Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

A co to za marka ? Podobny do Breitlinga.Podoba mi sie. Ten z tą kotwicą.

Bo całkiem fajny jest, dziś doszedł, udało się jeszcze kupić w letniej promocji. 

@artooro, to podmarka Cronosa, "gwarancja" jest wystawiona przez nich. Wykonanie wg mnie trochę slabsze, niż u SM, bezel klika nieco tandetnie (bez luzów), za to pasek wydaje się lepszej jakości, niż skórka, którą SM dał razem z willardem.

IMG_20210721_175034.thumb.jpg.fd82af7d375fb289f2a1e6bed9315b11.jpgIMG_20210721_175226.thumb.jpg.cb729229b4394d8489d849002392d049.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, dzyndzl napisał(-a):

Bo całkiem fajny jest, dziś doszedł, udało się jeszcze kupić w letniej promocji. 

@artooro, to podmarka Cronosa, "gwarancja" jest wystawiona przez nich. Wykonanie wg mnie trochę slabsze, niż u SM, bezel klika nieco tandetnie (bez luzów), za to pasek wydaje się lepszej jakości, niż skórka, którą SM dał razem z willardem.

IMG_20210721_175034.thumb.jpg.fd82af7d375fb289f2a1e6bed9315b11.jpgIMG_20210721_175226.thumb.jpg.cb729229b4394d8489d849002392d049.jpg

Możliwe, ciężko rozeznać się w chińczykach, na pewno pierwsze powyższe zegarki widziałem jeszcze na renderach na koncie eBay gościa, który sprzedaje San Martin, były jeszcze w fazie produkcji (info od niego), nie byłbym zdziwiony gdyby okazało się, że większość tych pseudo marek pochodziło z jednej fabryki , sam na niego miałem chrapkę ale, na razie Zoretto jest no 1 ;) 

PXL_20210721_165505212_MP.thumb.jpg.dec282271137d69395ea0626e36158e7.jpg

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok, ręczny naciąg, 11.5 mm grubości:

spacer.png

 

WR jak na razie wystarczające do pływania :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do fotek swojego Airmana. Przepięknie patynował w zaledwie 30 dni. 

E1B4D183-B814-45F1-A001-D35379DC0145.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, artooro napisał(-a):

ale, na razie Zoretto jest no 1 ;)

U mnie też w pierwszej trójcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamować koniecznie! To na pewno wada fabryczna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Beqn napisał(-a):

Dokopałem się do fotek swojego Airmana. Przepięknie patynował w zaledwie 30 dni. 

E1B4D183-B814-45F1-A001-D35379DC0145.jpeg

ten zegarek zawsze mi się bardzo bardzo podobał. nadal mi się podoba.

ale zastosowanie dwóch systemów odczytywania godziny jednocześnie to dla mnie za duża komlikacja, całkowicie dla mnie niezrozumiała. chodzi mi o to że jedna wskazówka pokazuje czas w systemie 12h, a druga 24h. indeksy są tylko 24h. oczywiście dotyczy to wszystkich GMT glycine. gdyby wersja bronze była bez GMT byłby mój. 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej logiczne, bo lokalny czas wystarczy nam w systemie 12h bo wiemy czy jest dzień i noc, a home time jest w 24h co jak podróżujemy ma sens. Standardowe rozwiązanie w mechaniźmie eta2893 i jego pochodnych zresztą u klasyków też;) 

shadow_oyster_gmtmasterii_40.png


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Raczej logiczne, bo lokalny czas wystarczy nam w systemie 12h bo wiemy czy jest dzień i noc, a home time jest w 24h co jak podróżujemy ma sens. Standardowe rozwiązanie w mechaniźmie eta2893 i jego pochodnych zresztą u klasyków też;) 

shadow_oyster_gmtmasterii_40.png

 

wszystko co piszesz jest jasne i zrozumiałe. tylko w klasyku jest podstawowa różnica. indeksy na tarczy są 12h, a bezel 24h. i z tym rozwiązaniem mogę się zgodzić.

ale z bałaganem glycine nie mogę sobie poradzić. dlatego GMT w ich wydaniu ma u mnie dyskfalifikację 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Glycine też są indexy 12h, 24 na tarczy (poza bezelem) są po to aby był drugi czy też trzeci czas zależnie jak liczymy - to żebyś nie widział tych 24h a patrzył na te 12h z lumą to kwestia przyzwyczajenia;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Glycine też są indexy 12h, 24 na tarczy (poza bezelem) są po to aby był drugi czy też trzeci czas zależnie jak liczymy - to żebyś nie widział tych 24h a patrzył na te 12h z lumą to kwestia przyzwyczajenia;) 
Właśnie to jest ten bałagan. Jedno nasrane przy drugim. Tłok i brak czytelności.
Zgodzimy się że klasyk jest bardziej czytelny. Siła w prostocie.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, porcelanowy napisał(-a):

Gnije mi zegarek.

