Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Mój swieży nabytek Tissot PRS516 Automatic na 2836-2 robi regularnie -20s/doba  :blink:

Mam go dopiero kilka dni, ale nieco przegięcie, poczekam trochę, ale chyba można po tym mechanizmie oczekiwać nieco więcej?

Myślicie, że jak taka odchyłka się utrzyma spokojnie można w ramach gwarancji domagać się regulacji?

Bodajże ma chyba dokładność+/-15 sek/doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój swieży nabytek Tissot PRS516 Automatic na 2836-2 robi regularnie -20s/doba :blink:

Mam go dopiero kilka dni, ale nieco przegięcie, poczekam trochę, ale chyba można po tym mechanizmie oczekiwać nieco więcej?

Myślicie, że jak taka odchyłka się utrzyma spokojnie można w ramach gwarancji domagać się regulacji?

Bodajże ma chyba dokładność+/-15 sek/doba

 

Moim zdaniem to trochę duża odchyłka i pomyślałbym nad regulacją. Mam ten sam zegarek i robi mi ok. 5s dziennie na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle i mam nadzieje ze bedzie lepiej. Taka dokladnosc jak u Ciebie zadowolilaby mnie jak najbardziej. Zegarek jest nowy, mysle ze dam mu tak z miesiac na rozkrecenie sie i wtedy zaniose do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako "nowy" witam wszystkich.

Tissot T-Race T0484272705702:

Pomiary nie były jeszcze wykonywane we wszystkich pozycjach. Zegarek nowy, 5-cio tygodniowy.

noszony: od +6 sek / dobę do +9 sek / dobę

w rotomacie: od +10 sek / dobę do +12 sek / dobę

Gdy zegarek był całkowicie nowy, miał o około 4 sek większe przyspieszenie. Co ciekawe ta zmiana odbyła się właściwie z dnia na dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Tissocik (PRS516 2836-2) widać się "rozkręca" wyczyn z ostatnich dni to -27sek/doba  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako "nowy" witam wszystkich.

Tissot T-Race T0484272705702:

Pomiary nie były jeszcze wykonywane we wszystkich pozycjach. Zegarek nowy, 5-cio tygodniowy.

noszony: od +6 sek / dobę do +9 sek / dobę

w rotomacie: od +10 sek / dobę do +12 sek / dobę

Gdy zegarek był całkowicie nowy, miał o około 4 sek większe przyspieszenie. Co ciekawe ta zmiana odbyła się właściwie z dnia na dzień...

... Duże zmiany podczas wyjazdu na narty: (w nocy bez rotomatu i noszony "na stoku"):

w nocy: od +14 do +20

dzisiaj nawet: noszony (ale niewiele ruszany - jazda samochodem): +33 sek

... czy jest możliwe, że zegarek mniej nakręcany tak bardzo przyspiesza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem, że im mniej nakręcony zegarek tym szybciej chodzi. Nie wiem ile w tym prawdy. Natomiast mój PR516 w ciagu 1 dnia zrobił ok. +20s. Och ETA, ETA. Nie dziwne, że im "ktos" fabryke spalił. Odchyłki go dobiły :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Le Locle 41.1.423.33 (trochę w rotomacie, noszony oraz spoczynek poza rotomatem) na dobę +7 sec. Jak na 2824.2 chyba nie jest tak źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Duże zmiany podczas wyjazdu na narty: (w nocy bez rotomatu i noszony "na stoku"):

w nocy: od +14 do +20

dzisiaj nawet: noszony (ale niewiele ruszany - jazda samochodem): +33 sek

... czy jest możliwe, że zegarek mniej nakręcany tak bardzo przyspiesza?

No juz wiem czemu u mnie jest czasem "tylko" -10 s/dobe bo byl slabo nakrecony a jak normalnie to -20/30 s na dobe. Swiss made zobowiazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn U1 na dobę -3 sek. Stabilnie od kilku miesięcy przy właściwie codziennym noszeniu, choć początkowo odchyłki były nawet mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot power reserve - noszony od kilku dni - bardzo regularnie +5 sekund na dobę. ETA 2897.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot PRS516 +4s/doba

Certina DS1 +20s/doba

Seiko SKX007 +3s/doba

Orient Mako +1s/doba

Poljot budzik +17s/doba

Tissot Quadrato +3s/doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyregulowałem Seiko Bambino na około +1 sek na dobę. Oczywiście nie jest to regułą bo potrafi też zrobić + kilka sekund więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebel 1911 Chronograph na El Primero  -  +/- 2 sekundy na dobę. Najczęściej "0" odchyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Duże zmiany podczas wyjazdu na narty: (w nocy bez rotomatu i noszony "na stoku"):

w nocy: od +14 do +20

dzisiaj nawet: noszony (ale niewiele ruszany - jazda samochodem): +33 sek

... czy jest możliwe, że zegarek mniej nakręcany tak bardzo przyspiesza?

Ponieważ +33 a nawet +35 zostało na stałe niezależnie od nakręcenia, czy pozycji zaniosłem zegarek do serwisu na Marynarską 15 - diagnoza: delikatnie namagnesowany. Rozmagnesowanie i regulacja 30 min w ramach gwarancji i od paru już dni zegarek trzyma w każdych warunkach +10 sek. Może pójdę za jakiś czas na poprawkę regulacji - ale szczerze mówiąc nie wiem, czy to ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz wiem czemu u mnie jest czasem "tylko" -10 s/dobe bo byl slabo nakrecony a jak normalnie to -20/30 s na dobe. Swiss made zobowiazuje...

