo robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek Rawai mam 45 mm ale dobrze piszesz 49 mm też by siadł na moją 19.5 cm łapkę i leżał by Ok. A twój Zelos Żabol też śmiało miejsce by u mnie znalazł oczywiście za 1/3 ceny tym bardziej że ten pierwszy miał być mój lecz przez moją głupotę nie jest.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że masz Rawai 49... Ale ktoś tu u nas pokazywał takiego i nie było biedy. Co do pozostałych to jak najbardziej, ale póki co jeszcze się nigdzie nie wybierają. A jak na CW przyjdzie wiosna i jakież żaby wylezą to dam Ci znać, jak jesteś zainteresowany

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek ma 49 mm a co do żab... będę wdzięczny

 

 

Sent from my iPhone using 8d06f1daca9fc28858888ec70cd122b4.jpgTapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Niezmiennie sprawia ogromną radość ;-)

post-34987-0-22117500-1517334241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniam :rolleyes:


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trochę to był przypadek, bo moja A1 trafiła się z rynku wtórnego, u nas na bazarku, ale bardzo się cieszę, że mam wersję z niebieską/granatową tarczą :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jak twoja jest na bazarku i kusi mocno. jednak muszę odpuścić na jakieś 6 mcy. już mocno pojechałem po bandzie ostatnio


Ej, to wszystko zależy od profilu koperty. Piotrek39 ma Rawai 49mm a łapkę w normie i nie ma problemu. Natomiast Steinhart Triton, pomimo 45mm wymaga dużego łapska, bo L2L ma wielkie.

Tomek, mógłbyś w wolnej chwili zmierzyć L2L tego tritona. nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tomek, mógłbyś w wolnej chwili zmierzyć L2L tego tritona. nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji

 

 

56,6 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.