Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie  pierwszy brąz tutaj nigdy nie byłem :)

 

io9JDG7.jpg

EkiwY6N.jpg

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

A u mnie  pierwszy brąz tutaj nigdy nie byłem

 

Pierwszy i zazwyczaj nie ostatni 😉 bo brąz fajnie się nosi.

Bardzo fajny Airman. Widzę, że ten model z granatową lub brązową tarczą będziemy teraz na Forum częściej widywać.

I bardzo dobrze, bo to miły widok dla oka. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaś kolego witojcie!

 

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Thomas666 napisał(-a):

Zaś kolego witojcie!

 

Dzięki :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zmiana na gumę i pływane było, godzina w słonej wodzie i zobaczcie co się porobiło cool 


51862338615_c2f2ef54f5_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Thomas666 napisał(-a):

A u mnie zmiana na gumę i pływane było, godzina w słonej wodzie i zobaczcie co się porobiło cool 

 

 

miałem kiedyś podobnie z helbergiem. była fajna patyna .  wlazlem z nim do dość słonej wody (wlazłem, wylazłem, wlazłem, wylazłem, wlazłem, wylazłem....do wieczora) i zmienił się w tęczę 🌈

zrobiłem w domu reset, i patynka szybko się pojawiła


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teddy Baldassarre wypuścił na YT filmik z przeglądem brąziaków. Od Zelosa do PAM'a.

Zaletą jego filmów są ładne ujęcia macro.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

A u mnie  pierwszy brąz tutaj nigdy nie byłem :)

czołem Marcin,

i jak gliceryna??  mam nadzieję, że dobrze doradziłem 😉

 

 

13 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Teddy Baldassarre wypuścił na YT filmik z przeglądem brąziaków. Od Zelosa do PAM'a.

Zaletą jego filmów są ładne ujęcia macro.

 

 

 

dobry filmik,

zaznaczam, że to moja spaczona opinia. wszystkie orisy, baltic, hamilton, longines to wielki zieeeew.

glycine combat i rado nigdy nie był w moim typie

CHW jest ciekawy. miałem dwie pierwsze wersje. za pół ceny bym się skusił 😁

tag i tudor całkowicie brak chemii między nami od zawsze

iwc - sam nie wiem. jest tyle pilotów w brązie w rozsądnej cenie. nie mój poziom cenowy. ale zegarek fajny

pam - nie mój poziom cenowy. zegarek bardzo fajny

mimo, że go już nie mam to młotek zelosa najfajniejszy 😀

 

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut pitolenia o damkach, na które bym nawet nie spojrzał... I jeden męski zegarek na koniec.👹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa perspektywy. Teddy głównie obraca się wśród mainstreamowych marek i dokładnie takie zegarki z brązu wybrał.

Dlatego w filmie brakuje microbrandów wyspecjalizowanych w ćwierćkilowych brązowych nurkach co mają minimum 45mm średnicy i 15mm wysokości i które są popularne wśród miłośników "ciężkiego" brązu.

Do tego ten gość ma chyba nadgarstek w okolicach 16cm, więc takie "odważniki" są w ogóle poza jego radarem 😂.
Ja nawet nie kojarzyłem, że jest Hami Khaki Field z brązu. Tudor albo IWC też by mi nie przeszły przez myśl na hasło "brąz".

Pozostałe mniej lub bardziej kojarzyłem. Spośród oferty Glycine, zdecydowanie wolałbym Airmana w brązie niż Combat Suba.

Orisy w brązie potrafią być fajne, ale akurat jak na mój gust, to nie te z pastelowymi tarczami i nie bi-colory.

Natomiast bardzo podoba mi się Longines Legend Diver. Dla mnie jest świetny. Tylko cena mi się nie podoba i L2L. No i PAM piękny, ale to już trochę inna liga.

CW w brązie bym chętnie u siebie widział, tylko nie model z filmiku, ale C63, po warunkiem, że zamiast tej półprzeźroczystej tarczy zrobiliby wersję z "przecieraną" tarczą zieloną. Taką, jaka jest w zwykłym modelu ze stali.

