Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież się zgadza , z 6 cioma godzinami. Na 3 mam koronkę więc jest 12,2,4,6,8,10

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam zamiar coś zmienić. Śruby muszą wystawać , to tez jest jakaś ochrona przed uszkodzeniem bezel. 

O tym nie pomyślałem, faktycznie ma to sens.

P.S. Pytanie techniczne z czystej ciekawości - na jakich maszynach kolega robi te obudowy. Jestem pełen uznania co do stopnia obróbki.  

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem, faktycznie ma to sens.

P.S. Pytanie techniczne z czystej ciekawości - na jakich maszynach kolega robi te obudowy. Jestem pełen uznania co do stopnia obróbki.

Na cnc , ale jestem dość ograniczony , bo maszyna , na której robię jest olbrzymia. Na codzień sztuki kilku tonowe obrabiam. Wiec nie lada wyzwanie robić tak małe i precyzyjne rzeczy. 7ff5765c178cdd659a91f2f76e838a80.jpg

 

Edit

Przynajmniej 30% ręczna obróbka. Kilka rzeczy , jak dekle , pierścienie mocujące mechanizmy , koronki na manualnej tokarce. Czasem jak któryś z kolegów z tokarkę cnc ma okienko , to coś mi zrobi. Ale to bardzo rzadko się zdarza.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pra Bob :)

post-33375-0-08058500-1585006096_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cnc , ale jestem dość ograniczony , bo maszyna , na której robię jest olbrzymia. Na codzień sztuki kilku tonowe obrabiam. Wiec nie lada wyzwanie robić tak małe i precyzyjne rzeczy.

 

Edit

Przynajmniej 30% ręczna obróbka. Kilka rzeczy , jak dekle , pierścienie mocujące mechanizmy , koronki na manualnej tokarce. Czasem jak któryś z kolegów z tokarkę cnc ma okienko , to coś mi zrobi. Ale to bardzo rzadko się zdarza.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

A to witam kolegę z branży. Pewnie druga zmiana albo nocki? Też na podobnych i podobnych rozmiarów swego czasu robiłem. Spodziewałem się takiej odpowiedzi, choć bardziej myślałem o półautomatycznych frezarkach Bridgeport ze względu na jednostkową produkcję, chyba że idzie masówka.

Swoją drogą fajne uczucie jak taki bydlak jak na zdjęciu podjeżdża do malutkiego kawałeczka materiału i zaczyna go obrabiać.

P.S. Kto w stół przywalił i zostawił taki piękny podpis? :D


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stół nie raz się przywali. Ponad 1000 in/min posuw szybki , czasem można nie zdążyć zatrzymać. Nie pracujemy na zmiany , każdy z nas maszynistów ma swoją maszynę. Tylko dniówki.

Na tej pracuje już chyba 6-7 lat , nie pamietam. Wcześniej była moriseiki , i nomura.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy...


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten zegarek bardzo się podoba. Gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry! Ja dziś na lotnisko do roboty...

 

macie procedury dezynfekcji dłoni w trakcie lotu ze spadochronem?? :D  żeby obywatel lądujący był zdezynfekowany :)

Ładne zegarki te Magrette. 

 

Mnie też ten zegarek bardzo się podoba. Gratuluję zakupu.

mnie też się podobają. fotka nie oddaje prawdziwego koloru tarczy i bezela.

miałem ten model. dla mnie super, bardzo super, jest zrobiony bardzo fajnie. tylko gdyby prawdziwy kolor tarczy był bardziej odważny, wyraźny....miał charakter


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uziemieni jesteśmy... Ale w ramach utrzymania zdolności operacyjnej spadochrony ratownicze i zapasowe muszą być stale przygotowane... No i w końcu jestem też szefem ochrony, to się na obiekcie wypada pojawić co drugi - trzeci dzień :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zegarki te Magrette. Trochę mi się kojarzą z Anonimo, trochę z niektórymi Bell & Ross... Czyli... ładne! :)

 

Mnie też ten zegarek bardzo się podoba. Gratuluję zakupu.

Dzięki Panowie, zegarek bardzo fajny, na zdjęciach wygląda super, ale na żywo cały czas nie mogę się przekonać na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry!

Postanowiłem dziś nieco podziadować :P

 

 

49700042516_e2702a0be4_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarantanna przynajmniej w dobrym towarzystwie upływa!

Edytowane przez willek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-92558-1585240001,5599_thumb.jpgpost-92558-1585240005,8624_thumb.jpgpost-92558-1585240012,2734_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w opisie jest, że nierdzewka. W sumie to zbyt futurystyczny w kształtach imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.