Ten typ tak ma?

Czy mam się martwić?

Fatalnie to wygląda - koniecznie to wyczyść, albo lepiej od razu go wywal bo nic z tego nie będzie :) (puść mi tylko na priv miejsce wywalenia).

Swoją drogą świetna ta patyna - ile czasu ją hodujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie to jest ten bałagan. Jedno nasrane przy drugim. Tłok i brak czytelności.
Zgodzimy się że klasyk jest bardziej czytelny. Siła w prostocie.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Pozwolę sobie wrzucić swoje 3 grosze.
Taka konstrukcja zegarka pozwala na ustawienie i odczyt czasu w 3 strefach czasowych.
1. Wsazówka godzinowa z kropkowanych indeksów w systemie 12h
2. Wskazówka GMT z indeksów arabskich w systemie 24h.
3.Wskazówka GMT z indeksów arabskich na bezelu w systemie 24h.
Fatalnie to wygląda - koniecznie to wyczyść, albo lepiej od razu go wywal bo nic z tego nie będzie  (puść mi tylko na priv miejsce wywalenia).
Swoją drogą świetna ta patyna - ile czasu ją hodujesz?
No nie mam dobrej wiadomości, aby zatrzymać proces gnicia, powinieneś po pierwsze zmienić okolice na czystszą i tutaj nie widzę problemu, po drugie zmienić dietę i tutaj może być wewnętrzy opór.
A poważnie zaczyna wyglądać jak z morza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Patynujemy naturalnie:
 
 
51310589251_120835b0e0_b.jpg&key=d2704066cb6ba7d0f6db899d68b322e0ad53b7fc43332898a38231fd9df947ac51310589251_120835b0e0_b.jpg&key=d2704066cb6ba7d0f6db899d68b322e0ad53b7fc43332898a38231fd9df947ac51310589251_eb75f78ff5_3k.jpg&key=152b0e53f694b4aadc9b2b62c07483877117af770647d6cc7f5c76038ced9270
Uważaj na słońce, potrafi nagrzać zegarki do ponad 60°C, a ręka ich nie chłodzi. Co jak się domyślasz, nie jest dobre zarówno dla mechanicznych jak i kwarców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł 

1 godzinę temu, MierzejR napisał(-a):

Swoją drogą świetna ta patyna - ile czasu ją hodujesz?

Rok będzie równy. 

Bez specjalnych zabiegów patynowania.

Tylko pot i środki dezynfekujące do rąk  ;) i sikor robi się co raz ciekawszy :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miszkolc napisał(-a):

Pozwolę sobie wrzucić swoje 3 grosze.
Taka konstrukcja zegarka pozwala na ustawienie i odczyt czasu w 3 strefach czasowych.
1. Wsazówka godzinowa z kropkowanych indeksów w systemie 12h
2. Wskazówka GMT z indeksów arabskich w systemie 24h.
3.Wskazówka GMT z indeksów arabskich na bezelu w systemie 24h.

do czego ta konstrukcja służy to my wiemy. myślę, że dyskutujemy nad tematem komu co się podoba.

wiodącą/główną podziałka jest 24h w glicyne. to ona pierwsza rzuca się w oczy. kropki jako podziałka 12h jest praktycznie niezauważalna na szybko, wydaje się że to tylko jakaś estetyka. a w taki sposób odczytuję godzinę - na szybko. dlatego uważam - gdy wskazówki chodzą w 12h, a podziałka główna jest w 24h - że jest to bałagan. pokazany rolex przez kolegę wyżej jest bardzo czytelny.

bardzo ubolewam, że to mi się nie podoba. bo ta koperta glicyne w brązie ma wszystko co lubię. 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, purist jest rozwiązaniem. Ja przy starym Base 22 też nie mogłem strawić tego że podziałka jest 24h a zegarek chodzi w trybie 12h. Przy purist ten problem znika, mamy indeksy 24h i to co wskazuje wskazówka to jest godzina do odczytania. Dodatkowo to był zegarek któremu na moim nadgarstku najczęściej przyglądali się postronni ludzie. Chyba dziwili się że jest źle ustawiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiałbyś zobaczyć 12 lub purista
Miałem purista w stali. Niebieski. Świetny zegar. Dlatego pisałem że gdybym ten bronze był w wersji purist bralbym garściami

A to, że ludzie patrzą jak on dziwnie chodzi to jest prawda.


Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzyjająca atmosfera ...

 

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renqien napisał(-a):

Fuj - to silikony 😁 Musi być guma koniecznie. To tak jak z piersiami silikon nie wchodzi w grę  🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.