Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Omega Seamaster 300m Professional - wyszło 0,0 w ciągu tygodnia. 12 godzin na ręku, 12 godzin leży. Trochę szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz ustawiałem Bambino 01.01.2014. Miał wtedy -19s. Teraz ma +10 i nie przyspiesza. Widać zima mu służy ;)

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka na dotarciu Seiko SRP441 od trzech dni średnio -3sek. na dobę. Co dziwne zdjęty z ręki i przez noc potrafi być na 0, a potem w ciągu dnia opóźnia. Lubi się wylegiwać, leniuszek? ;)

 

Po tygodniu - ogólny wynik: -10sek, czyli wychodzi nieco ponad sekundę na dobę:-) I znowu zaobserwowałem, że w ciągu jednego dnia noszenia potrafił się spóźnić 3 sekundy, a potem leżąc przez noc "nadrabiał" 2! Ale ogólnie jak na początek eksploatacji jestem bardzo zadowolony, to w końcu wynik niewele ustępujący kwarcom:-)

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nówka na dotarciu Seiko SRP441 od trzech dni średnio -3sek. na dobę. Co dziwne zdjęty z ręki i przez noc potrafi być na 0, a potem w ciągu dnia opóźnia.

Co w tym dziwnego? Mechaniczny zegarek zawsze chodzi szybciej na półce, niż na ręce. Weź jeszcze pod uwagę pozycję: zwykle położony tarczą do góry jest szybszy niż koronką do góry. A kiedyś byłem na koncercie jazzowym, gdzie się dużo klaskało przez łącznie kilka godzin - wtedy ETA 2824 zwolniła wyraźnie - o kilkanaście sekund, mimo że wcześniej chodziła niemal idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego? Mechaniczny zegarek zawsze chodzi szybciej na półce, niż na ręce. Weź jeszcze pod uwagę pozycję: zwykle położony tarczą do góry jest szybszy niż koronką do góry. A kiedyś byłem na koncercie jazzowym, gdzie się dużo klaskało przez łącznie kilka godzin - wtedy ETA 2824 zwolniła wyraźnie - o kilkanaście sekund, mimo że wcześniej chodziła niemal idealnie.

Rabin-hood, nie mam dużego doświadczenia z zegarkami mechanicznymi, dotychczasowe (Hamilton Jazzmaster Open Heart i tani diver na chińskim seagullu) chodziły w miarę równomiernie, niezależnie od tego, czy były na ręku (i w związku z tym "dokręcane" rotorem), czy w spoczynku. Nie próbowałem też układać ich w różnych pozycjach, chociaż czytałem na forum o wpływie położenia na przyspieszenie/spóźnienie - stąd moje zaskoczenie tym, że (pozorny paradoks!) dodatkowa energia z ruchu kumulowana w sprężynie powoduje spowolnienie, a wyczerpywanie zapasów energii przyspieszenie. Jeżeli mylę pojęcia albo coś niewłaściwie rozumiem, to proszę o wyjaśnienie łopatologiczne (jak dla laika, a nie znawcy zasad mechaniki:-).

Generalnie jestem zaskoczony in plus dużą precyzją mechanizmu. 4R35 sprawuje się bardzo dobrze (pod względem precyzji), lepiej niż szwajcarska ETA w innym moim zegarku, a czytając posty na temat punktualnośći mechaników dochodzę do wniosku, że jest to póki co jeden z lepiej chodzących zegarków mechanicznych na forum:-) 

Zaskoczenie wynika też po części z tego, że na WUS czytałem opinie, z których wynika, że 4R35 to wersja 6R15 z gorszą sprężyną, krótszą rezerwą chodu i mniejszą punktualnością. Co do rezerwy chodu, to jeszcze jej nie testowałem, natomiast mój egzemplarz "trzyma czas" naprawdę nieźle:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Seiko SNZH53. Mechanizm 7S36C.  Nowy, wczoraj ( 24.02 .14)  przed poludniem wyjety z pudelka. Ustawiony do atomowego. Do rana dnia dzisiejszego w rotomacie.  Nastepnego dnia na reku. Wynik  +2 sekundy. Jak na swiezaka to niezle. Zobaczymy jak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith Captain Central Second (Elite 670):

 

Jakieś +0,3 sek /dobę (+3 sek / 10 dni)

 

Noszony ok 10 godzin dziennie, resztę doby leży płasko bez kombinowania z pozycją.

 

W weekend lekko dokręcany.

