Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

No to najbezpieczniej teraz kupować gotowe zegarki, a nie projekty z odroczoną realizacją


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem optymistą, a Chińczycy cieszą się od lat moją sympatią i zaufaniem. Teraz też nie tracę wiary, mam nadzieję, że nadal będę podziwiał ich solidność i profesjonalne podejście do klienta...

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbudowali w tydzień szpital, więc nie ma dla nich rzeczy niemożliwych

My tu gadu gadu, a co kupiłeś Tomek na KS? Może tego arcaido w brązie?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop...

 

Jakby ktoś San Martina Paneraiopodobnego w brązie chciałby się pozbyć... to zapraszam :-)

 

 

I pytanie do grona... mam kilka modeli w brązie, miałem kilka wcześniej które trafiły w nowe rece... brąz, mosiądz znam i lubię, ale pojawił się ciekawy zegar który z tego co serwisy zagraniczne piszą, ma pokrycie PVD/DLC z brązu.

 

Normalnie wszelkie pvd bym odrzucił, jakoś nie mam zaufania do trwałości i boje się w takich wypadkach o rysy które odkryją prawdziwy materiał budulcowy. Tutaj sam model sprawia ze się zastanawiam ale...no właśnie ale... jak z trwałością takiego pokrycia?? Pvd/DLC w brązie będzie bardziej trwałe niż pokrycie w czerni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Powłoka dlc jest trwalsza niż pvd, ale żadna ceramika położona na plastelinie nie będzie trwalsza od tej na stali. (brąz niby nie plastelina, ale tak jest bardziej obrazowo)

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król nieustająco mnie intryguje, no a czaszunia... :wub:  I wskazówki pasują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Powłoka dlc jest trwalsza niż pvd, ale żadna ceramika położona na plastelinie nie będzie trwalsza od tej na stali. (brąz niby nie plastelina, ale tak jest bardziej obrazowo)

Koledze chodziło raczej o pvd z brązu (jeśli coś takiego istnieje) czyli plastelina na stali ;)


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, również i w tym przypadku porównanie się sprawdza. Osobiście myślałem, że chodzi o czarne dlc na brązie. Nieporozumienie.

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej na miedzi. A jak wiemy brąz to  stop miedzi gdzie jej zawartość to 80 - 90%. Nie przypadkowo dawniej w szpitalach i przychodniach zdrowia pochwyty poręczy schodów i klamki w drzwiach były wykonane z mosiądzu.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w każdym razie trwałość takiej powłoki będzie napewno mniejsza niż na stali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop...

 

Jakby ktoś San Martina Paneraiopodobnego w brązie chciałby się pozbyć... to zapraszam :-)

 

 

I pytanie do grona... mam kilka modeli w brązie, miałem kilka wcześniej które trafiły w nowe rece... brąz, mosiądz znam i lubię, ale pojawił się ciekawy zegar który z tego co serwisy zagraniczne piszą, ma pokrycie PVD/DLC z brązu.

 

Normalnie wszelkie pvd bym odrzucił, jakoś nie mam zaufania do trwałości i boje się w takich wypadkach o rysy które odkryją prawdziwy materiał budulcowy. Tutaj sam model sprawia ze się zastanawiam ale...no właśnie ale... jak z trwałością takiego pokrycia?? Pvd/DLC w brązie będzie bardziej trwałe niż pokrycie w czerni??

 

Są dostępne na Aliexpress , najlepiej tam kup. Strach przed koronawirusem może uchroni Cię przed opłatą VAT i podatkiem.

Polecam to bardzo ładny zegarek, Kupiłem go bez daty, granatowy cyferblat i sw200 w środku. Uważam, że jest inny i ładniejszy od PAM-a. W nocy świeci jak latarka, 

Sorry wpisałem odpowiedź nie tu gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka modeli w brązie, miałem kilka wcześniej które trafiły w nowe rece... 

ostatnio coś kupiłem, ale może masz coś na zbyciu, co może zaciekawić. chciałem kupić coś poważniejszego w stali. ale miłość do brązu nie pozwala. obecnie kasy mało, ale jak mnie zauroczy....

widziałem kiedyś, że miałeś ciekawe sztuki w brązie :)

 

 

Taki mały offtop...

 

Jakby ktoś San Martina Paneraiopodobnego w brązie chciałby się pozbyć... to zapraszam :-)

 

chyba na razie żaden z właścicieli nie zamierza się pozbywać :)

tak jak pisał kolega wyżej, na ali są dostępne. a pojawiły się też jeszcze raz na wr watches. ja tam kupowałem, polecam. trafiłem na całkowity szatdałn w Chinach w okresie ich nowego roku. mimo to kontakt ze sklepem był wzorcowy 

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coś kupiłem, ale może masz coś na zbyciu, co może zaciekawić. chciałem kupić coś poważniejszego w stali. ale miłość do brązu nie pozwala. obecnie kasy mało, ale jak mnie zauroczy....

widziałem kiedyś, że miałeś ciekawe sztuki w brązie :)

 

 

Na bazarku mam dwa modele wystawione, może coś znajdziesz dla siebie ;-)

 

 

 

A co do tego pvd....

Miałem już kilka modeli czy raczej wersji Hamilton BELOWZERO, zegarek rewelacyjny choć zawsze coś się trafiało co zmuszało do odsprzedaży... i teraz znów naszła myśl by wrócić doń, upatrzyłem model w stali, negocjowałem itp... a tu się pokazała piękna sztuka opisana jako BRONZE. Ciekawość kazała zbadać temat, porozmawiac i mimo ze sprzedający mówi ze brąz jak się widzi, to nieufność kazała sprawdzać gdzie się dało.

 

Na zagranicznych stronach (na polskich nie znalazłem modelu) jest on opisany jako STAINLESS STEEL CASE PVD, znalazłem nawet zdjęcie dekla (o dziwo tez brąz) już z grawerem STAINLESS STEEL CASE.

 

I z ekscytacji ze znalezienia ciekawego wyjątkowego modelu przyszło rozgoryczenie ze to tylko malowanka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie z pracy dziś, jak jeszcze słoneczko było:

 

 

49716020476_44e6db2a10_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo go lubię

post-92558-1585679751,5251_thumb.jpgpost-92558-1585679756,5902_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałeś zdjęcie, czy coś Ci się z ręką stało?


Tank spoko, zawsze mi się podobał i jeszcze piękna patyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrast w telefonie podniosłem. rękę mam zdrową :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiam ktoś tego Undona? ciekawy jestem opinii

post-3565-0-04341400-1585725486.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci on spatynował.

zamawiam ktoś tego Undona? ciekawy jestem opinii

attachicon.gif1.JPG

Chciałem, bardzo mi się podoba. Ale tylko 40mm i szeroki bezel. To tarcza wychodzi dość mikra.

Ale cały czas bije się z myślami


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiam ktoś tego Undona? ciekawy jestem opinii

attachicon.gif1.JPG

 

 

Bardzo mi się podoba koncepcja tarczy (hmmm... California to się tego nazwać nie da...) i fajna wskazówka minutowa. Ogólnie dobrze skomponowany zegarek ino rozmiar nikczemny. Wolę większe:

 

 

49723369592_1b6c76daa8_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiam ktoś tego Undona?

Tez się mocno nad nim zastanawiam :) trochę tylko irytuje mnie ten mercedes No i rozmiar, 42 było by już w drodze a 40 to maleństwo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.