Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Do was przynajmniej zegarki docierają - mój poczta polska oclić nie chce, ponieważ nie znajduje się w "słowniku pozytywnym towarów H6" i muszę sam sobie oclić lub wynająć agencję celną 
wcześniej takich numerów nie robili a zegarki, które przechodziły były w podobnej cenie
Chyba sobie odpuszczę i niech wraca z powrotem 
Jezu, pierwsze słyszę. Ale o co dokładnie chodzi. Że słowa zegarek nie ma w jakimś słowniku. Czy czego nie ma w słowniku.
Pachnie mi to "Monty Python-em"


Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, abir napisał(-a):

Jezu, pierwsze słyszę. Ale o co dokładnie chodzi. Że słowa zegarek nie ma w jakimś słowniku. Czy czego nie ma w słowniku.
Pachnie mi to "Monty Python-em"


Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Napisali tak:

"Zegarki, dla których deklarowana wartość przekracza 150 EUR nie podlegają odprawie w procedurze uproszczonej. 

Zegarki naręczne nie znajduję się w słowniku pozytywnym H6 - zawiera kody towarowe, które mogą być stosowane w zgłoszeniach H6, czyli dla których nie stosuje się zakazów i ograniczeń.

W związku z powyższym Poczta Polska nie ma możliwości dokonania zgłoszenia celnego. W takich przypadkach odbiorca przesyłki może dokonać tylko samodzielnie lub za pośrednictwem Agenta Celnego (agencji celnej) odprawy celnej. 

Prosimy o dokonanie samodzielnie czynności zgłoszeniowych. 

 

 Adresat zobowiązany jest powiadomić Pocztę Polską w terminie 20 od dnia otrzymania niniejszego zawiadomienia o dokonaniu samodzielnych czynności zgłoszeniowych"

Zegarki są w "pozytywnym słowniku H7" jednak:

"Słownik H7 dotyczy zegarków, których wartość nie przekracza 150 euro, natomiast wartość Pańskiego zegarka tą kwotę przekracza.

Słownik pozytywny H6 nie zawiera zegarków naręcznych. Dlatego też musi Pan dokonać odprawy we własnym zakresie." 

Także lepiej unikać USPS i innych narodowych przewoźników, których kontakt z nami kończy się przez PP 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, artooro napisał(-a):

Napisali tak:

"Zegarki, dla których deklarowana wartość przekracza 150 EUR nie podlegają odprawie w procedurze uproszczonej. 

Zegarki naręczne nie znajduję się w słowniku pozytywnym H6 - zawiera kody towarowe, które mogą być stosowane w zgłoszeniach H6, czyli dla których nie stosuje się zakazów i ograniczeń.

W związku z powyższym Poczta Polska nie ma możliwości dokonania zgłoszenia celnego. W takich przypadkach odbiorca przesyłki może dokonać tylko samodzielnie lub za pośrednictwem Agenta Celnego (agencji celnej) odprawy celnej. 

Prosimy o dokonanie samodzielnie czynności zgłoszeniowych. 

 

 Adresat zobowiązany jest powiadomić Pocztę Polską w terminie 20 od dnia otrzymania niniejszego zawiadomienia o dokonaniu samodzielnych czynności zgłoszeniowych"

Zegarki są w "pozytywnym słowniku H7" jednak:

"Słownik H7 dotyczy zegarków, których wartość nie przekracza 150 euro, natomiast wartość Pańskiego zegarka tą kwotę przekracza.

Słownik pozytywny H6 nie zawiera zegarków naręcznych. Dlatego też musi Pan dokonać odprawy we własnym zakresie." 

Także lepiej unikać USPS i innych narodowych przewoźników, których kontakt z nami kończy się przez PP 😕

Myślę, że źle zrozumiałeś tekst pisany. Tutaj chodzi o wartość zegarka przekraczającą 150 EUR. Od dawna Poczta Polska nie odprawia zegarków droższych niż ta wartość i jeśli na deklaracji celnej nadawca wpisał powiedzmy 250$ to musisz sam wziąć agencję celną. W dobrych układach 300-400zł plus oczywiście koszty importowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej rozumiem to, co napisał do mnie urząd, zdziwił mnie fakt, że na początku poprzedniego roku ten sam UP w Poznaniu odprawił mi dwa zegarki powyżej 150 €,  jak doczytałem na necie, jak zresztą napisałeś, z uwagi na obowiązujące od dawna przepisy nie musiał, gdybym to wiedział zdecydowałbym się na droższą przesyłkę kurierską, żeby nie tracić czasu i dodatkowych pieniędzy ale w temacie prawa celnego biegły nie jestem, ponieważ nigdy nie było mi to potrzebne 

