Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PatLove

Steinhart Ocean 1 vs Seiko SRP777K1

Rekomendowane odpowiedzi

Eta należy do tej samej grupy co Omega, więc nie dziwne, że ją wkładali.

 

Oba zegarki godne są uwagi, z tymże seiko niczego nie udaje. Może napisz jak się nosisz na codzień, steneg jest bardxiej ugrzeczniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eta ecie nie równa. 2824, a 2892 to jest inna klasa mechanizmu. A między 2824 standard, a 2892 chronometr są ze 3 klase. To trochę jakby porównywać gołą fabię z korbkami w drzwiach i bez klimy z octavią l&c lub rs czy jaka tam u nich jest topowa wersja. Jedno i drugie to skoda, ale między autami lekka przepaść. Choć porównania motoryzacyjne zawsze są obarczone pewnym błędem. O Omegi modernizacjach tej topowej wersji, aby zrobić ją jeszcze lepszą, przez grzeczność już nie wspomnę ;)

A 2824 jest typowym wołkiem roboczym- tylko tyle i aż tyle i wielkiej filozofii nie ma co do tego dorabiać. A w wersji standard stosunkowo tanim mechanizmem, więc dość łatwo jest/było przy jego pomocy powalczyć o to nieszczęsne "swiss made"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modyfikacje nie wnikam, bardziej chodzilo mi o fakt iż np do takiej Omegi wkładali ETE i nikt nic nie mówił, a jeżeli chodzi o Steinharta za 1700pln argument takiej ETY został podany jako jego minus...

To trochę tak, jak Porsche w dieslu, czyli de facto silnik Audi w obudowie Porsche(chodzi mi o poprzedniego diesla, nie tego V8 już prod Porsche)

 

Ale chodzi o to że ETA z Omegi czy Tudora a ETA ze Steinharta to są dwa inne światy, bo zastosowane w tych dwóch, niby takich samych, mechanizmach materiały są inne, nieco inne są też niektóre rozwiązania techniczne - oczywiście ma to odzwierciedlenie w cenie tych zegarków - niemniej nie da się tych mechanizmów uznać za tą samą ETA, pomimo że mają tą samą sygnaturę


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA to Swatch Group, o czym oczywiście wiem i wcale nie mam nic przeciwko takim mechanizmom właśnie np w Omegach ale wracając do sedna-tak na prawdę najbardziej podoba mi się ten trzeci, czyli po prostu Subraminer...

 

Niestety jest aktualnie poza moim zasięgiem finansowym. Idąc tym tropem powinienem zdecydować się na Ocean 1 ale to dalej nie będzie Submariner, z reszta Steinhart i Seiko to divery i tak właściwie na tym ich podobieństwo się kończy. To trochę tak, jakby porównać Nissana GTRa z Astonem DB9- oba są samochodami stricte sportowymi ale na tym podobieństwa się kończą.

Swoją droga SRP777K1 to reedycja kultowego 6309, co jest kolejnym plusem dla Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko a jak ma być napis Swiss to Cytryne DS Action

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwa, Żółwik bardzo, bardzo, bardzo opatrzony, Stenek bardzo opatrzony.

Teraz bym wybrał STEINHART OCEAN 1 TITANIUM 500 ARTNRP0921   B) 


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptaku rozumiem ze chodziło Ci ds action diver? Sęk w tym, ze dla mnie sam napis "swiss made" tak na prawdę niewiele zmienia, chodzi bardziej o sam charakter zegarka...

 

Wahnik, Ocean One Titatnium to już trochę inna cena, a ja chciałem kolejny "wakacyjny" zegarek, który poza letnim okresem założę może kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz nadgarstek? Jeśli 18 cm lub więcej lub ponad 17 cm i lubisz duże zegarki to Certina Diver jest bardzo dobrą propozycją.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 17cm, dzięki za propozycje ale Certiny nie chce. Nie żebym miał coś przeciwko marce czy coś bo nawet podobają mi się ich zegarki ale jakoś nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Czekam na propozycje

Budżetowo małe lub duże Mako od Orienta. Kilka kolorów na wakacje jest.

