Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Z tydzień temu "stworzyłem" (wyregulowałem bez sprawdzarki) potwora ;) Wiem, że jeszcze jest za mało dobowych pomiarów, ale zapowiada się miodnie

 

-2
+3
-2
+2

 

a mechanizm... ręcznie nakręcanych chińczyk DG 2833. Zegarek na noc zawsze odkładam szkiełkiem do góry. Gdy za mocno się późni z rana (tj. do 10 sek.) to mocniej go dokręcam.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2824 + 5 sekund na dobę

Seiko 7S36 + 12 sekund na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeppelin 100 Jahre na 2826-2 od 19 lutego niezmiennie dzień w dzień +11 sec./24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Ingenieur "Ceramic" ref: IW323401 od nowości (rok) ciągnie równo po około +1 sekundy na dobę. Miałem i mam wiele zegarków mechanicznych i dopóki nie trafił mi się ten egzemplarz nie chciało mi sie wierzyć w takie historie. Mój poprzedni rekordzista - Breitling Superavenger Blacksteel Ltd - robił po +3-4 sekundy na dobę.

Edytowane przez navel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT Master II późni się 3s/dobę

Breitling SO Heritage 44 śpieszy się 3s/dobę

 

Niezależnie od pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Pro Diver Chrono na VJ7750 po zlapaniu chodu (okolo 2 - 3 tygodnie od nowosci) leci z granicach -1 do +1 na dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Jazzmaster viewmatic na Eta 2824-2 po kilku miesiącach bardzo stabilne około +3s/dobę. I to w pełni zadowala :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Bambino - najdokładniejszy mechanik jaki miałem na ręku. Średnia z maja +3.7 sek/dobę (najwięcej +5, najmniej +2). Obecnie +2 sek/dobę (cztery pomiary, najwięcej = najmniej = 2). Scenka opada ;)

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki - zauważyłem, że odkąd używam rotomatu to moje zegarki znacznie zmniejszyły odchyłki dobowe. Zarówno Ety 2824-2 jak  i Seiko  7s26 oraz Miyota 9100 uregulowały się co mile mnie zaskoczyło. Zauważyliście  u siebie podobną zależność ?   


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się stało z moim Black Bay, przez 6 miesięcy od daty kupna spóźnial się około 2s na dobę, później ni stąd ni zowad zaczął chodzić +2s na dobę. A teraz po trzech dniach od ustawienia jest 0, dokładnie tak jak zegar wzorcowy ,i to wszystko jako Eta 2824, nieźle. Fakt ze zauważam pewne dewiacje tzn jak go noszę przez 12h to trochę spieszy jak go odłóż to trochę się później ale na końcu jest super. To mój drugi zegarek tak dokładny, pierwszy to był VC Overseas


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Seiko SARB017, nowy, odebrany z poczty i wyjęty z pudełka we wtorek wieczorem. W ciągu pierwszych 4 dni 2 sekundy opóźnienia, potem przyspieszył tak że w następny wtorek wieczorem jest +2s. Noszony non-stop na ręce.

Kilka dni starszy SARB033 utrzymuje konsekwentnie +5s/dobę, niezależnie czy noszony czy leży i tylko go dokręcam.

Jak na niedotarte, bez regulacji to chyba całkiem nieźle :)

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki - zauważyłem, że odkąd używam rotomatu to moje zegarki znacznie zmniejszyły odchyłki dobowe. Zarówno Ety 2824-2 jak  i Seiko  7s26 oraz Miyota 9100 uregulowały się co mile mnie zaskoczyło. Zauważyliście  u siebie podobną zależność ?   

 

Jak już to chwilowo. Ja już chyba zegarka do rotomatu nie wsadzę. Ogólnie nie będę tu się wymądrzał bo mechanika zegarkowa to nie moja mocna strona, ale moja Alpina od nowości robiłą +2s na dobę. Od czasu jak się kręciła częściej w rotomacie, po kilka dni o przyszły inne automaty, to zaczęła robić po -20s a później po -2-3min na dobę! Teraz jest w regulacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj PR516GL bez wzgledu jak jest noszony, jak odkladany (na plasko, na boku), czy dokrecony z koronki, to zawsze robi +4s na dobe. Od nowosci tak ma i nie zauwazylem zadnych zmian po mitycznym "docieraniu"...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn U1, na początku -12s/tydzień, po 6 tygodniach -5s/tydz, zobaczymy co dalej. Najdokładniejszy zegarek jaki (jeszcze) mam to Seagull m177s na ST16, od jakiegoś czasu leży w pudełku, ale kiedy go nosiłem przez kilka miesięcy to właściwie szedł jak kwarc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj N - u mnie w rotomacie od sześciu miesięcy i zmiany jakie zauważyłem to tylko na lepsze :) 


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GERLACH m/s Batory 

Mechanizm: SeaGull ST2526, klasa AAA :wacko:

 

Zegarek nienoszony chodzi idealnie.

