Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artooro napisał(-a):

Może nowy Oris ProPilot w brązie? Ma nakładane indeksy, świetną klamerkę ale przez to zostaniesz raczej skazany na ori paski. Rado Capitan Cook również wygląda zachęcająco

Z micro H2O Tiburon wygląda świetnie ;)

oris i rado to całkowicie nie moja bajka.

h2O właśnie chodzi mi też po głowie, ale orca w brązie. tylko trzeba wyłożyć 1200 euro. za takie pieniądze to chyba wybrałbym co innego -np ten stenek marine bronze

jeszcze memphis belle jest si. ale tu 1600 euro. i chyba aż tak mnie nie pociąga aby wyłożyć tę kwotę

i tak cały czas .... 🙃

 

Godzinę temu, dzyndzl napisał(-a):

 

Tak :( Mimo, że miałem do czynienia ze zdecydowanie mniejszą ilością tych zegarków, niż Ty. Od jakiegoś czasu, jak myślę o nowym czaso(umilaczo)mierzu, to szukam głównie w metalach kolorowych. Zazwyczaj, jak coś nowego widzę, to albo bardziej pasowałaby mi wersja w stali, albo producent dorzuca taki kwiatek, który niekoniecznie chciałbym tam widzieć... Starość może po prostu 🤔

to może być trafiona w sedno tarczy diagnoza😀

 

 

12 minut temu, Thomas666 napisał(-a):

 

ale ty masz zachcianki. strom jak pamiętam był robiony w kilku sztukach i cena ponad 50 000 funtów 😵

mimo wszystko też bym przygarnał. ale za pół ceny tu nie zadziała 😁

 

 

u mnie dziś tak

 

1648139372407.thumb.jpeg.76bbd9604e8a4c51bcb878929ec1263c.jpeg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

69.000 franciszków. I chyba 99 sztuk zrobili, ale pocieszam się, że cały czas są dostępne😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H2O Tiburon miałem, mogę śmiało polecić, bo wygoda noszenia tego modelu bije większość na rynku, ale zapewne odpada tez przez rozmiar.  Przez uszy, schowana koronkę ugory bądź na dole (teraz jest możliwość wyboru czy koronka ma być na 6 czy 12 godzinie) to nosi się ten zegarek raczej jak wydłużona 40mm, ale nie rozmiar dla kolegi 😉

 

nad Orisem myśle sam ale tez rozmiar mnie powstrzymuje. Miałem wcześniej stalowy ten większy (44 albo 45mm)  i był okej, obawiam się ze ten będzie za mały po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronz,miedz i niemieckie srebro . (Mokume)

276132306_10160012995491473_259162462620935703_n.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne paseczki. Prawie jak na spodniach Kaszuba🙃

 

Ma potencjał ten materiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest!

W sumie mieszkam w Kaszubii (takiej miejskiej, pokrzyżackiej), to odczuwam prawo do oceny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy posiada ktoś Maranez Rawai i Bangla 47mm? Chodzi porównanie wielkości- po długich przemyśleniach najbardziej skłaniam się ku Bangla, ale jest dostępny w rozmiarze aż 47mm.

 

Do tej pory miałem maksymalnie na ręku 44-45mm.

 

Byłbym wdzięczny za rady lub zdjęcia porównawcze.

 

Ps - wg specyfikacji Rawai ma szkło wypukłe ale bez AR - czy AR w zegarku wyraźnie poprawia przejrzystość szkła? 

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Szczerze powiem: Kupuj oba, będą się lepiej chowały w parze. A poważnie, to są tak różne zegarki i tak przezajebiste, że trzeba mieć je oba. Rawai jest tak fajny, że dokupiłem sobie drugi - 49

 

 

51958685087_ee39c9f039_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do przejrzystości szkła to nie rozumiem kwestii... Nie widziałem zegarka z mętnym szkłem, AR nie ma nic do tego chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłem- czy powłoka AR daje wyraźną różnicę bo spotkałem opinie, że dzięki AR(brak odbić/refleksów) powoduje tak dobrą przejrzystość dając złudzenie braku szkła...🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Najlepiej to widać chyba na breitlingach, mają podwójny AR. Rzeczywiście, efekt jest powalający. Niestety, trzeba uważać, żeby nie zepsuć zewnętrznej powłoki, to już nie są zegarki do codziennego ciorania...

 

 

49025583461_7058b96c43_3k.jpg

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wrócił z przeglądu

Po zakupie Movasa przeszła mi ochota na kolejne zakupy, nic ciekawego nie widzę w rozsądnej cenie a znudziło już mnie to przerzucanie sprzętu ale cały czas zerkam na Orisa Carl Braescher Chrono, ale w tym przypadku musiałbym przekroczyć kolejną psychologiczną granicę, na którą jeszcze nie jest (chyba) gotowy ;)

PXL_20220325_124436982_MP.thumb.jpg.f697038a532a8dc43f858822b5ad1269.jpg

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artooro napisał(-a):

...ale cały czas zerkam na Orisa Carl Braescher Chrono, ale w tym przypadku musiałbym przekroczyć kolejną psychologiczną granicę, ...

 

 

tej granicy tak na prawdę nie ma. sam sobie utrudniasz 😉

jeśli naprawdę ten oris da ci zadowolenie to warto. 

na mnie one nie działają, ale to nie ja mam być zadowolony z wydanych pieniędzy. ☺️


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, artooro napisał(-a):

W końcu wrócił z przeglądu

Po zakupie Movasa przeszła mi ochota na kolejne zakupy, nic ciekawego nie widzę w rozsądnej cenie a znudziło już mnie to przerzucanie sprzętu ale cały czas zerkam na Orisa Carl Braescher Chrono, ale w tym przypadku musiałbym przekroczyć kolejną psychologiczną granicę, na którą jeszcze nie jest (chyba) gotowy ;)

 

Zdecydowanie warto, to jeden z zegarków których sprzedaży najbardziej żałuję. Ten Oris to naprawdę klasa sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przywitam zdjeciem z wczoraj:)41b4140defffd8fa1962ca7dcbbb1ccd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Cieszę się, że taki mały🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie nie jest źle, podobnie jak Orisie wąski bezel wizualnie sporo go powiększa, poza tym rąsia u mnie skromna, Movas na nadgarstku wygląda jak potwór :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Movasa bym nosił, Krzysiek ładny, ale za mały, więc nie będzie korciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.