 

Pomijając kwestie poruszone przez kolegów w podanym Seiko nie przekoszony chapter ring to rzadkość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 17cm, dzięki za propozycje ale Certiny nie chce. Nie żebym miał coś przeciwko marce czy coś bo nawet podobają mi się ich zegarki ale jakoś nie chce.

A jakie marki skreślasz u progu rozważań?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie najlepszymi diverami będą chyba te:

51sbm7BFZFL._SL500_.jpg

810VSDYNLTL.._SL500_.jpg

 

 

Jeżeli jednak chcesz uprawiać głównie bathroom diving, to aby być choćby (w Twoim budżecie) odrobinę "nieoklepanym", można pomyśleć np. o tym:

61d268c88688f8deee6829febb7ec15d.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziała, 2892 jako cal. 1120.

Jak się uprzeć to cal 2500 to dalej ETA 2892-A2, przynajmniej w znacznej części :)

W Seiko masz in-house'a więc powinien wygrać z definicji...

 

Jest takie zatrzęsienie diverów w tym budżecie że można przebierać w nieskończoność, w końcu się trafi coś pasującego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to ETA w Omedze, Tissotcie, Certinie to zawsze jest inhouse.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzeć to cal 2500 to dalej ETA 2892-A2, przynajmniej w znacznej części :)

W Seiko masz in-house'a więc powinien wygrać z definicji...

.

Dokładnie.

ETA s.a. Fabriques d'Ebauches, największy szwajcarski producent mechanizmów zegarkowych należący do grupy Swatch ( do tej samej co Omega),to nie marka zegarkowa,a zaopatrujący ogromną większość wytwórców zegarków w gotowe mechanizmy lub tzw. ébauche, mechanizmy niekompletne, przygotowane do zainstalowania wychwytu, sprężyny głównej i osi balansu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółw, to na zdjęciach wygląda świetnie. Niestety na żywo czar pryska, przynajmniej u mnie i jak na razie leżakuje w szufladzie. Nawet nie mam ochoty skracać bransolety. Jeżeli nie Steinhart to może właśnie Orient. Posiada in-house, swój "dizajn" (Mako, Big Mako). Poza tym Orienty są dokładnie wykonane, zwłaszcza tarcze. Jedyny minus to end-linki z blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wybrać obejrzeć żółwia na żywo i wtedy bedzie wszystko jasne, a może jakieś inne Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash zbiera chętnych na samuraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wybrać obejrzeć żółwia na żywo i wtedy bedzie wszystko jasne, a może jakieś inne Seiko?

 

Jak chcesz "wakacyjny" zegarek to Deep Blue polecam - niezła jakość w stosunku do ceny i na pewno nie można powiedzieć że to zegarki "opatrzone" albo "nudne". Ewentualnie Orient M-force - tu też raczej trudno znaleźć coś lepiej wykonanego nawet z metką na której jest kilka razy wyższa cena ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja opowiem się za mniejszością i również polecę Steinharta. Użytkuję Ocean GMT od jakiegoś czasu i szczerze uważam, że w tych widełkach cenowych lepszo jest o równie dobrą jakościowo ofertę. Zmieniam zegarki dość często, niewiele z nich na dłużej ląduje na łapie, a faworytem nadal pozostaje Steinhart i za nic tego zegarka nie oddam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruppo Gamma Divemaster D-01R to zgrabny diverek, choć wydaje się nieco gruby. Szafir jest z ar co lubię.

Caliber NH 35 to średniak, na którego temat nie mam zdania.

Lubię wiercone na wylot uszy, choć same uszy tu są dosyć kanciaste ( ostre krawędzie )

Brak daty to dla każdego indywidualne : zaleta , czy wada.

 

Z tanich, a sprawdzonych zegarków, odpowiednich do letniego szaleństwa można wymienić jeszcze Citizena Majtka oraz  Citizen BN0150-10E ( oba w wersji z czarną lub granatową tarczą ).


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.