Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza to damascus?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno. Do tego skręcane strapbary, nakładane indeksy... Się nam kolega rozwija!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym zegarkiem. To przyszło z Włoch , pierwsza reklamacja , do poprawy. Ale dziwne bo był u mojego serwisanta w Polsce , serwis na Europę Roberta i tam nic nie wyszło. Wszystko wyglądało , że w porządku. Poszedł z powrotem do Włoch , a tam znów problem ( niby szkło zachodziło od środka mgłą ) Kazałem wysłać go do mnie , wszystkie testy przeszedł , mgły nie widać , nosze go już któryś dzień i nic. Sam już z tego wszystkiego głupi jestem.

8b2628e632480442066c788c8108f8db.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz od klienta w jakich okolicznościach paruje?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi , że ani w saunie czy basenie w nim nie był. Mówi , że wychodzi na słonko i wtedy się pojawia. On ma moje trzy zegarki i tylko z tym ma problem. A zamówił czwarty. Wydaje mi się , że ta mgła to jest złudzenie , tarcza szara odbija się w szkle i powstaje wrażenie mgły. Na dzień dzisiejszy tylko to mi do głowy przychodzi. Od tygodnia u nas ponuro i deszczowo. Czekam na słonko.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem o tym z Robertem, też kompletnie nie mam pomysłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwie sytuacje.

1. Rusek parowal gdy dostał więcej ciepła od skóry. Praca fizyczna, wysiłek. Szybko schodzilo i w normalnych warunkach było ok. Dałem do zegarmistrza. Rozebral wszystko, wyczyścił, nasmarowal, dał ujść wilgoci ze srodka i jest ok

Zegarmistrz powiedział, że nawet dżiszoki mają pewną tolerancję parowania w takich sytuacjach i nie jest to uznawane jako wada.

Może to jest podobna sytuacja do twojego przypadku.

 

2. Pontvs. Ale tu była moja wina. Z mocno nagrzanym zegarkiem od słońca wchodziłem do zimnej wody. Szybka zmiana temperatur załatwiła zegar. Ale tu para nie schodziła ze szkła. Reklamacja uznana i naprawiony.

 

Jeśli paruje to rozebranie i wykonanie tzw. suszenia powinno rozwiązać problem.

Jak nie masz słońca to może włóż sam zegarek do piekarnika na 40 stopni. Skóra ma 36,6 to daj trochę więcej. Takie sztuczne warunki imitujące klimat śródziemnomorski


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale rusek miał szkło cienkie pleksi to w tym wypadku jest możliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Szkło w rusku nie jest takie samo jak te co montuje Piotr


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi , że ani w saunie czy basenie w nim nie był. Mówi , że wychodzi na słonko i wtedy się pojawia. On ma moje trzy zegarki i tylko z tym ma problem. A zamówił czwarty. Wydaje mi się , że ta mgła to jest złudzenie , tarcza szara odbija się w szkle i powstaje wrażenie mgły. Na dzień dzisiejszy tylko to mi do głowy przychodzi. Od tygodnia u nas ponuro i deszczowo. Czekam na słonko.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 moze zajdzie ta mgielka jeszcze raz i bedzie ok, bo to jest mgielka nie para tak?


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pare nie wyglada , jest jeszcze prawdopodobieństwo , że luma wchodzi w reakcje z damascus. To wyglądało bardziej jak przydymione.

 

 

Spróbuje jeszcze jak Rafał powiedział , dać na 40 stopni w piekarnik. Jak wyjdzie to musiał jakimś sposobem go zalać.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zaparowałem taką mgiełką jednego WR200 po wyjściu z domu na zewnątrz na jakieś -2 stopnie. Okazało się, że nie dokręciłem koronki jak należy. Poleżał dwa dni w domu z odkręconą koroną i później już pamiętałem o jej właściwym zakręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i to cały czas sugeruje koronka ma nieszczelności   bo nie dokręca ja na fest 

 

spróbował bym zmiany kominka  na koronce 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprawdzałem na szczelność i nie puścił. A koronki na fest nigdy nie dokręcam. Nawet jak ta koronka jest nie dodrecona , to nawet pływanie w basenie nie powinno być groźne. W kominku jest jeszcze o-ring po odkręceniu nie koniecznie jest przepływ powietrza.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest to co pisałem  C

i na początku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, szczęśliwiec ;)

żeby Ci szkiełko nie zaparowało w bimbrowni. Bo jak się skropli to ja nie wiem :D


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych pracach nawet jak mi podpirdzielą zegarek, to nie zauważę :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam żabola i jest to jeden z najlepiej leżących mi zegarków.

Sprzedający powinien żałować :) 

 

Zielonych i niebieskich już wystarczy. Teraz biel jest w modzie!

post-59371-0-62932200-1575569154_thumb.jpg

post-59371-0-64999300-1575569168_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam żabola i jest to jeden z najlepiej leżących mi zegarków.

Sprzedający powinien żałować :)

to chyba o mnie mowa. Idealny deal. Obie strony cały czas zadowolone

Żabol bardzo bardzo fajny, ale nie było chemii między nami. Niech cieszy długo

 

graty PONTVS. Kawał brązu.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, bardzo jestem ciekaw Twojej opinii o tym kwadracie.

Teraz była dobra promocja na niego na stronie producenta, ale miałem obawy i zrezygnowałem z zakupu. nie zmienia to faktu, że ogólnie jest intrygujący, przynajmniej dla mnie


jaki masz nadgarstek?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.