Nawet nie musi być COSC, byle tarcza była jakaś fajniejsza. Miałem w planach na ten kwartał kupić zwykły C63 z zieloną tarczą, ale skoro poszli w brąz, to może chwilkę poczekam.

 

obraz.thumb.png.26390494caef49324ea985b2c8006ed6.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abir Super zegarek! A jak spód koperty? Widać co siedzi w automacie przez szklany dekielek czy może koperta jest w całości ze stali?

 

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krzysiek82 napisał(-a):

Abir Super zegarek! A jak spód koperty? Widać co siedzi w automacie przez szklany dekielek czy może koperta jest w całości ze stali?

 

dekiel ze stali, fajnie grawerowany, nic nie widać. w środku niezawodne Nh35A


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Sprawa perspektywy. Teddy głównie obraca się wśród mainstreamowych marek i dokładnie takie zegarki z brązu wybrał.

Dlatego w filmie brakuje microbrandów wyspecjalizowanych w ćwierćkilowych brązowych nurkach co mają minimum 45mm średnicy i 15mm wysokości i które są popularne wśród miłośników "ciężkiego" brązu.

Do tego ten gość ma chyba nadgarstek w okolicach 16cm, więc takie "odważniki" są w ogóle poza jego radarem 😂.
Ja nawet nie kojarzyłem, że jest Hami Khaki Field z brązu. Tudor albo IWC też by mi nie przeszły przez myśl na hasło "brąz".

Pozostałe mniej lub bardziej kojarzyłem. Spośród oferty Glycine, zdecydowanie wolałbym Airmana w brązie niż Combat Suba.

Orisy w brązie potrafią być fajne, ale akurat jak na mój gust, to nie te z pastelowymi tarczami i nie bi-colory.

Natomiast bardzo podoba mi się Longines Legend Diver. Dla mnie jest świetny. Tylko cena mi się nie podoba i L2L. No i PAM piękny, ale to już trochę inna liga.

CW w brązie bym chętnie u siebie widział, tylko nie model z filmiku, ale C63, po warunkiem, że zamiast tej półprzeźroczystej tarczy zrobiliby wersję z "przecieraną" tarczą zieloną. Taką, jaka jest w zwykłym modelu ze stali.

Nawet nie musi być COSC, byle tarcza była jakaś fajniejsza. Miałem w planach na ten kwartał kupić zwykły C63 z zieloną tarczą, ale skoro poszli w brąz, to może chwilkę poczekam.

 

obraz.thumb.png.26390494caef49324ea985b2c8006ed6.png

 

 

Zgadzam nie z Tobą w całej rozciągłości tematu, jednak w kwestii rozmiarów z przyczyn naturalnych pozostanę nieugięty 

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Sprawa perspektywy. Teddy głównie obraca się wśród mainstreamowych marek i dokładnie takie zegarki z brązu wybrał.

Dlatego w filmie brakuje microbrandów wyspecjalizowanych w ćwierćkilowych brązowych nurkach co mają minimum 45mm średnicy i 15mm wysokości i które są popularne wśród miłośników "ciężkiego" brązu.

Do tego ten gość ma chyba nadgarstek w okolicach 16cm, więc takie "odważniki" są w ogóle poza jego radarem 😂.
Ja nawet nie kojarzyłem, że jest Hami Khaki Field z brązu. Tudor albo IWC też by mi nie przeszły przez myśl na hasło "brąz".

Pozostałe mniej lub bardziej kojarzyłem. Spośród oferty Glycine, zdecydowanie wolałbym Airmana w brązie niż Combat Suba.

Orisy w brązie potrafią być fajne, ale akurat jak na mój gust, to nie te z pastelowymi tarczami i nie bi-colory.

Natomiast bardzo podoba mi się Longines Legend Diver. Dla mnie jest świetny. Tylko cena mi się nie podoba i L2L. No i PAM piękny, ale to już trochę inna liga.

CW w brązie bym chętnie u siebie widział, tylko nie model z filmiku, ale C63, po warunkiem, że zamiast tej półprzeźroczystej tarczy zrobiliby wersję z "przecieraną" tarczą zieloną. Taką, jaka jest w zwykłym modelu ze stali.

