Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Moja PO chyba się już dotarła. Po 7 dniach testu nadgarstkowego ma niecałe +5 sek. Odkryłem ważną rzecz: zegarek nocuje na zaworze helowym i wtedy przez noc nie ma w ogóle odchyłki :D

 

Próbuję robić codzienne pomiary choć nie zawsze o tym pamiętam.

Ale rzeczywiście, potwierdzam Twoje odkrycie - nocleg PO koronką do góry - i w zasadzie nie ma odchyłki. Odchyłka in minus pojawia się natomiast jeśli nie noszę zegarka np. przez 1 dzień i do tych załóżmy 8h "snu" dodać jeszcze kolejne 24h postoju do następnego założenia. Wtedy ma ok. 32 h wychodzone i rezerwa jest na wykończeniu.

No ale to chyba częsta prawidłowość wielu automatów, kiedy stają się mniej dokładne na "resztce rezerwy"?

Dlatego marzy mi się zegarek z 7-8 dniową rezerwą :wink:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GRANIT

Witam !

 

Mam potwierdzenie mojego przypuszczenia o ktorym pisalem kilka postow wczesniej w tescie Certiny DS-1 , czyli od 17.01.08 r. od momentu synchronizacji o godz 22:31:00 do dnia dzisiejszego do godz 18:54:00 moja Certina przyspieszyla 15 sek co daje +3 sek/dobe (przewaznie bylo 12 godz na reku i 12 godz koronka do gory) wynik chyba niezly jak na ten zegarek :-)

za jakis czas napisze jak sie sprawuje dalej ...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GRANIT

Witam !

 

No i ciag dalszy testu , zegarek jest noszony 12-16 godz na reku , na noc odkladam koronka do gory i dzis sprawdzlem odchylke i wyniosla:

25.01.08 r. - 22:22:00 - + 23 sek co daje średnia odchylke na plus od ostatniej synchronizacji o ktorej pisalem wczesniej +2,8 sek , wydaje mi sie , ze jest niezle jak na taki zegarek a i wcale nie odstaje duzo od ''wiekszych braci''

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

niebieski to zeno combat pilot (FHF 469-4), czerwony to epos passion 3366 (Unitas 6497-1), zielony to hamilton khaki quartz :lol:

post-0-0-05779000-1330793634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierze od tygodnia samuraja. Jestem milo zaskoczony, bo mam jeden zegarek na ETA 2824-2 i 7s26 i oba maja duzo wieksze odchylki.

Samuraj robi od tygodnia rowno:

-3 spiac tarcza do gory/do dolu

-2 koronka do dolu

-5 koronka do gory

 

i tak bedzie spal na poduszcze w pudelku, takze z wyniku -3 na dobe bede zadowolony :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze posty i dochodze do wniosku, ze musze poregulowac moje maszyny :lol:

Na razie rekordy bije Mriya - z -10 sekund na tydzień i podobnie klubowy Zenek - reszta mechanicznych odstaje. Ale coś mnie to nie rusza - a jeszcze z 1,5 roku temu włosy z glowy bym rwał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GRANIT

... bo w zyciu roznie bywa ... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam Wasze posty i dochodze do wniosku, ze musze poregulowac moje maszyny :lol:

Na razie rekordy bije Mriya - z -10 sekund na tydzień i podobnie klubowy Zenek - reszta mechanicznych odstaje. Ale coś mnie to nie rusza - a jeszcze z 1,5 roku temu włosy z glowy bym rwał :lol:

mnie tez nie rusza :lol:

Kiedys Certine codziennie korygowalem do czasu pobieranego z NTP - dzieki Bogu( tzn zegarmistrzowi) ETA ma stop sekunde :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GRANIT

Witam !

 

Testow ciag dalszy , no i tak mam po 11 dniach o godz 21:01:00 (+31 sek) czyli srednio na dobe wychodzi 2,8 sek.

Dalej co jakis czas bede sprawdzac ten wynik

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sumo wcześniej - 8 sek na dobę

teraz po regulacji -10 sek po 15 dniach :shock:

czyli nie cała sek na dobę

Na ręku mam go całą dobę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dokładność (pi razy oko) mają tanie mechaniki Seiko, np.:

http://allegro.pl/item300665237_seiko_snk6...przedawcy_.html

http://allegro.pl/item303155897_seiko_kine...garek_bcm_.html

etc.