2 dni noszenia po 12-14 godzin na dobę  wynik  + 4 min 05 sek   :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Reset zegarka

Kolejny dzień noszenia  +++ 4.45 sek, :wacko:

 

 

Edytowane przez Prezes777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko snzg13j1 jak na razie jest w fazie "docierania" , noszony 10-12 godzin na dobę robi 4/5s na plus. Nienoszony odkładany tarczą do góry. Wynik bardzo dobry, a w porównaniu do Orient Mako który robił 8/10s na plus wypada super.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj J.Springs BEB 028 katastrofa +23s na dobe :( prawie nowy,chyba go zaraz dam psu na pozarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki - zauważyłem, że odkąd używam rotomatu to moje zegarki znacznie zmniejszyły odchyłki dobowe. Zarówno Ety 2824-2 jak  i Seiko  7s26 oraz Miyota 9100 uregulowały się co mile mnie zaskoczyło. Zauważyliście  u siebie podobną zależność ?   

 

A ja zauważyłem dokładnie coś takiego samego. Od kiedy zegarek kręci się w rotomacie i jest noszony jeden dzień w tygodniu to odchyły praktycznie nie istnieją. Zegarek to 40 letni Seiko 6138-3002. Ogólnie jestem w szoku że tak stary mechanizm ma tak dużą dokładność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GERLACH m/s Batory

Mechanizm: SeaGull ST2526, klasa AAA :wacko:

 

Zegarek nienoszony chodzi idealnie.

2 dni noszenia po 12-14 godzin na dobę wynik + 4 min 05 sek :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Reset zegarka

Kolejny dzień noszenia +++ 4.45 sek, :wacko:

 

 

To moze skontaktuj sie z producentem.

Oni nie zostawia Cie z tym, odeslesz i wyreguluja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko snzg13j1 jak na razie jest w fazie "docierania" , noszony 10-12 godzin na dobę robi 4/5s na plus. Nienoszony odkładany tarczą do góry. Wynik bardzo dobry, a w porównaniu do Orient Mako który robił 8/10s na plus wypada super.

Eh czekalem na dostawe SNZG13J1 ale nie bylo pewnosci po stronie sklepu kiedy bedzie, o ile w ogole, i zamowilem K1. Moj dla odmiany spoznia sie jakies 3s na dobe.

Obawialem sie, ze bedzie to >=5. Tez noszony 10h+, lezy na noc glownie koperta do dolu. Raz polozylem go szklem do dolu ale nie widzialem roznic czasowych.

Zastanawiam sie nad rotomatem jakims lowcostowym ciekawe czy udaloby sie poprawic ten wynik jeszcze choc i tak jest bardzo dobrze.

 

Eh, zaczalem kombinowac z innym ustawianiem na noc, i z 3 zrobilo sie 5s, ale wciaz spoznia sie.

No nic, z tego wynika, ze za krotko go mam aby miec klarowny status tematu.

Monitoruje dalej zatem.

Edytowane przez dgim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj orient Mako po regulacji u zegarmistrza robi w zaleznosci od pogody -1 sek na dobe , bądz na dwie doby ..jezeli jest codziennie noszony. Jezeli przez weekend wiekszosc chodzi leżąc troche przyspiesza, ale na ta chwile wg Watch accuracy  gubi -0,5s na dobę  - pomiary z całego miesiąca :)   taka dokladnosc jak dla mnie jest wystarczająca :D


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Davosa Ternos Diver na mechanizmie ETA 2824-2 od środy do dzisiaj zrobiła +1s  :blink: Z moich obserwacji wynika, że w trakcie noszenia zegarek nieznacznie przyspiesza (gdzieś o 1-2s), a jak go odłożę na noc to zwalnia. Ogólnie jednak w ostatecznym rozrachunku chodzi prawie jak kwarc :) Uwielbiam ten zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.