Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość średnia , ale z modelu na model lepsza. Fajne jest to , że gdzie bym go nie pokazał wzbudza wiele emocji na ten przykład to samo zdjęcie wkleiłem wczoraj na fb i na chwile obecną mam 3 osoby poważnie zainteresowane kupnem oczywiście nie jest for sale

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

...bo jakby był na sprzedaż to byś go najpierw zaproponował mi ;). Prawda ? 

 

Ja zaryzykowałem i zamówiłem tego SuperBronzo. Zobaczę jak się z nim polubię. Jeśli się nie uda to wystawię na sprzedaż i....zobaczymy czy na zegarku BW można stracić czy zyskać .

Najważniejsze  jest to, że są to zegarki o charakterystycznym klimacie w limitowanych seriach. To, że każdy może sobie kupić jakiegoż  na przykład Zelosa baaaardzo mnie do niego zniechęca. Ja już tak mam że coś musi być ograniczone w dostępie to wtedy ma jakąś wartość dodaną. A potem i tak jeszcze to "scustomizuję" ;).


"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ważne żeby zegarek podobał się właścicielowi i był zadowolony. Czy to jest masowy bambino orienta czy bob łelson - nie ważne.

Może zaczyna być ważne w momencie odsprzedaży, ale to już inny temat

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ważne żeby zegarek podobał się właścicielowi i był zadowolony. Czy to jest masowy bambino orienta czy bob łelson - nie ważne.

Może zaczyna być ważne w momencie odsprzedaży, ale to już inny temat

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

 

O, to, to właśnie!

 

44727630352_2b12bd983d_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ważne żeby zegarek podobał się właścicielowi i był zadowolony. Czy to jest masowy bambino orienta czy bob łelson - nie ważne.

Może zaczyna być ważne w momencie odsprzedaży, ale to już inny temat

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Rafał

Jakoś nie bardzo moge się z tym zgodzić Kupując Bambino ( zresztą bardzo mi się podoba ten zegar ) i kiedyś któryś z modeli zakupie to wiesz , że kupujesz zegarek z masowej produkcji. W mojej opini kupując zegarek z jakiegoś micro brand , który jest limitowany powiedzmy do 100 szt. nabywasz coś powiedzmy wyjątkowego , czasem zapisujesz się na listę , czekasz pół roku albo dłuzej , jak nie masz szczęścia szukasz z drugiej ręki , płacisz jak za zboże i nagle bum !!! Po dwuch czy trzech miesiącach firma wypuszcza reedycje za pół ceny , którą Ty dałeś to może wkurzyć.

Wiem , nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ale można czuć się oszukanym. Już nawet nie chodzi o to , że się straciło ( jeszcze na żadnym zegarku nie zarobiłem ) ale o fakt , że firma Cię poniekąd oszukała.

 

A rzeby nie na pusto Bob Łellson dziś 0d7be35a29b87cb7fe5e25b47b6e47ef.jpg99a4e6866f4c3e249f4ad6e4b3dcdd8d.jpg

 

Edit

Tomek , fajnie to wygląda. Ale to już chyba nie po occie i kredzie ?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał

Jakoś nie bardzo moge się z tym zgodzić Kupując Bambino ( zresztą bardzo mi się podoba ten zegar ) i kiedyś któryś z modeli zakupie to wiesz , że kupujesz zegarek z masowej produkcji. W mojej opini kupując zegarek z jakiegoś micro brand , który jest limitowany powiedzmy do 100 szt. nabywasz coś powiedzmy wyjątkowego , czasem zapisujesz się na listę , czekasz pół roku albo dłuzej , jak nie masz szczęścia szukasz z drugiej ręki , płacisz jak za zboże i nagle bum !!! Po dwuch czy trzech miesiącach firma wypuszcza reedycje za pół ceny , którą Ty dałeś to może wkurzyć.

Wiem , nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ale można czuć się oszukanym. Już nawet nie chodzi o to , że się straciło ( jeszcze na żadnym zegarku nie zarobiłem ) ale o fakt , że firma Cię poniekąd oszukała.

 

Piotrek,

źle mnie zrozumiałeś. info o limitacji na pierwszą sprzedaż, a potem następne serie po 100, 80 sztuk to rzeczywiście kpina z klientów. kupując zegarek za 600-800$ w limitacji spodziewasz się rzeczywiście że nie będzie ich więcej... nigdy więcej. potem jak widzisz, że trzeci lub czwarty rzut jest za pół ceny (350$ - to ja :rolleyes: ) to można się usztywnić jak "widły w gnoju". też miałbym kwaśny posmak w ustach widząc taką ofertę

 

mój wpis dotyczył zdania kolegi Maxim:

 

...Ja już tak mam że coś musi być ograniczone w dostępie to wtedy ma jakąś wartość dodaną....