Nawet nie musi być COSC, byle tarcza była jakaś fajniejsza. Miałem w planach na ten kwartał kupić zwykły C63 z zieloną tarczą, ale skoro poszli w brąz, to może chwilkę poczekam.

 

w temacie longinesa bronze. stosunkowo często bywa na rynku wtórnym. nawet na naszym bazarku. myślę że miłość mija przy pierwszej przymiarce.  

miałem przyjemność na żywo. wrażenia jak ze spiritem. oczywiście negatywne

sam napis "longines" nie powala mnie na kolana. 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, abir napisał(-a):

czołem Marcin,

i jak gliceryna??  mam nadzieję, że dobrze doradziłem 😉

 

 

 

dobry filmik,

zaznaczam, że to moja spaczona opinia. wszystkie orisy, baltic, hamilton, longines to wielki zieeeew.

glycine combat i rado nigdy nie był w moim typie

CHW jest ciekawy. miałem dwie pierwsze wersje. za pół ceny bym się skusił 😁

tag i tudor całkowicie brak chemii między nami od zawsze

iwc - sam nie wiem. jest tyle pilotów w brązie w rozsądnej cenie. nie mój poziom cenowy. ale zegarek fajny

pam - nie mój poziom cenowy. zegarek bardzo fajny

mimo, że go już nie mam to młotek zelosa najfajniejszy 😀

 

Myślę, że dobrze że wybrałem niebieską wersję przymiarka przez chwilę w sklepie jeszcze dwa lata temu to za mało 😀

Bardzo fajnie leży rozmiar odpowiedni więc myślę, że długo będzie cieszyła 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bebechy od Seiko...ale to dobra wiadomość bo jest to koń roboczy. Dokładny, bardzo popularny mechanizm, tani w serwisie. Czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Thomas666 napisał(-a):

Zgadzam nie z Tobą w całej rozciągłości tematu, jednak w kwestii rozmiarów z przyczyn naturalnych pozostanę nieugięty 

 

Wiem. Pozostanę tutaj sam jeden, jak palec, pomiędzy tymi olbrzymami z moim fliegerem w brązie w rozmiarze 40mm. Nawet nurka w brązie mam w skromnym, jak na tutejsze standardy, rozmiarze 42mm. 😁

 

3 minuty temu, abir napisał(-a):

w temacie longinesa bronze. stosunkowo często bywa na rynku wtórnym. nawet na naszym bazarku. myślę że miłość mija przy pierwszej przymiarce.  

miałem przyjemność na żywo. wrażenia jak ze spiritem. oczywiście negatywne

sam napis "longines" nie powala mnie na kolana. 

 

Dokładnie tak to wygląda. Z wyglądu jest piękny (dla mnie), ale L2L nie bardzo dla mnie do przełknięcia. Co do ceny, to nawet używane chodzą chyba gdzieś w okolicach 10k. Trochę nie moja bajka. Najdroższy zegarek jaki kiedykolwiek kupiłem, to połowa tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dokładnie tak to wygląda. Z wyglądu jest piękny (dla mnie), ale L2L nie bardzo dla mnie do przełknięcia. Co do ceny, to nawet używane chodzą chyba gdzieś w okolicach 10k. Trochę nie moja bajka. Najdroższy zegarek jaki kiedykolwiek kupiłem, to połowa tej kwoty.
Wartość zegarka to stan umysłu, podobnie jak kraj Rad Rosja .
Dawno temu jak podliczylem wartość wszystkich moich popierdułek to miałbym muuuna z księżyca. Dobrze że nie jest w moim typie

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Taki klamer wyhaczyłem w graciarni - będziem szyli 22x20mm :)

TUxNlZ2.jpg

 

Macie pomysł, od czego "UP" może być? Żeby się nie okazało, że noszę pasek z klamrą od jakiegoś "strap on'a" czy coś...

Choć w sumie, ciekawą historię mógłbym wtedy do paska dokleić :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to wskazówka jak zakładać pasek, czy coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LkYhB3v.jpeg

kErOfIN.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.