Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie. To jeszcze w trybie ćmy.  ;)  

 

post-94542-0-42399700-1552332581_thumb.jpg

 

Wziąłem go na miasto, nie ma z nim biedy, Deep Blue był jeszcze cięższy, a SUN045 sprawiał wrażenie większego. Fajny jest.  :wub:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Zelos coś tam nowego kombinuje:

https://www.kickstarter.com/projects/398973070/ventus-northstar-300m-heritage-diver-automatic?mc_cid=570f98463b&mc_eid=11f7c66c65

Ale szczerze powiedziawszy: takie jakieś... meeeehh.

b5418ff298e3797c34ed42f4191a7951_origina

 

 

A ja, korzystając z nieobecności Żonki, wyrwałem swojego na spacer ;)

A tam znalazłem takiego zgniłka:

zm2H5wj.jpg

 

Odszczotkuję i spatynuję, bo te 180g klamry co to ją kiedyś wrzucałem to jednak dla mnie za dużo :D

Znajdę tu gdzieś w wątku przepis na ten niebieski kolor, co nie?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Zelos coś tam nowego kombinuje:

https://www.kickstarter.com/projects/398973070/ventus-northstar-300m-heritage-diver-automatic?mc_cid=570f98463b&mc_eid=11f7c66c65

Ale szczerze powiedziawszy: takie jakieś... meeeehh.

b5418ff298e3797c34ed42f4191a7951_origina

 

 

za 200 $ to jakbyś znalazł na trawniku :D

mnie się widzi, wszedłem w ten deal ;)

Steam punkowy zegar z brązu. Warto spojrzeć do linka.

https://stromwatch.ch/agonium/124-ac16-01-br-60

nooo, kolana mi się ugięły. niezły cygan :blink:;)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znajdę tu gdzieś w wątku przepis na ten niebieski kolor, co nie?

 

Równomierną niebiesko - zieloną patynę uzyskasz, jak umieścisz zegar w oparach zwykłego octu... efekt końcowy zależy od składu metalu z którego wykonano kopertę no i co tam domieszasz do płynu.  ;)  

 

post-94542-0-91435100-1552383407_thumb.jpg  post-94542-0-73901900-1552383549_thumb.jpg

 

Przy czym taka się ściera, a na pewno zmywa... więc użytkowo do niczego, chyba że robisz zegar do oglądania w gablocie, albo go polakierujesz po patynowaniu. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rawai pięknie i szybko patynuje naturalnie. Warto poczekać


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to zawsze jest czas, nie byłbym sobą gdybym się nie pobawił w "małego chemika", przecież to nie jest niszczące. Vinegret juz było, teraz eggs, potem kąpiel w lemoniadzie i dużo nosić, a powinno być si! :)   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, bawić można się do woli


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci...

 

post-3565-0-18752400-1552385069_thumb.png

post-3565-0-00831700-1552385082_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, bawić można się do woli

 

No dokładnie, uznałem że więcej sensu ma zaspokojenie ciekawości teraz, niż powiedzmy za pół roku, kiedy już na moim maranezie pojawi się naturalna patynka, której będzie mi "szkoda". ^_^  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Równomierną niebiesko - zieloną patynę uzyskasz, jak umieścisz zegar w oparach zwykłego octu... efekt końcowy zależy od składu metalu z którego wykonano kopertę no i co tam domieszasz do płynu.  ;)  

Przy czym taka się ściera, a na pewno zmywa... więc użytkowo do niczego, chyba że robisz zegar do oglądania w gablocie, albo go polakierujesz po patynowaniu.

Apage Satanas... mojego ślicznego Sternika do octu... On sobie sam łapie naturalną patynę :)

Klamrę chcę jednolicie zazielenić :) OK, dzięki. Popróbuję octu.

 

Bremont stalowy to moje niezrealizowane (prawdopodobnie nigdy) marzenie.

W brązie, szczerze powiedziawszy, mam mieszane uczucia.

Skąd fotek? Bo na stronie nic nie mogę znaleźć :)

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skąd fotek? Bo na stronie nic nie mogę znaleźć :)

stąd: https://www.ablogtowatch.com/watch-what-if-iconic-dive-watches-bronze/ to tylko wyobrażenia :)

 

Odnośnie forsowania patyny pozwolę sobie dodać, po przerobieniu większości dostępnych metod i wymęczeniu swojego Hammerheada na wszelkie sposoby, że na dłuższą metę nic tak nie satysfakcjonuje jak naturalna i "długo dojrzewająca" patyna. Nie tylko psychologicznie, ale też po prostu najlepiej wygląda (imo oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły weteran, szrama na szramie.  B)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale piękny ten ryj     :o:lol:

Edytowane przez jlupino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robi przymiarki na tego nowego Puntvs Acheron? 

O kurzapiał! Ale czacha Piotr!! Czacha dymi!

Edytowane przez ravraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robi przymiarki na tego nowego Puntvs Acheron?

 

O kurzapiał! Ale czacha Piotr!! Czacha dymi!

Poszedłem w 3 inne preordery, a szykuje się jeszcze jeden. Tego pontvs odpuściłem. Chyba dla mnie byłby zbyt męski

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek39 fantastyczne maszyny do odmierzania czasu wykuwasz!!! Za każdym razem szczękę z podłogi muszę zbierać. Tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem w 3 inne preordery, a szykuje się jeszcze jeden. Tego pontvs odpuściłem. Chyba dla mnie byłby zbyt męski

 

Pochwal sie tymi trzema innymi preorderami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj na bosmana;)

 

post-94542-0-14871200-1552576375_thumb.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w zeszłym roku startowali z tym zegarkiem. Usunęli projekt po kilku dniach, nie mam pojęcia dlaczego.

Może tym razem dotrą do końca


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.