Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dwóch chętnych na 43 mm skłoniło by Ciebie do ponownego podejścia do tej kruszynki to byłbym jednym z tych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny. i pasek chyba też bardzo ciekawy


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kilka słów bo muszę :D

Może to pomoże niezdecydowanym.

 

Pierwszy i jak na tą chwilę jedyny mój zegarek z koperta z brązu jest Ancon Challenger.

Czaiłem się na niego z pół roku, zastanawiałem się czy kupić używany (nowych nie ma) czy raczej pójść po bliźniaczo podobnego Maraneza Bangla.

Dziś jestem w szoku - w pracy ostatnio kilka osób zapytało co się stało że nosze ten sam zegarek i złapałem się na tym że ... faktycznie noszę jeden zegarek od

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/146749-br%C4%85z-i-mied%C5%BA/page-283?p=2647638&do=findComment&comment=2647638

 

Kilka razy do garnituru założyłem coś delikatniejszego ale to na "chwilę" Ten nie poznał jeszcze rotomatu ani pudełka :D

 

Moje dotychczasowe "pupile" leżą odłogiem i mało tego - zastanawiam się czy nie sprzedać kilku a nigdy o tym nie myślałem.

 

Coś ma ten brąz w sobie co mnie zauroczyło - może dlatego że lubię stare zegarki a te koperty jakoś nadają tym zegarkom charakteru? Sam nie wiem ale coś w sobie mają.

Kolejny do noszenia też będzie z brązu i już nie będę się tyle zastanawiał co za pierwszym razem :)

Teraz już tylko pozostaje wybrać który z kilku które mi się podobają:)

 

Wszystkim miłośnikom brązu i nie tylko

Wesołych Świąt :)

 

post-47356-0-22064800-1576931801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.K-Mistyk 28 ,5 mm barwiona lumom

 79757881_548934565657683_301189330577339 80443807_548934625657677_204454331495848 80856086_548934678991005_475854191103416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowiec od San Martin ;)

post-33375-0-11050500-1576947921_thumb.jpeg

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk7000 myślę, że to już będzie tylko postępować. Daj znać co wybrałeś

Wesołych Świąt

 

Sławek, kupiłeś tego san Martin? I jak ten grawer, jest fajnie?

 

U mnie borek

post-92558-1576953398,9465_thumb.jpgpost-92558-1576953409,2711_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie kupiłem. Wrzuciłem jako ciekawostkę bo wyglada bardzo sympatycznie imo.

Borek palce lizać !

 

P. S. Swojego czasu robili wersje z Eta , i takiego szukałem. Bez powodzenia niestety. Teraz klepią na Sw200.

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt Brąziaki f7d5a1dfede3db4b2c44f3d8e2a5be66.jpg986793328716c837538e32ebdecbd4f5.jpg22578208e86bcfbab43f880700139c61.jpg5d62ecf5523adb8c4bdde9e43893ff8b.jpg3bcf2d0db75d5d2da1782ab2fe6d9ca3.jpg574710325c9444bba32e142547f4550b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-33375-0-48654900-1577285776_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się przeczytać cały ten wątek, ale jestem dopiero na 55 stronie :)

 

Takie pytanko na szybko, nie macie problemu ze sprzączkami z brązu? U mnie po kilku godzinach czarne ślady na nadgarstku :(

Macie tak samo? Może jest na to jakiś patent, np. polakierować sprzączkę?

 

Mikołaj mi przyniósł pod choinkę taki czasomierz, ale to nie jest pierwszy brąziak u mnie :D

post-108313-0-21168900-1577354715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk7000 myślę, że to już będzie tylko postępować. Daj znać co wybrałeś

Wesołych Świąt

Sławek, kupiłeś tego san Martin? I jak ten grawer, jest fajnie?

U mnie borek

Choroba raczej się nie rozwinie w nieplanowany sposób - ja jednak wolę zbierać do gablotki i to się nie zmieni ale nie noszę tego co zbieram więc czasami na łapkę też coś kupuję :)

Wybór - hmmm, no właśnie tu jest problem bo w tych zegarkach podoba mi się surowy design ale taki już mam w Ancon-ie więc coś wypada zmienić.

Myślę nad Airman- en z brązową tarczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie macie problemu ze sprzączkami z brązu? U mnie po kilku godzinach czarne ślady na nadgarstku :(

świetny prezent. gratuluję.

a nie masz problemu ze śladami po samym zegarku? on bardziej styka się ze skórą niż sprzączka. wg mnie on powinien zostawiać większe ślady niż sprzączka

o jakich sprzączkach piszesz, oryginalnych od producenta czy jakiś zamiennikach?

jest jeszcze temat ph skóry i właściwości Twojego potu. jedni użytkownicy tego samego produktu mogą mieć ślady na ręku inni mogą ich nie mieć. To kwestia indywidualna

na mojej skórze były ślady tylko po zegarkach TC-9. generalnie moje brązy nie zostawiają żadnych śladów na mojej skórze


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Zelosa ! Prostota robi swoje. Co do klamerki....może jest wykonana z innego stopu ? Lakierowanie jako takie raczej odpada.... lakier będzie złaził.