 

nie zwracam uwagi na limitację (może zwracam, ale jako temat drugorzędny, nie jest to konieczne kryterium zakupu zegarka), najpierw jest iskra w głowie i myśl - to mój styl, będzie fajnie go mieć. i jak mnie stać to kupuję i cieszę się nim nie zwracając uwagi czy zrobiono go w 50 sztukach czy w 50 mln sztuk w 4 edycjach


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit

Tomek , fajnie to wygląda. Ale to już chyba nie po occie i kredzie ?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 Najpierw elektroliza i trawienie w kwasie siarkowym, potem ocet i kreda B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw elektroliza i trawienie w kwasie siarkowym, potem ocet i kreda B)

Kuźwa i taki kolor wyszedł ? Jak po amoni , przy czym bezpieczniej. Brawo !!!

 

Edit

Zapomniałem o kwasie siarkowym to już mało bezpieczne

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po kwasie szybka kąpiel w ludwiku dla zobojętnienia.

 

A tymczasem:

 

44068508544_0252f7cc7d_c.jpg

 

44788197691_4021b75042_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abir. Oczywiście , żę limitacja nie jest wyznacznikiem tego czy coś mi sie podoba. ;). Mam masowego Braitlinga , który jest moim graalem co bym go tylko mógł na Panerai zamienić ale w tej wersji która mi se podoba to mnie nie stać ;).

 

Jednak mówię tu o wartości dodatkowej czyli limitacji.

Jeśli ktoś chce aby mu zapłacić więcej to taka limitacja powoduje właśnie tę cenę. Dlatego masowe zegarki powinny być w cenie masowej a nie w kolekcjonerskiej -100 sztuk na całej Ziemi to 100 sztuk i koniec. Nie wolno z limitowanych zegarków robić masówki - to śmierć dla brandu i właśnie to zaliczyła firma o której wspomniał Piotr .

Za świadomość, że zegarków które mi się podobają jest tylko 100 na Ziemi jestem w stanie coś dopłacić.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Maxim

"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, świetny jest... Mój Helmsman już spowrotem w Holandii więc rozglądam się za czymś nowym. To może być to. To jest szara tarcza?

Edytowane przez Błyskawiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, który to kolor? Na zdjęciach jest różnie. Jak pierwszy look? Widziałem go na SW. gdzieś wewnętrznie bije się z myślami, który brąz boldra wybrać

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szary, ciężko złapać na fotkach. Chodził mi po głowie i trochę przypadkiem był u dilera Słowackiego dużo taniej niż u źródła i na innych stronach. Chyba trafiłem na jakąś końcówkę bo teraz już jest więcej. Ciekawe, tylko po 15 minutach w oparach octu ładnie ściemniał

 

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary na tę Słowację

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze temat dalej żyje. Gratki wszystkim nowych nabytków i radości ze starych :)

 

 

Co by na pusto nie było

post-33375-0-19181000-1537563006_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku

Jakoś dajemy rade , ale pasowało by , byś częściej zaglądał

A żeby nie ma pusto e282e4f6dda07dc6bc0d41ec9cf696b5.jpg63ede27b057eddd778d236dbb16617fe.jpg61d0d0f6087d81b4affef3e8d0febc92.jpg68beddd60b1b0c5dca22d0839893626f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Panowie, myślę o powrocie na łono tego tematu z zegarkiem. Pojawiła się opcja pozyskania, w ramach wymiany, Zelosa Helmsmana 2 Bronze z niebieską tarczą. Sama marka jest mi znana, bo na co dzień użytkuję Mako 500 i jestem bardzo zadowolony. Co myślicie o tym Helmsmanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za duży bo L2L ma 48mm. Koperta jest fajnie skrojona. Uważam jednak, że oryginalna guma jak i pasek są za ciężkie to tego zegarka. 22mm przy dużej klamrze to kawał przeciwwagi i nie pasuje do stylu tego zegarka. Mam niewiele więcej od Ciebie w nadgarstku i słabo to wygląda. Pasek można jednak dobrać albo dorobić. Trochę trudniej z klamrą.

 

post-99519-0-74876600-1537601934_thumb.jpg

 

Najbardziej mnie uwierała jednak mało czytelna tarcza. Może przez wersję z meteorytu. Na zdjęciach petarda. Na żywo już niebardzo. Dobrze jest najpierw obejrzeć jeśli masz taką możliwość. Finalnie swój odesłałem. Dużo bardziej stylem pasuje mi Helson. Rzut oka i już wiem, która godzina.

 

post-99519-0-55717900-1537602039_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja się zainteresowałem, bo chodzi o wersję bez meteorytu. Meteorytu raczej bym nie wziął, bo jak dla mnie, z jego powodu trochę za dużo zaczyna się dziać. Chodzi o wymianę, więc będę mógł przyjrzeć mu się z bliska. Na razie, także z uwagi na jego wymiary (bardzo ważny jest dla mnie L2L), poważnie o nim myślę, bo brakuje mi brązu w kolekcji ;-) A z paskiem jakoś sobie poradzę :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to właśnie meteoryt namieszał i gdybym wybrał czarną bądź niebieską tarczę moje odczucia były by zupełnie inne. Być może jeszcze kiedyś damy sobie szansę tymczasem czekam na coś zupełnie w innym stylu. Kurier już się zbliża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.