Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KobyS0 napisał(-a):

zegarki piękne, jednak nie mogę zrozumieć po co nabywa się zegarek w brązie z np. czarną wkładką bezela, ceramiczną itp, wiadomo, że to nie łapie patynki a według mnie to dla niej kupiłem sobie dwa brąziaki w których bezele również wykonane z brązu i pięknie patynują........ ale to takie tylko moje i wyłącznie moje odczucie.....

PIĘKNY :) 

dzięki,

z jednej strony przyznaję Ci rację. obecnie wszystkie moje brązy mają cały bezel z brązu i takie też najbardziej mi się podobają. tę opinię wyrobiłem sobie przepuszczając przez swoje pudełko sam nie wiem ile różnych stylów brąziaków. ale są pewne modele którym pasuje bezel z wkładką (oczywiście moim zdaniem). jednym z nich jest zegarek kolegi @renqien. innym jest podobny w swej formie nethuns lava, albo boldr kolegi @rafalmosty. generalnie uważam, że powinien to być większy zegarek aby to ładnie wyglądało. jeżeli zegarek jest stosunkowo mały, wg ,mnie do 42mm bezel z wkładką psuje jego look, przykład - zelos swordfish. cały bezel z brązu dodaje charakteru, bezel z wkładką no cóż, już nie teges całościowo.

obecnie mam zamówione 2 brązy całe z brązu. jeden na kicku, drugi składa się na Łotwie. w takiej konfiguracji pudełka chciałbym mieć coś z bezelem z wkładką - i pewnie tak się kiedyś stanie. ale będą to przemyślane zakupy i będą nieliczne

ale @Thomas666 dobrze to wyjaśnił. chyba najważniejsze jest aby zegarek podobał się właścicielowi. strasznie bawią mnie tematy typu "co kupić, co byś kupił na moim miejscu, pomóżcie w zakupie". ale o tym to by można gadać do rana i tylko z flaszką :)

 

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie ostatnio ciągnie do brązu. W pracy było tak:

d5ee63a707b48d8d860725ee2bb51ddc.jpg

A wieczorem tak:

5e43a0e88df94a077f9449dc8fb0d080.jpg

Odnośnie bezela, to kupując Zelosa obejrzałem na ich stronie inne wersje i przez chwilę myślałem, że ceramiczna wkładka mogłaby być fajniejsza. Ale potem zegarek trafił w moje ręce, spojrzałem na patynę i już wiedziałem, że bezel z brązu to jest świetny wybór.

P.S. Podziękowania dla @abir za świetny zegarek. Będziesz go tu od czasu do czasu widywał.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile to była duża przyjemność. Niech zelos godnie walczy o miejsce na nadgarstku

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, abir napisał(-a):

W takim razie trochę słonecznego koloru na dokładkę emoji3508.pngIMG_20211124_095652-01.jpg

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Świetny pasek abir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 20:37, abir napisał(-a):

dzięki,

z jednej strony przyznaję Ci rację. obecnie wszystkie moje brązy mają cały bezel z brązu i takie też najbardziej mi się podobają. tę opinię wyrobiłem sobie przepuszczając przez swoje pudełko sam nie wiem ile różnych stylów brąziaków. ale są pewne modele którym pasuje bezel z wkładką (oczywiście moim zdaniem). jednym z nich jest zegarek kolegi @renqien. innym jest podobny w swej formie nethuns lava, albo boldr kolegi @rafalmosty. generalnie uważam, że powinien to być większy zegarek aby to ładnie wyglądało. jeżeli zegarek jest stosunkowo mały, wg ,mnie do 42mm bezel z wkładką psuje jego look, przykład - zelos swordfish. cały bezel z brązu dodaje charakteru, bezel z wkładką no cóż, już nie teges całościowo.

obecnie mam zamówione 2 brązy całe z brązu. jeden na kicku, drugi składa się na Łotwie. w takiej konfiguracji pudełka chciałbym mieć coś z bezelem z wkładką - i pewnie tak się kiedyś stanie. ale będą to przemyślane zakupy i będą nieliczne

ale @Thomas666 dobrze to wyjaśnił. chyba najważniejsze jest aby zegarek podobał się właścicielowi. strasznie bawią mnie tematy typu "co kupić, co byś kupił na moim miejscu, pomóżcie w zakupie". ale o tym to by można gadać do rana i tylko z flaszką :)