Edytowane przez bobek6969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Lady Heart. Pomijając kilka pierwszych dób, w których późnił po ok. 5-6 sek ustabilizował się na następującym poziomie:

a) 12 godz. noszenia - ok.  - 2 s.

b ) 12 godz. leżenia tarczą ku dołowi - ok. 0.

 

I teraz ciekawostka, w poniedziałek byliśmy na koncercie Depeche Mode. Po drodze była jedna bramka ( jej nie podejrzewam ), za to przez 3 godz. grania staliśmy w Golden Circle, w bezpośredniej bliskości głośników. Po powrocie stwierdziłem jakieś +30s/dobę co potwierdziłem wczoraj rano. Zawiozłem go wczoraj do Pana Jacka Skąpskiego gdzie został rozmagnesowany i ustawiony następująco:

a) tarczą ku górze - 0

b ) koronką ku dołowi - +3 s/dobę

 

Ustawiłem go wg. atomowego wczoraj ok. 19, przez 4 godz. nie rozjechał się zauważalnie, od 4 godz. leży koronką ku górze. Teraz ma ledwo zauważalnie do tyłu - 0,2- 0,3 sek.

 

Słyszał ktoś o takiej hecy?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega PO 8500

 

Jakieś +3 +4 sek/dobę

Na ręce ok. 9 godz. resztę leży w różnych pozycjach.

 

Na razie bez rewelacji, stary model chodził -2/+2.

Może się jeszcze dotrze ale już ponad miesiąc używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Dzisiaj zaczne, za tydzien sprawdze. 

 

ki4x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Citizen to mechanik? Jaki ma symbol?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman
Napisano (edytowane)

AT8050-53E  Eco Drive. Na zdjeciu za tydzien bedzie ten sam duet.  Citizen synchronizuje sie codziennie, wiec miarodajny a Seiko sie dzisiaj idealnie ustawil do atomowego.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, już myślałem, że Citizen wypuścił jakiś tajemniczy model bezkwarcowy:-)

Jak nie masz pod ręką nic synchronizowanego radiowo, to wystarczy zegar na głównej stronie forum, albo cyfrowo wyświetlany czas atomowy na http://en.uhrzeit.org/atomic-clock.php

NB: mój teść miał stary model Seiko 5, który śpieszył 5 minut na... dobę! Życzę znacznie lepszych wyników:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

A, już myślałem, że Citizen wypuścił jakiś tajemniczy model bezkwarcowy:-)

Jak nie masz pod ręką nic synchronizowanego radiowo, to wystarczy zegar na głównej stronie forum, albo cyfrowo wyświetlany czas atomowy na http://en.uhrzeit.org/atomic-clock.php

NB: mój teść miał stary model Seiko 5, który śpieszył 5 minut na... dobę! Życzę znacznie lepszych wyników:-)

Wiem, ze sa takie strony ale zdjecie celowo zrobilem zeby nie bylo....   ;)

Juz go troche mierzylem. Robi pare sekund na dobe. Zobaczymy ile uzbiera w tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Dzisiaj zaczne, za tydzien sprawdze. 

 

ki4x.jpg

 

 W trakcie tego tygodnia dokladnosc Seiko  w stosunku do Citizena mozna by zapisac sinusoida. Raz troche przyspieszyl ( ok 10 sek w srodku tygodnia ) potem zwolnil aby dojsc dzisiaj do takiego wyniku ja na zdjeciu ponizej:

 

wbhy.jpg

 

 

Przez wiekszosc tygodnia byl na lapie. Tylko jeden dzien mial do odpoczynku. Noce 50:50 rotomat : szafka nocna. Z kolei szafka to raz tarcza w gore, raz w dol.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, już myślałem, że Citizen wypuścił jakiś tajemniczy model bezkwarcowy:-)

Jak nie masz pod ręką nic synchronizowanego radiowo, to wystarczy zegar na głównej stronie forum, albo cyfrowo wyświetlany czas atomowy na http://en.uhrzeit.org/atomic-clock.php

NB: mój teść miał stary model Seiko 5, który śpieszył 5 minut na... dobę! Życzę znacznie lepszych wyników:-)

Juz sie chcialem pytac na podstawie czego okreslacie te sekundy na dobe;)

A propos seiko. Do szuflady niedawno u mnie wyladowala Piatka z 2009 roku co srednio na 5 dni pitrafila byc w plecy do 5 minut nawet w stosunku do telefonu co troche mnie itytowalo.