 

I pytanie inne. Czy ten napęd porusza jakąś prądnicą i dalej zegarek zasilany jest prądem czy naciąga się jakaś sprężyna? Bo słyszałem o dwóch wersjach rozwiązania i nie wiem jaka stosowana jest w przypadku tych tanich Seiko 5.

 

Dzięki


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką dokładność (pi razy oko) mają tanie mechaniki Seiko, np.:

http://allegro.pl/item300665237_seiko_snk6...przedawcy_.html

http://allegro.pl/item303155897_seiko_kine...garek_bcm_.html

etc.

 

I pytanie inne. Czy ten napęd porusza jakąś prądnicą i dalej zegarek zasilany jest prądem czy naciąga się jakaś sprężyna? Bo słyszałem o dwóch wersjach rozwiązania i nie wiem jaka stosowana jest w przypadku tych tanich Seiko 5.

 

Dzięki

Ten drugi to ani tani ani mechaniczny - kwarc na "dynamko" mówiąc obrazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 33 dnia od ustawienia z atomowym wzorcem: http://www.uhrzeit.org/atomuhr.html

Orient chodził tylko na - przez natepne 5 dni minimalnie na + pózniej przez natepny dzień zrobił -1sek i teraz po 39 dniach dokładność jest fantastyczna!

-33sek po 39dniach! 8)

średnia: 0,85sek!

 

non stop na ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam ze strony: http://wwp.greenwichmeantime.com/time-zone...n-union/poland/

 

Póki po 24h Frederique Constant spieszy się o 1 sekundę.

Zrobię pomiary kilkunastodniowe i opublikuję wykres.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygloda na to ze Orient przypomniał sobie ze mozna tez robić odchyłki na +.

mija 41 dzień a Orient ma odchyłke -29sek!

 

nonstop noszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. po dwóch miesiącach od regulacji ( w tym czasie odchyłki dzienne ok 1 sek) Orient zaczyna chodzic nie zaciekawie odchyłki przekraczajo 10sek.

 

czy zauwazylisie kiedys podobne objawy u swoich?

 

co moze byc tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm.. po dwóch miesiącach od regulacji ( w tym czasie odchyłki dzienne ok 1 sek) Orient zaczyna chodzic nie zaciekawie odchyłki przekraczajo 10sek.

 

czym się przejmujesz całkiem dokładny, mój praktycznie nowy bo kupiony w październiku zeszłego roku, ma dzienną odchyłkę na poziomie 25s na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm.. po dwóch miesiącach od regulacji ( w tym czasie odchyłki dzienne ok 1 sek) Orient zaczyna chodzic nie zaciekawie odchyłki przekraczajo 10sek.

 

czy zauwazylisie kiedys podobne objawy u swoich?

 

co moze byc tego powodem?

 

Tak, podobnie bylo w mojej kieszonce Zenitha. Przez 17 dni przyspieszyl 2 s, po czym w ciagu 6 dni przyspieszyl 55 sekund. zastanawialem sie nad przyczyna, ale nic nie wymyslilem.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frederique Constant 2 Step Case: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=21172

 

Po 18 dniach działania sumaryczna niedokładnośc wynosi zaledwie 5 sekund - niektóre tego nie osiągają.

 

post-16849-0-26254400-1330800313.gif

 

Największa, bo 5 sekund w ciągu doby wyniosła 16 lutego - wtedy nie był w ogóle noszony.

 

Mnie te wyniki satysfakcjonują.

 

Właściwie nie widzę zależności od tego jak zegarek spoczywa podczas nocy. Działa sobie jak on chce :D


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GRANIT

... a moja Certina DS-1 po 19 dniach +68sek sumarycznie co daje srednia 3,6 sek/dobe ... jest OK a moze jeszcze troche sie dotrze ;-) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku używania moja Cytrynka (czekoladka) trafila na obiecaną przy zakupie regulację. Regulacja była bardzo krótka, ok 5 min. Wibrograf wskazal -1 koronką w dół i + 4 tarczą do góry. Jednak zdecydowanie lepiej jest kiedy jest noszona. Od piątku do dzisiaj, odkładana na noc (zwykle koronką w dół) ma odchyłkę sumaryczną -1s. Sekunda na 5 dni to świetny wynik. Zobaczymy jak będzie kiedy mocniej sie ociepli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=21172

 

Koniec lutego, minął niemal cały miesiąc, równe 26 dni. Wynik? Łącznie +6 sekund w stosunku do wzorca (zegar atomowy).

 

post-16849-0-28637700-1330801465.gif


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.