 

idealnie :) 

a Koledzy pojechali z tym pełnymi bezelami dalej na foto, eleganckie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że polubiłem brąz i do tego lubię sobie sam wykroić pasek, to wykonałem takie coś jak poniżej. Od kilku lat także testuje keeper lub szlufkę wykonaną ze stali (do zegarków ze stalową koperta), a do tego chciałem koniecznie wykonać taką pasującą do koperty. Niestety zdobycie kawałka blachy CuSn8 graniczy z cudem (a przynajmniej ja nie znalazłem w jakiejkolwiek sensownej cenie i ofercie), zatem musiałem keeper wykonać z mosiądzu. Niby nie wygląda źle, ale jakiś niesmak jest. Oceńcie sami.a4df19f3be7f8fd8614442858c8c828f.jpgbf8bddffd62c90b6b5973a6c9766e8c6.jpg

Time matters


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nie widać różnicy pomiędzy keeperem a klamerką. Wygląda świetnie.
Nie będzie zostawiać śladów na ręce? Szczególnie na spoconej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest taka masa gatunków brązu, że zdobycie kawałka materiału dokładnie takiego, z jakiego wykonano kopertę to dopiero graniczy z cudem.

Steinhart w modelu Triton ma kopertę i koronkę z różnych materiałów, co zauważyłem po kilku pierwszych tygodniach użytkowania...

Tutaj nieźle to widać:

 

 

34574587745_a30bcb080e_3k.jpg

 

 

BTW wcale mi to nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zdjęciu nie widać różnicy pomiędzy keeperem a klamerką. Wygląda świetnie.
Nie będzie zostawiać śladów na ręce? Szczególnie na spoconej?
Dziękuję za pochwałę.
Niestety różnica jest, ale mam nadzieję że jak mosiądz ściemnieje to różnica nieco się wyrówna.
Z drugiej strony może stać się tak jak prawi Tomek, że przestanie to po prostu przeszkadzać.
Co do rodzaju brązu to właśnie to co napisałem wcześniej, że szukałem CuSn8 czyli miedź z 8% zawartością cyny tworzy właśnie brąz CuSn8.
No chyba że się mylę. Pewnie Piotr będzie miał więcej na ten temat do powiedzenia.
Poniżej zdjęcie z bliskim porównaniem.
94ce293f985c7af055b946a6c24a8005.jpg

Time matters


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu już widać różnicę, ale w dużej mierze wynika to chyba z nowości i z braku patyny na opasce. Za parę miesięcy różnica będzie pewnie dużo mniejsza.

W sobotę mierzyłem nowego Longinesa LLD w brązie. Ma kopertę z CuSn8 a błyszczał się dokładnie jak ta opaska. Jak ktoś go kupi i ponosi jakiś czas, to będzie pewnie wyglądał jak klamerka. 😉

Swoją drogą na tym zdjęciu widać, że opaska jest pięknie wykończona. Musiałeś się napracować przy szlifowaniu ostrych brzegów i przy polerowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest trudne. Poza tym mosiądz jest bardzo wdzięczny przy obróbce. Stal jest dużo wredniejsza.

Time matters


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używam brązu 80 do 85 % miedzi i 6.5 do 7.5 % zawartości cyny. To będzie dość podobny materiał. Cusn8 tez mi tu ciężko znaleść.
Poza tym używam tez Aluminium bronze , ale on jest jasny ( Tudor ) robi w tym materiale ale za to twardy.
ba4750ced3aa8b9480337cb93ec31488.jpg
521bcce35b068af37a111fdf905c6382.jpg
Pierwszy z cyna drugi Alu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ostatnio używam brązu 80 do 85 % miedzi i 6.5 do 7.5 % zawartości cyny. To będzie dość podobny materiał. Cusn8 tez mi tu ciężko znaleść.
Poza tym używam tez Aluminium bronze , ale on jest jasny ( Tudor ) robi w tym materiale ale za to twardy.

Sent from my iPhone using Tapatalk


No i fachowiec się wypowiedział.
O alu bronze słyszałem, ale wiem że jeżeli chodzi o odcień to jest dość podobny do mosiądzu, nie wiem jak patynuje.
Czy to prawda że CuSn8 nosi też nazwę Phosphor bronze?
To chyba z racji na domieszkę odrobiny chyba 0.5% fosforu.
Gdzieś właśnie znalazłem takie informacje

Time matters


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu brąz wcale nie chce samoistnie patynować. Ma Thundera z tego czegoś i może już nie świeci się jak psu jajca, ale do patyny strasznie mu nie po drodze.

A fosforobrąz jest bardziej czerwony, bliżej mu do miedzi. I ładnie patynuje.

 

 

49453363488_328e34c829_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może, jak uzyskać taki rodzaj patyny?57395ab76a86559d49d8f6b21eaf3186.jpg


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.