 

A teraz sprawdze sobie dwie certinki: ds tradition automatic i powermatica 80 oraz glycine incursore;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Orient Big Mako robił od nowości czyli 14mc +20sek./doba. Dałem na regulację. Teraz od dnia ustawienia i synchronizacji z G-shockiem:

 

1. doba +5sek. /24h (Zostawiłem na noc koło drukarki więc nie wiem czy to nie jakieś wewnętrzne magnesy itp miały wpływ.) [+5sek. od synchronizacji]

2. doba +0sek. /24h [+5sek.od synchronizacji]

3. doba +0sek. /24h [+5sek.od synchronizacji]

4. doba -1sek. /24h [+4sek.od synchronizacji]

 

 

Obserwacja trwa dalej.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to chwilowo. Ja już chyba zegarka do rotomatu nie wsadzę. Ogólnie nie będę tu się wymądrzał bo mechanika zegarkowa to nie moja mocna strona, ale moja Alpina od nowości robiłą +2s na dobę. Od czasu jak się kręciła częściej w rotomacie, po kilka dni o przyszły inne automaty, to zaczęła robić po -20s a później po -2-3min na dobę! Teraz jest w regulacji...

 

Witam,

 

odgrzewam temat, ale mam identyczny problem - z seiko 5 na 7S26C (nówka, ok. 2 miesiące od zakupu) - noszony na nadgarstku minimalnie spieszy (2-4 sekundy na dobę), po wsadzeniu do rotomoatu (noszę też inne zegarki, oczywiście nie wszystkie naraz ;) ), opóźnia ok. 30-40 sekund na dobę, niezależnie w kórą stronę się kręci (ten mechanizm mozna kręcić w obie strony).

 

Rotomat Conrad - 1h pracy 3 h spoczynku. NIe nakręca go do końca, co zauwazylem, gdy zegarek pozostawony bez "wspomagani" stanął po ok. 25 godzinach.

 

CHyba będę musial wypytać zegarmistrza o co chodzi.....

 

pozdrawiam

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu testuję swoje zegarki na dokładność chodu więc postanowiłem się z Wami podzielić spostrzeżeniami. Za wzorzec czasu do synchronizowania i porównywania brałem czas ze stron http://www.atomuhr-uhrzeit.de/  lub http://time.is/ -najczęściej używam

http://wwp.greenwichmeantime.com/ - wskazuje czas GMT, więć trzeba 1 godz dodać

Tutaj wyniki moich amatorskich pomiarów

 

 

a tak wyglądają

 

 

Przy okazji jeśli ktoś zna model kwarcu w tym Casio to byłbym wdzięczny za info.

 

MOD.Przyłączyłem ten temat do już istniejącego, o identycznej tematyce.Proszę zakładając nowy temat sprawdzać, czy nie istnieje już jego bliźniak...

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuję-Time.is 17:27

Moja Omega Speedmaster cal.3220 użytkowana codziennie wykazuje odchyłkę ok 3s in plus w wymiarze tygodniowym


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panta rei" jeśli zegarek jest jeden to jeszcze ma jakieś znaczenie, przy dwóch i więcej kompletnie pomijalna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Kupiłem na zatoce Seiko 7006 7000 na 21 kamieniach, w sobotę odebrałem od zegarmistrza po konserwacji i regulacji, na chwilę obecną, po 5 dniach, odchyłka wynosi 20 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie nosze PO własnoręcznie zrobionego składaka wywaliłem do "śmieci" 2500 a wsadziłem 1109 

odchyłka -1 na dobę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu testuję swoje zegarki na dokładność chodu więc postanowiłem się z Wami podzielić spostrzeżeniami. Za wzorzec czasu do synchronizowania i porównywania brałem czas ze stron http://www.atomuhr-uhrzeit.de/  lub http://time.is/ -najczęściej używam

http://wwp.greenwichmeantime.com/ - wskazuje czas GMT, więć trzeba 1 godz dodać

Tutaj wyniki moich amatorskich pomiarów

attachicon.gifZegarki-dokladnosc-chodu-.jpg

 

a tak wyglądają

attachicon.gifGP2447.jpg

 

Przy okazji jeśli ktoś zna model kwarcu w tym Casio to byłbym wdzięczny za info.

 

MOD.Przyłączyłem ten temat do już istniejącego, o identycznej tematyce.Proszę zakładając nowy temat sprawdzać, czy nie istnieje już jego bliźniak...

Ok.Próbowałem znaleźć odpowiedni wątek ale widać umknął mi ten w zalewie tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.