Post napisałem, ponieważ wiele osób na forum (w tym ja) nie wiedziało o tych przepisach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, na początku tego roku PP wprowadziła zasadę, że nie odprawia droższych zegarków. Było o tym nawet na forum pisane. Teraz sprowadzanie spoza UE to droga przez mękę. Trzeba się dogadywać ze sprzedającym, żeby wpisywał GIFT i zaniżał wartość na deklaracji. Wielu sprzedawców już się nauczyło i nawet ogłaszają w opisach aukcji, że wysyłają z zewnętrznym ubezpieczeniem i wpisują niską deklarowaną wartość. Widocznie cała Unia robi takie problemy, nie tylko nasza poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko dziwne. Ale "poczta polska" to chyba stan umysłu jak Rosja, a nie działająca firma zgodnie z wytycznymi.
W tym roku sprowadzałem zegarek z USA i Kanady. Oba droższe niż 150 USD. Z Kanady zegarek przeszedł przez urząd celny poczty w Pruszczu gdańskim jak przez masło. Żadnego kontaktu, jeden dzień na celnym, następny dzień dostawa. Zegarek z USA, to zadzwonił do mnie osobiście bardzo miły pan z urzędu celnego w Pruszczu gdańskim z info że muszę wypełnić pełnomocnictwo dla nich dla oclenia zegarka powyżej 150 USD. I czy chcę otrzymać dokumenty mailem czy listownie. Wypełniłem, zaniosłem na pocztę. Za 2 dni miałem zegarek w domu. Za usługi celne poczta skasowała mnie 8,50 PLN za każdy import.
A czy jest różnica w cleniu towaru za 130 USD i za 170 USD ?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wypociny powstaly ostatnio i poszly w swiat.

296306160_10160255389366473_1190663838711013736_n.jpg

297704696_10160270902171473_4863099993325072061_n.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paskowe zabawy...154723f1d48ff99a75f92b57243e9665.jpg&key=e740ab203c552c9f64da8bc4bc673825f50767d2d741a0ea799bf6af38872faf
Daj więcej zdjęć tego zegarka. Jest ciekawy i bardzo ładny. Tylko chyba dość płaski. I to mnie cały czas powstrzymuje

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, abir napisał(-a):

Daj więcej zdjęć tego zegarka. Jest ciekawy i bardzo ładny. Tylko chyba dość płaski. I to mnie cały czas powstrzymuje

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Grubością nie grzeszy, tych 15mm chyba nie ma. Będę w domu, to coś cyknę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belle

 

1659541454269.thumb.jpeg.858945c7672510007e9baad6728aec5a.jpeg

 

1659541454283.thumb.jpeg.825842ac239dca723582248fe513cd4a.jpeg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany Maraneza Layana w normalnej cenie ktoś nie ma na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, artooro napisał(-a):

Chyba się starzeję, coraz mniejsze zegarki mi się podobają...

 

Fajnego fildłocza w brązie też bym przytulił, nawet tak dla samego miecia ;) Ze dwa miesiące temu na kickstarterze był fajny maluch, za długo się zastanawiałem, później wyleciało z głowy, a teraz nawet nie potrafię go w historii wyszukać 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2022 o 19:52, dzyndzl napisał(-a):

Fajnego fildłocza w brązie też bym przytulił, nawet tak dla samego miecia ;) Ze dwa miesiące temu na kickstarterze był fajny maluch, za długo się zastanawiałem, później wyleciało z głowy, a teraz nawet nie potrafię go w historii wyszukać 🤦‍♂️

Hamilton khaki field mechanical w brązie od razu przychodzi na myśl:)

Edytowane przez Laponek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

airman łyk..endowo  😎🥃

 

 

1660578955210.thumb.jpeg.6b25331a1f3091e26c702e5fbf2cf133.jpeg

 

1660578955182.thumb.jpeg.04cad5d0c7febc49b0245a56acef6907.jpeg

 

1660578955172.thumb.jpeg.5347ca11de5c0f78bd25798972b45f4d.jpeg

 

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.