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale rodzinka nie mieści się w komplecie... Grzęda za krótka :D IMO jeszcze z sześciu odmian Thumdera brakuje.

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny prezent. gratuluję.

a nie masz problemu ze śladami po samym zegarku? on bardziej styka się ze skórą niż sprzączka. wg mnie on powinien zostawiać większe ślady niż sprzączka

o jakich sprzączkach piszesz, oryginalnych od producenta czy jakiś zamiennikach?

jest jeszcze temat ph skóry i właściwości Twojego potu. jedni użytkownicy tego samego produktu mogą mieć ślady na ręku inni mogą ich nie mieć. To kwestia indywidualna

na mojej skórze były ślady tylko po zegarkach TC-9. generalnie moje brązy nie zostawiają żadnych śladów na mojej skórze

Dzięki abir!

Sprzączkę mam oryginalną. Zelosik ma szklaną pupcię ze stalową ramką wiec nie ma styku skóry z brązem.

Będę musiał kupić zamiennik. Ostatnio kupiłem do innego zegara na Etsy i nie brudzi. Może ma więcej domieszki amelinium :D

piotrek39, fajny i oryginalny pomysł, ale chyba czasomierze będą się kurzyć?

post-108313-0-61681200-1577439175_thumb.jpg

post-108313-0-74542600-1577439178_thumb.jpg

post-108313-0-41126800-1577439195_thumb.jpg

Edytowane przez piotralski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek

Prawda , jeszcze z 5 musiał bym zrobić. Te to zestaw tygodniowy. Reszta w sejfie jednak ilość robi cenę a są priceless

Nie będą miały kiedy się zakurzyć nr 7 na ręce f82be2f575840ac042d00c79cb7408cc.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39 ale zestaw Ci się skomponował. te z sejfu też nadają się na stojak, wstydu nie będzie ;)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierd...., w sensie przeczytałem cały wątek.... Muszę chyba odpocząć od zegarków :D

Pomijając to i tamto brąz rulezzz :)

 

I aby nie było na pusto :D

post-108313-0-87346500-1577475240_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś z Was styczność z Pontvs Nessi? Jakie są Wasze opinie / odczucia?

Do tej pory miałem divery do 42mm średnicy i mam pewne obawy, czy Nessi nie zwichnie mi „wątłego” (17cm) nadgarstka ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Panie szacun, tak przez prawie 300 stron się przekopać :ph34r:

 

48259162577_45c04024c6_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś z Was styczność z Pontvs Nessi? Jakie są Wasze opinie / odczucia?

Do tej pory miałem divery do 42mm średnicy i mam pewne obawy, czy Nessi nie zwichnie mi „wątłego” (17cm) nadgarstka ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeden z kolegów miał nessi. Pokazywał go tu w wątku. Musisz tylko znaleźć te posty. Jakiś czas temu był też na bazarku. Czy jest nadal nie wiem.

Ten zegarek zawsze podobał mi się. Tylko ten dość odważny rozmiar. Ja mam 17,5cm nadgarstek. Miałem ancon chalanger, i mam tanka M26. To też są duże zegarki a noszą się świetnie. Myślę, że jak się podoba to brać i nie przejmować się rozmiarem

Opierd...., w sensie przeczytałem cały wątek.... Muszę chyba odpocząć od zegarków :D

Pomijając to i tamto brąz rulezzz :)

 

I aby nie było na pusto :D

Graty Borka. Świetne zegarki

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Panie szacun, tak przez prawie 300 stron się przekopać :ph34r:

 

Co zrobisz... ciekawość :D

I parę fajnych zegarków zobaczyłem...

Graty Borka. Świetne zegarki

Borelioza bardzo mi się podoba i pewnie zostanie ze mną na dłużej...... bo delikates jest :D

W sensie pasuje do wszystkiego.

Myślę, że jak się podoba to brać i nie przejmować się rozmiarem

abir, nic dodać nic ująć....

post-108313-0-75594900-1577482753_thumb.jpg

Edytowane przez piotralski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierd...., w sensie przeczytałem cały wątek.... Muszę chyba odpocząć od zegarków :D

Pomijając to i tamto brąz rulezzz :)

 

I aby nie było na pusto :D

Mam bliźniaka w Klubie i to jednojajowego, z niebieskimi oczami ;)!!! To na pewno Ty :P .

Witaj Boromirze Borewiczu :D !

Wreszcie się odnaleźliśmy- wyglądasz zupełnie jak ja, bro B)!

post-34655-0-92568600-1577535850.jpg

Edytowane przez vpyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.