Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Interesująco wygląda ten brąz, ale zastanawiam się czy nie zostawia metalicznego zapachu na skórze. Podpowiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalicznego zapachu ? Pierwsze słyszę

Tak mnie to zaciekawiło , że i ja powącham

A chcesz wiedzieć dokładnie po jakim zegarku śmierdzi najbardziej ? Jak tak to troche to potrwa

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalicznego zapachu ? Pierwsze słyszę

Tak mnie to zaciekawiło , że i ja powącham

A chcesz wiedzieć dokładnie po jakim zegarku śmierdzi najbardziej ? Jak tak to troche to potrwa

Sent from my iPhone using Tapatalk

Faktycznie zabawne. Po niektórych przedmiotach z metali kolorowych zostaje zapach na skórze. Monety, zamki zip, klucze, elementy armatury itp. Nie mam pojęcia z czego są wykonane, bo nie jestem metalurgiem czy technologiem - są kolorowe. Zegarki z brązu nie są dostępne w pierwszym lepszym sklepie, bo bym sam sprawdził, zamiast pytać. Wesołych snów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, coś w tym jest, jednak problem tkwi nie we właściwościach metalu, a w indywidualnych, predyspozycjach dermatologicznych danego osobnika. Jednemu srebro pozostawia czarne ślady na skórze, innego parzy i ten też przeważnie nie ma odbicia w lustrze. Nas brąz nie uczula, dlatego nie spodziewaj się, że ktoś określi Ci zapach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci odpisaliśmy , powąchamy a dodatkowo mogę dokładniej powiedzieć , która firma ( pachnie ) najbardziej

Tomek

Ja mogę określić

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, do roboty, mnie katar póki co eliminuje z zawodów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zabawne. Po niektórych przedmiotach z metali kolorowych zostaje zapach na skórze. Monety, zamki zip, klucze, elementy armatury itp. Nie mam pojęcia z czego są wykonane, bo nie jestem metalurgiem czy technologiem - są kolorowe. Zegarki z brązu nie są dostępne w pierwszym lepszym sklepie, bo bym sam sprawdził, zamiast pytać. Wesołych snów.

Nie zauważyłem zeby skóra podczas noszenia zegarków z brązu wydzielała jakikolwiek inny zapach . Zreszta , jak pisał Tomek dużo zależy od nosiciela innego osobistego pH.


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem, kiedy w deszczowy dzień nosiłem przez kilkanaście godzin nurka z brązu nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że inaczej pachną mi stopy... Ale do tej pory winą za taki stan rzeczy obarczałem raczej kalosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no rozmowa rozbrajająca :) Przy "braku odbicia" parsknąłem jakiejś pani na rękaw w metrze. Niemniej muszę przyznać że nie jest to do końca głupie pytanie. Jak pracuję w alu, stalą czy właśnie brązem i mosiądzem to po piłowaniu i szlifowaniu czuję faktycznie specyficzny metaliczny zapach. Fakt że tu mam do czynienia z większą ilością materiału ale może kolega ma lepszy węch ;)

 

Jeszcze nawiązując do koralików i klamerek. Na razie jest to produkt uboczy wolnego czasu pomiędzy pracą w skórze. Robię dla siebie, testu i do szuflady. Ale jak coś będzie to się pochwalę i będzie pewnie do wzięcia. Jak by ktoś miał jakieś zachcianki to po prostu piszcie bezpośrednio, żeby tu nie robić bałaganu.

 

 

Edit: Musiałem :)

 

https://chemistry.stackexchange.com/questions/7916/why-can-we-smell-copper?utm_medium=organic&utm_source=google_rich_qa&utm_campaign=google_rich_qa

 

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/anie.200602100  

Edytowane przez mkleathers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem, kiedy w deszczowy dzień nosiłem przez kilkanaście godzin nurka z brązu nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że inaczej pachną mi stopy... Ale do tej pory winą za taki stan rzeczy obarczałem raczej kalosze...

:) :)

Tomek , ale masz na myśli kalosze jako kalosze czy klasyczne gnojozrywy zwane potocznie filcakami :) ?

Nie no rozmowa rozbrajająca :) Przy "braku odbicia" parsknąłem jakiejś pani na rękaw w metrze. Niemniej muszę przyznać że nie jest to do końca głupie pytanie. Jak pracuję w alu, stalą czy właśnie brązem i mosiądzem to po piłowaniu i szlifowaniu czuję faktycznie specyficzny metaliczny zapach. Fakt że tu mam do czynienia z większą ilością materiału ale może kolega ma lepszy węch ;)

 

Jeszcze nawiązując do koralików i klamerek. Na razie jest to produkt uboczy wolnego czasu pomiędzy pracą w skórze. Robię dla siebie, testu i do szuflady. Ale jak coś będzie to się pochwalę i będzie pewnie do wzięcia. Jak by ktoś miał jakieś zachcianki to po prostu piszcie bezpośrednio, żeby tu nie robić bałaganu.

 

 

Edit: Musiałem :)

 

https://chemistry.stackexchange.com/questions/7916/why-can-we-smell-copper?utm_medium=organic&utm_source=google_rich_qa&utm_campaign=google_rich_qa

 

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/anie.200602100  

Wesoło musi być ;)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wącham, na razie czuć wiosnę,

 

 

26465418407_7380132460_c.jpg

 

 

 

ale gumofilców jeszcze nie włożyłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ktoś usunął mojego posta pytanie dlaczego ? Nic złego nie napisałem

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Piotrek, Twój zegarek ma chronioną patentem osłonkę koronki. Musimy osuwać takie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie już zdjęć tego zegarka?

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , wcześniej nikt tego nie robił ale jak koronka nie będzie widoczna to też ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, Twój zegarek ma chronioną patentem osłonkę koronki. Musimy osuwać takie zdjęcia.

Ale to tak na serio , czy jaja sobie robisz ?

Bo mam wrażenie ze to drugie .....:)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent nie wpływa na możliwość publikacji zdjęć produktu, mam nadzieję że to żart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie żart , zaczynamy dryfować w kierunku paranoi :)

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ......... Od kiedy ta deryktywa obowiązuje ?

post-33375-0-38811400-1523277070_thumb.jpeg

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.