Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenie z wielesiarczkiem potasu. Odtłusciłem zegarek acetonem, przygotowałem roztwór - rozpuscilem wielosiarczek w ciepłej wodzie. Nalałem do osobnego naczynia bardo mała ilość bo chciałem barwić tylko bezel. Roztwór po sekundzie zabarwial brąz na czarno, ale trzymałem dłużej , ok minutę. Czyscilem wodą , wycierałem papierem i znowu zanurzałem. Tak kilka razy. Powstała gruba, czarną jak smoła patyna. O taka.

f65494138393d.jpgefekt bardzo fajny, jak powloka pvd. Ale teraz wyszedłem na spacer z zegarkiem na ręce i po kontakcie z bluzą bardzo szybko patyna zaczyna odpadać.

608656f0f7f62.jpgco zrobiłem źle? Za mocny roztwór? Za krótko leżał w nim zegarek?


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie użyłeś za dużo tych warstw i odpada jak ciężka lamperia na źle przygotowanej ścianie.

ja zanurzam tylko raz (czas jest różny oczywiście). po wyjęciu osuszam zegarek, przecieram szmatką aby uzyskać efekt jaki chcę (najczęściej jest to przetarcie aby był widoczny brąz i ciemne cieniowania.

nie jestem chemikiem, więc nie wiem jaki wpływ może mieć czyszczenie acetonem. ja przygotowuję zegarek do tej operacji w soku cytryny. wcześniej myłem mydłem, detergentem w ciepłej wodzie aby odtłuścić kopertę, ale chyba słabo to mi wychodziło bo efekt "wątroby" był często mizerny. jak wymoczę w cytrynie to efekty współpracy brązu z "wątrobą" są bardzo dobre,

np, tak, a potem zostawiam już dla naturalnego patynowania:

 

post-92558-0-04406200-1587220003_thumb.jpeg


jeszcze brudzenie,

gdy na świeżo przecieram szmatką oczywiście brudzi bo część tej czarnej patyny schodzi - po to przecież przecieram szmatką. ale po wyschnięciu i jakiejśc godzinie nic samo nie schodzi i nie brudzi


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzisiaj u mnie tak:

fe5392f82ad35cb7432998728d2bf27d.jpg

Myślałem że Rawai będzie za duży na moją mizerną witkę, ale teraz ciężko mi sobie wyobrazić że mógłby być mniejszy. Zresztą zauważyłem że ostatnio coraz rzadziej sięgam po zegarki mniejsze niż 42mm...

 

Wrzucę więcej fotek jak skończę dziergać paski do niego - robię 3 wersje, więc zobaczymy który będzie najlepiej pasował...

 

Miłej niedzieli!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ralfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek ten Rawai.

Ciekaw jestem jak szybko pokrywa się patyną w porównaniu do brązu, Oczywiście bez żadnych specyfików, tylko naturalnie.

Czekam na dalsze zdjęcia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki rawai.

Miałem identycznego. Mój dość szybko patynował i bardzo fajnie. W tych pieniądzach to świetny zegar.

Tylko przy nim ręka najszybciej mi się męczyła. Ani tank od ancon ani Bangla nie męczą mi ręki, a rawai tak. Generalnie miło wspominam

A u mnie tak

post-92558-1587283226,4881_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heroic to jeden z ładniejszych zegarków które miałem. 16f2ca5168d747e7dc12e428951502e3.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby pojechał na drugi koniec świata, a w sumie tak niedaleko... C'nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj delikatnie, z jednym moczeniem w roztworze. trzeba poćwiczyć, :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gajowy od głębin :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie klamry to se każden jeden goopi w garażu dłubnie. Ale ten pasior!!?

 

Btw, widzieliście ile teraz emotek administracja dała?!

 

 

 

IMG_4837.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie...ta klamra bije pasiora z ćwiekami spłonkołuskowymi ? !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasior wypas, taki ekskluzywny menel ?

Pewnie kosztuje z pół bańki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się taki gagatek:

 

IMG_20200425_124621.thumb.jpg.f3cf1b084b8da2daeb0a0d5f90a039e9.jpg

 

... i tym samym czuję się ostatecznie pełnoprawnym uczestnikiem tego stowarzyszenia ? Pzdr dla wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.