 

Ja zaobserwowałem raczej odwrotną tendencję - jak zegarek automatyczny (weryfikowane na różnych zegarkach) jest w pełni nakręcony to przyspiesza, a jak dłużej "leży" to z czasem zaczyna zwalniać. Oczywiście skala tego zjawiska jest zróżnicowana i zależy od zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Le Locle 41.1.423.33 (trochę w rotomacie, noszony oraz spoczynek poza rotomatem) na dobę +7 sec. Jak na 2824.2 chyba nie jest tak źle ?

Mój LeLocle w ciągu pierwszych 3 tygodni zrobił +7sec. Był noszony regularnie 7dni/tyg po minimum 5 godzin. Zero rotomatów (nie posiadam). Potem stanął, bo przez dwie doby nie miałem do niego dostępu i zaczął robić większe odchyłki ;) ale nie sprawdzałem jak duże jeszcze.

 

EDIT: 7 sekund nie na dobę, ale przez 21 dni :)

Edytowane przez AddMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem raczej odwrotną tendencję - jak zegarek automatyczny (weryfikowane na różnych zegarkach) jest w pełni nakręcony to przyspiesza, a jak dłużej "leży" to z czasem zaczyna zwalniać. Oczywiście skala tego zjawiska jest zróżnicowana i zależy od zegarka.

Mój Vostok amfibia jak był noszony to chodził (w miarę) punktualnie, jak więcej poleżał to przyśpieszał - ot paradoks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widząc ten temat również zrobiłem test mojej piątki SNKK71K1. No i kiepsko.. Ale wiedziałem o tym, bo zawsze ustawiam go minutę "do przodu" a po tygodniu muszę znowu przestawiać :(

Po pierwszym dniu - 15 sekund spóźnienia

Po drugim - 10 sekund spóźnienia (całkowicie 25 sekund)

Po trzecim - 18 sekund spóźnienia (całkowicie 43 sekundy)

Po czwartym - 13 sekund spóźnienia (całkowicie 56 sekund)

Po piątym - 16 sekund spóźnienia (całkowicie 1:12)

Po szóstym - 15 sekund spóźnienia (całkowicie 1:27)

Po siódmym - 22 sekund spóźnienia (całkowicie 1:49)

 

Czyli średnio 15-16 sekund spóźnienia na dzień. Noszony średnio 15 godzin dziennie.

Jeżeli zegarek jest na gwarancji to mogę go oddać do pierwszego lepszego zegarmistrza? Chodzi mi o to, czy można takowy zegarek otwierać i np. poddać go regulacji? Czy musiałbym jechać do sklepu gdzie go kupiłem (lub do prosto do serwisu) i tam na swój koszt oddać go do regulacji? Niby mieści się w tych +-20 sekundach na dzień, ale gdy się wie, że może chodzić lepiej to kusi i męczy ;)

 

Jaki jest koszt takowej regulacji u zegarmistrza, a jaki w serwisie? I czy jest to opłacalne w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Seiko SNZG13K1 niestety z poczatkowych 5-6s dziennie opoznienia rozkrecil sie do 9-10s.

Jak dojdzie do 15s to chyba udam sie na regulacje, aktualnie mam maksik niedokladnosci jaki akceptuje.

Chyba, ze i ja tez sie rozkrece jak Seikacz i zacznie mi to powiewac, ale watpie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tissot Le Locle T006428 A, az trudno uwierzyć, ale +1 sec. dziennie! Potrzebował czasu na "dotarcie", ale teraz trzyma taki poziom. Od miesiąca jest to mój codzienny zegarek i nie zdejmuje go z reki.

 

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot automatic po zeszłotygodniowym drobnym remoncie, regulacji i smarowaniu, od czterech dni na ręku ale nie non stop- chodzi idealnie czyli może max +4,5 sek/doba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Seiko SNZG13k1 na początku robił +7s/24h niezależnie od położenia go na noc.Dwa razy po weekendzie stanął ale było to spowodowane słabym naciągiem gdyż całą sobotę i niedzielę siedziałem w fotelu więc widocznie nie miał odpowiedniego ruchu.

Ostatnio przeprowadziłem test , kolumna środkowa to zegar atomowy on-line a po prawej wspomniane Seiko .Oto wyniki:

 

20.01.2014  -  23'12"00      23'11"25

21.01.2014  -  21'18"00      21'17"31

22.01.2014  -  10'39"00      10'38"31

                       23'42"00      23'41"33

23.01.2014  -  9'24"00        9'23"38

                       22'32"00      22'31"40

24.01.2014  -  13'57"00      13'56"41

                       23'32"00      23'31"42

25.01.2014  -  12'41"00      12'40"44

26.01.2014  -  0'27"00         0'26"44

                       10'26"00       10'25"44

 

Zegar nie był ustawiony co do sekundy z zegarem atomowym.

Noszony codziennie po 12 h . 

Zauważyłem nieregularny chód czy po prostu nie mam jeszcze wiedzy na temat regularnego chodu bo dla mnie laika te wyniki są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.