Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.12.2020 o 10:57, konax napisał:

HH jest taki dobry, że kiedyś kupię drugiego emoji3.png Wesołych Świąt wszystkim!b324d375541a43582f4d661da63a015b.jpg&key=5270c0b2f5e45150c04f9a24ed9192d3091f65e8af48a13450b3ac115c61eb8e
 

1 czy 2 ? 


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym samym 🙂

 

Myślę o tym samym. Ten zegar to sztos!

IMG_20200924_141536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, konax napisał:
14 godzin temu, Slaw napisał:
1 czy 2 ? 

to jest pierwszy

Czyli ten lepszy 🙂


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dokładkę
IMG_20201228_122524-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt koperty Boldra jest super, pod tym względem coraz bardziej mi się podobają.

Tymczasem łapiemy słońce 82bcbe90643b5314f4e32662a1098f83.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Mimo, że przebijam się przez kolejne strony tego wątku i z duża dozy fascynacji "jaram się" coraz bardziej sfatygowanymi zegarkami w brązie i miedzi to muszę podjąć jakąś decyzję która nie będzie niestety ZELOS ani CW na start(PONTVS też mnie urzeka).
Może ktoś z posiadaczy kilku zegarków może  z perspektywy czasu podzielić się wiedzą czy rozpoczęcie przygody z takimi zegarkami od SAN MARTIN czy STEELDIVE to dobry pomysł? Czy jednak uzbierać Ciut więcej.
Większość tych zegarków ma NH35 i może PT5000 gdzieś się przewinie. Pasek i tak pójdzie na to ręcznie robiony wiec jest mało istotny.
Oczywiście czytam o wadach w wymiarach itp. jednak patyna w dużym stopniu rekompensuje te elementy.

Czy te wszystkie drobne szczegóły w droższych konstrukcjach mają tak silną różnicę, że już nie zwraca się  oczu na tańsze rozwiązania  Chińskich producentów.
Czy może jednak wśród producentów wybija się jakiś który jest dobrą podstawą "bazą" dla zegarka wykonanego z takich materiałów?

Czy może to jednak silny trend, że każdy producent dorzuca teraz taką opcję do swoich rozwiązań i w przedziale 200-300 Euro to już tylko subiektywna opinia i pewna doza kontroli jakości (szczęścia z awaryjnością) co w praktyce oznacza "wyrwanie okazji" i cieszenia się patyną?

Tonę już w Boldr, Aquatico, Aragon i innych, ale muszę od czegoś zacząć.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem tło pytania właściwego:
Jaki zegarek w stosunkowo niskim przedziale cenowym z brązu, miedzi dał Ci najwięcej radości i pozytywnie oceniasz jego cena/jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem San Martin czy Steeldive nie jest jakość wykonania, tylko wtórny design. Po prostu zegarki tych marek to najczęściej kopie popularnych modeli innych producentów. Niektórym to przeszkadza a innym nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel wydzierga)em z brązu, to chyba się łapie do tematu:

20210101_170813.thumb.jpg.00d90d012cbaadb949b2845666983eb6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tani brąziak, szału nie ma, ale przyjemny dla oka:
 
[/url] http://kck.st/3oliafB
Myślałem o nim, ale wyleczyłem się z zegarków z brązu poniżej 42mm. Po prostu to nie wygląda
Mimo to podoba mi się ten z beżową tarczą
Dzień dobry
Mimo, że przebijam się przez kolejne strony tego wątku i z duża dozy fascynacji "jaram się" coraz bardziej sfatygowanymi zegarkami w brązie i miedzi to muszę podjąć jakąś decyzję która nie będzie niestety ZELOS ani CW na start(PONTVS też mnie urzeka).
Może ktoś z posiadaczy kilku zegarków może  z perspektywy czasu podzielić się wiedzą czy rozpoczęcie przygody z takimi zegarkami od SAN MARTIN czy STEELDIVE to dobry pomysł? Czy jednak uzbierać Ciut więcej.
Większość tych zegarków ma NH35 i może PT5000 gdzieś się przewinie. Pasek i tak pójdzie na to ręcznie robiony wiec jest mało istotny.
Oczywiście czytam o wadach w wymiarach itp. jednak patyna w dużym stopniu rekompensuje te elementy.

Czy te wszystkie drobne szczegóły w droższych konstrukcjach mają tak silną różnicę, że już nie zwraca się  oczu na tańsze rozwiązania  Chińskich producentów.
Czy może jednak wśród producentów wybija się jakiś który jest dobrą podstawą "bazą" dla zegarka wykonanego z takich materiałów?
Czy może to jednak silny trend, że każdy producent dorzuca teraz taką opcję do swoich rozwiązań i w przedziale 200-300 Euro to już tylko subiektywna opinia i pewna doza kontroli jakości (szczęścia z awaryjnością) co w praktyce oznacza "wyrwanie okazji" i cieszenia się patyną?

Tonę już w Boldr, Aquatico, Aragon i innych, ale muszę od czegoś zacząć.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem tło pytania właściwego:
Jaki zegarek w stosunkowo niskim przedziale cenowym z brązu, miedzi dał Ci najwięcej radości i pozytywnie oceniasz jego cena/jakość?
Z tańszych brązów to radość daje san Martin, Maranez, zelos, helson. Z droższych to boldr, zelos, ancon.
Jest jeszcze wiele innych marek tanich i drogich. Wszystko kwestia gustu

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mnie dziś w biurze przesyłka czekała...

Wprawdzie nie nabytek, ale niespodzianka, ręcznie podpisane życzenia i kalendarzyki magnetyczne od producenta wiadomych zegarków. Jest mi bardzo miło.


50811108656_564efad6e1_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Thomas666 napisał:

A na mnie dziś w biurze przesyłka czekała...

Wprawdzie nie nabytek, ale niespodzianka, ręcznie podpisane życzenia i kalendarzyki magnetyczne od producenta wiadomych zegarków. Jest mi bardzo miło.


 

Patrz  musisz   miedz jakiś  układ z Producentem  ,  Świetna niespodzianka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobnostka Robert jeszcze nie dostałeś ?
I by nie na pusto , tarcza mosiądz a i na solidnym kawałku brązu 9fa45a2623c90a3b3e3fd2d8a82e0e3d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest brąz?! Kurde, wygląda jak włókno węglowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o to, że skóra jest brązowa 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest brąz?! Kurde, wygląda jak włókno węglowe...

Haha
Leży na solidnym kawałku brązu 1ce15244b115417c13da1aef83e8594e.jpg
18bb7c80435d034567621b4835e4b661.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.