Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy brąziak :)

20210402_145548.thumb.jpg.946c1d94c9e1e3025ee8b13a3eea72cc.jpg

 

Edytowane przez Tommen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Tommen napisał(-a):

Pierwszy brąziak

gratulacje - niech się nosi. Tylko uważaj na pierwszym może się nie skończyć.  Ja zrobiłem 1-szy zakup w grudniu i już mam 4 :)

 

A wszystkim wesołego gonienia zajączka czy jakoś tam. I żeby WR podane przez producenta dało radę w Śmingus-Dyngusjajko1.thumb.jpg.7ca3fecfead79dc6bd21d2fc45fc0eb4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MierzejR napisał(-a):

gratulacje - niech się nosi. Tylko uważaj na pierwszym może się nie skończyć.  Ja zrobiłem 1-szy zakup w grudniu i już mam 4 :)

 

A wszystkim wesołego gonienia zajączka czy jakoś tam. I żeby WR podane przez producenta dało radę w Śmingus-Dyngus

Zobaczymy. Kolor brązu fajny, jeszcze nie wiem czy patynowanie mi podejdzie :)  Najwyżej będę szukał zegara który nie łapie patyny (chyba ChWard miał w ofercie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tommen napisał(-a):

.... Najwyżej będę szukał zegara który nie łapie patyny (chyba ChWard miał w ofercie)

 

każdy brąz łapie patynę. tylko każdy inaczej 😉

a kolega @MierzejR ma racje. Na jednym się nie 🤣 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Tommen napisał(-a):

Najwyżej będę szukał zegara który nie łapie patyny (chyba ChWard miał w ofercie)

jak ma być bez patyny to imo po co brąz? W brązach fajne jest to że każdy nabiera swojego charakteru 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MierzejR napisał(-a):

jak ma być bez patyny to imo po co brąz? W brązach fajne jest to że każdy nabiera swojego charakteru 

Bo spodobał się kolor? :) Inny od złota i nie polerowany/błyszczący 

Łagodna patyna ok, ale te celowo ostro patynowane do zielonego nalotu to nie mój klimat. Po prostu każdy ma swój gust.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tommen napisał(-a):

Bo spodobał się kolor? :) Inny od złota i nie polerowany/błyszczący 

Łagodna patyna ok

a jak tak to ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tommen napisał(-a):

Bo spodobał się kolor? :) Inny od złota i nie polerowany/błyszczący 

Łagodna patyna ok, ale te celowo ostro patynowane do zielonego nalotu to nie mój klimat. Po prostu każdy ma swój gust.  

sam kolor a materiał brąz to dwie różne sprawy.

zielony nalot to lata czekania lub chemiczne wspomagacze. więc nie ma się czego bać. przy normalnym użytkowaniu brązu raczej z zielenią przez kilka lat się nie spotkasz

a jeśli nawet to sok z cytryny i masz nowy zegarek. 

stal tak nie potrafi :)

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, abir napisał(-a):

sam kolor a materiał brąz to dwie różne sprawy.

zielony nalot to lata czekania lub chemiczne wspomagacze. więc nie ma się czego bać. przy normalnym użytkowaniu brązu raczej z zielenią przez kilka lat się nie spotkasz

a jeśli nawet to sok z cytryny i masz nowy zegarek. 

stal tak nie potrafi :)

 

Właśnie dlatego kupiłem, lekka patyna powinna być ok, w razie czego nie jest problemem przywrócić kolor. Kolor brązu + czerń tarczy i bezela mi bardzo pasuje, a ze względu na nadgarstek patrzę raczej na mniejsze rozmiary. 

A z Zelosem nie można się zastanawiać - znika momentalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tommen napisał(-a):

Właśnie dlatego kupiłem, lekka patyna powinna być ok, w razie czego nie jest problemem przywrócić kolor. Kolor brązu + czerń tarczy i bezela mi bardzo pasuje, a ze względu na nadgarstek patrzę raczej na mniejsze rozmiary. 

A z Zelosem nie można się zastanawiać - znika momentalnie. 

można się zastanawiać. stosunkowo szybko trafia na rynek wtórny. słorfiszy było już trochę na bazarku

przy 16,5cm nadgarstek rozmiar zegarka 42mm jest mocno bezpieczny. więcej odwagi :)

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, abir napisał(-a):

można się zastanawiać. stosunkowo szybko trafia na rynek wtórny. słorfiszy było już trochę na bazarku

przy 16,5cm nadgarstek rozmiar zegarka 42mm jest mocno bezpieczny. więcej odwagi :)

 

Odwagi nie trzeba, klasyki SKX i Citizen NY0040 mają bezpieczne miejsce u mnie na jeszcze długo :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie naturalne zieloności łapie tylko Hammerhead I. I też jest tego niewiele, przyglądać się trzeba, ale rośnie. Więc czekam i obserwują z satysfakcją.

 

 

29165058348_94fae9d603_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał któryś z Was w (na) ręce tego dziurawego Phoibos-a? Wpadł mi w oko, ale ta dziura trochę szczypie w oczy, a boję się, że zdjęcia gołej baby tam nie wsadzę w razie czego 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku chyba nie zaistniał. Z tego samego powodu go nie mam.
Ale to nie pierwsza marka co psuje całkiem fajny zegarek dziurami.
Szkoda

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro do roboty, ale co tam .... zdrowie :)

 

IMG_20210405_194602-01.thumb.jpeg.e6f0b1dbbf1c0c12988018affd169996.jpeg

 

 

a na ręku tak 

IMG_20210405_182027-01.thumb.jpeg.39e8c312e5ffce5c4c3758d592cf3b6e.jpeg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 20:09, abir napisał(-a):

jutro do roboty, ale co tam .... zdrowie :)

 

IMG_20210405_194602-01.thumb.jpeg.e6f0b1dbbf1c0c12988018affd169996.jpeg

 

 

a na ręku tak 

IMG_20210405_182027-01.thumb.jpeg.39e8c312e5ffce5c4c3758d592cf3b6e.jpeg

...a DHL w tle już leci z następnym :D hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a DHL w tle już leci z następnym  hehe
He he. To sąsiad robi w DHL i furę parkuje pod balkonem. Ale masz prorocze słowa.... trafiłeś w sedno tarczy.
A tym czasem zmiana oryginalnego paska na normalny, uff
IMG_20210407_173540-01.jpgIMG_20210407_173552-01.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę mojego spamu. Wiecie jak jest na początku z nowym friendem. A gość jest mocno fotogeniczny.

IMG_20210408_170024-01.jpgIMG_20210408_165803-01.jpgIMG_20210408_165357-01.jpg

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżutki brązowy bezel, prosto z tokarki:

20210408_193726.thumb.jpg.9947fb4b9093af429b474e2e3dd64e8a.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel "bulaj" chodził mi po głowie od dawna a tarcza powstała przy okazji jako próbka połączenia wypukłego lumowania i transparentnej emalii. Raczej to zmyję i zostawię tarczę w gołym mosiądzu. Indeksy są wyfrezowane na wylot w starej tarczy, z gładką farbą wygląda jak kanapka. Wskazówki przypadkowe, były pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.